Відмінності між версіями «Портфоліо вчителя початкових класів з теми "Моя родина"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 87: Рядок 87:
 
Проблема дослідження:
 
Проблема дослідження:
  
Встановлення зв ‘язку між поколіннями.
+
Встановлення зв‘язку між поколіннями.
 
- Місце проживання.
 
- Місце проживання.
 
- Сімейні традиції, реліквії.
 
- Сімейні традиції, реліквії.
Рядок 93: Рядок 93:
 
Результати дослідження:
 
Результати дослідження:
  
Учні  знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево
+
Учні  знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево.
 
Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або [[вікі-статтю]].
 
Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або [[вікі-статтю]].
 +
  
  

Версія за 18:17, 6 травня 2013



буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва навчальної теми

Моя родина

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Читання, громадянська освіта, образотворче мистецтво, трудове навчання

Вік учнів, клас

10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект призначений для учнів четвертого класу. Мета даного проекту дослідити походження свого роду, дізнатися про його минуле. Дослідити чим займалися, де проживали предки. Дізнатися який внесок внесли у розвиток міста, суспільсва.Спочатку було обговорення завдань проекту. Дослідження проблеми. Спілкуання з батьками та старшими членами родини. Збір фотографій, історій, розповідей про сім ю. Узагальнення матеріалу. Оформлення та презентація проекту

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

 На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування та тестів. Учні використовують: - контрольний список для блогу; - контрольний список для оцінювання однолітками viki-сайту.  На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: - формою оцінювання viki-сторінки;  Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається самооцінювання. Форма оцінювання виконання групового завдання при роботі над проектом Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію viki-сайту, усного виступу. Критерії оцінювання презентації проекту: 1.Дотримання термінів виконання проекту. 2.Персональний вклад в проект (форми самооцінювання, взаємооцінювання) 3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу. 4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації (або наявність коментарів щодо недостовірності відповідного джерела). 5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом. Розташування списків, таблиць, малюнків.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учні отримують буклети з теми «Моя родина».Вчитель розповідає батькам про проект, його цілі та задачі.Вчитель проводить підготовче заняття по використанню Інтрнет- ресурсів. Отримує дозвіл батьків на відкриття персонального ящика дитини.

На початку проекту вчитель:

  • пропонує список літератури з теми;
  • перевіряє роботу Інтернету;
  • формує критерії оцінювання учнів.

Учні:

  • Обирають і обговорюють тему проекту;
  • заповнюють таблицюЗХД ;
  • Заповнюють опитувальник «Моя родина

Вчитель демонструє:

В процесі обговорення вчитель відповіді учнів і використовує їх при подальшому плануванні роботи над проектом.Учні проводять дослідження із своїх тем з допомогою Інтернету та друкованих джерел інформації. Аналізують і узагальнюють отриману інформацію.

Проводяться консультації з учнями або грпою на яких учні отримують відповіді на свої питання, планують подальшу роботу.Знайомляться з формою оцінювання презентацій або публікації. Для оцінювання учнів в ході проекту використовують контрольний лист спрямування в навчанні. Рефлексія.Проведення презентаці. Пїсля виступу відбувається обговорення підсумків проекту. Для оцінки використовують форми оцінювання проекту.

Оцінюється чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивченя теми та реалізація поектів – об єм і послідовність вправ.

Тема дослідження:

Моя родина

Дослідження провели учні 4-Б класу.

Основна мета дослідження :

ознайомити дітей з поняттями «рід», «родина», «рідня»; навчити не цуратися свого роду, краю, вчити шанувати українські звичаї та обряди; виховувати почуття любові до батьків, свого роду, історії. Дослідити своє родовідне дерево,з ясувати історію виникнення роду, його коріння.

Проблема дослідження:

Встановлення зв‘язку між поколіннями. - Місце проживання. - Сімейні традиції, реліквії. - Результати дослідження:

Учні знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево. Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або вікі-статтю.


1. Розповідь з елементами бесіди

Уявімо собі дуб. Великий і кремезний. У нього пишна крона, вузлувате міцне коріння та могутній стовбур. Дерево дуже гарне і повне сили. Але що станеться з цим велетнем, коли його зрізати під корінь? (відповіді дітей) - Так, воно зів’яне, а потім засохне. - А чому так станеться? Що дає дереву коріння? (Так, дерево бере сили від землі корінням) - Без коріння сад не зацвіте, без коріння всохне все живе. - А тепер уявіть собі, що це не дерево, а наш рід. Що тут є корінням і де б ви на цьому дереві знайшли себе, найменших членів роду? Діти – молоденькі бруньки, гілочки, листочки. Гілки – тато й мама. Стовбур міцний – дідусі й бабусі. Коріння – це вже наші прадіди, предки, ті, хто жили сто чи двісті років тому. - А тепер знову уявіть, що якась страшна сила мечем відтяла ваше коріння. Чи довго зеленітимуть листочки? - Коли у корінні дерева – сік землі, то у корінні кожного родового дерева – пам’ять роду. А берегинею роду є хата, оселя, усе, що в ній є, що духовно збагачує і освячує сім’ю і піснею, і вишиванкою, і добрим словом, і спогадом.

2. Родинні скарби і традиції

- Чи є у вашій сім’ї традиції, яких немає в інших родинах? Звичайно, що є. Зараз ви дізнаєтесь про родинні скарби. Це старі речі, які передаються від матері до доні, від батька до сина.. Ці скарби наші бабусі ховали колись у скрині. А там знаходились: віночок – символ віри, надії, любові, рушник – символ долі, хустка – берегиня вроди, намисто – символ радості. - Дівчатка, а чи ви знаєте древній український звичай, пов’язаний з хусткою? - До весілля дівчата ходили в віночках, а після зав’язували волосся хусткою. А чи носять хустки зараз? Хустина Подаруй мені, мамо, хустину Із червоним, як мак, бережком. Запишаюсь у ній я дитина, Як калина під білим сніжком. Та хустина мені нагадає, Як і ти молодою була, І від років вона не линяє, Тільки юність твою узяла. Посивіло волосся в матусі, І у зморшках все стало чоло, А от хустка лишилась й досі, І на ній все цвіте, як цвіло. Квіточки про любов пам’ятають, Як купив цю хустину татусь. І як маму любив вони знають, Та заплакана мама чомусь. Не цурайтесь хустинок дівчата. Що ж ви носите тільки шапки? На хустки Україна багата, На яких ще цвітуть бережки.

1. Гра «Хустина»

- Дівчатка, а давайте перевіримо, чи личить вам хустина. Але ви не будете зав’язувати її самі, а зроблять це хлопці.

1. Робота над приказками

- Яблуко від яблуні недалеко падає. - Яке дерево, такий клин, який батько, такий син. - Який корінець – такий пагінець. - Jaki matki – taki dzjatki (польське)

1. Лічилочка

Мама, тато, дід, бабуся – Всіх назву, не помилюся. Старший братик і сестричка – В нас сімейка невеличка. Не спиняйте, бо зіб’юся: Мама, тато, дід, бабуся… Старший брат, сестра і я – Отака у нас сім’я. Нам лічилочку на сім Повторити треба всім.

1. Що маємо від пращурів?

- А ви відгадайте-но, що я таке? Всі хочуть, як народиться дитина, Щоб я було красиве і дзвінке, Бо носить все життя мене людина (ім’я) Батьки при народженні дитини дають нам ім’я. Чи ви знаєте, чому вас саме так назвали? Переважно імена дають такі, які вже були в родині. До імені також додається ім’я батька. До дитини також переходить прізвище. Дівчатка, вийшовши заміж, як правило, його міняють. А от хлопці як продовжувачі роду носять його все життя.

1. «Родина», «рідня», «рід»

Давайте вияснимо, що ж означають ці поняття. Родина – це сім’я: тато, мама, брат, сестра. Рідня – це бабуся, дідусь, дядько, тітка. Рід – це всі родичі разом. 1. Робота над піснею Які ви знаєте пісні до нашої теми? («Родина», «Доня-донечка», «Батько і мати», «Росте черешня в мами на городі») А народні? «Ходить гарбуз по городу» Читання вірша-пісні: діти повинні плеснути долоньками, коли називатимуться гарбузові родичі.

Заключна частина

На завершення прослухайте віршик «Батьки-чомучки» Ну і мама, ну і тато! Наче справжні дошкільнята! Нічогісінько не знають – Смішно і сказать комусь! Бо щодня мене питають Лиш одне: «Чому» й «Чому»… - Ти чому образив Віту? - Ти чому отримав «двійку»? - І чому прийшов та пізно? - Та чому в шкарпетках різних? - Ти чому такий непослух? - А чому не стелиш постіль? - Ти чому це вірш не учиш? - А чому портфель без ручки? Не поясниш їм ніколи, Хоч би й дуже захотів… Треба їх оддають до школи,

Діаграма

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пінчук Любов Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа № 8 м. Орджонікідзе Дніпропетровська обдасть"

Місто\село, район, область

М. Орджонікідзе

Контактні дані

waltrhsk767@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Орджонікідзе Дніпропетровської області

Дати проведення тренінгу

17.04-30.04. 2013

Місце проведення тренінгу

м.Орджонікідзе Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа № 8"

Тренери

Годована Ганна Анатоліївна