Відмінності між версіями «Портфоліо Лемешевої Н.В.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Фах, навчальний предмет)
(Навчальний заклад)
Рядок 87: Рядок 87:
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
'''''[http://vsh16.klasna.com/ Харківська вечірня (змінна) школа II-III ступенів № 16 Харківської міської ради Харківської області]'''''
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==

Версія за 09:53, 25 квітня 2013


Назва навчальної теми

Анатомія комп’ютера

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика «Апаратне забезпечення інформаційних систем»

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис проекту

Проект спрямований на вивчення базових принципів організації та функціонування комп'ютера. У сучасному світі комп'ютер стає необхідним інструментом для жителів розвинених країн, тому вивчення основоположних принципів будови і функціонування комп'ютера спростить поводження з технікою, допоможе виявляти (в окремих випадках - усунути) помилки, недоліки або вихід з ладу складових комп'ютер частин. Проект покликаний навчити учнів правильно підключати основні та периферійні пристрої комп'ютера, дасть достатньо знань для того, щоб користувач впевнено почував себе за ЕОМ.

Учасники проекту – учні 9 класу

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту:

Представлення батькам учнів короткої інформації про проектні методи навчання; анкетування батьків; отримання згоди батьків на роботу дітей в Інтернеті, публікацію їхніх робіт (батьківські збори).

Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються матеріали презентації вчителя та таблиці «ЗЦВ». Питання для заповнення таблиці:

1. Для чого використовується комп’ютер?

2. Які пристрої можна підключити до комп’ютера?

3. Які внутрішні пристрої ви знаєте?

Формуюче оцінювання і планування: «мозковий штурм» у групах, обговорення загального плану проекту, планування роботи в групах, обговорення критеріїв оцінок результатів досліджень.

Під час проектної діяльності:

Пошук інформації в різних джерелах. Організація і проведення необхідних досліджень. Аналіз інформації, вибір головного. Підготовка інформації для представлення результатів. Коригування планів роботи. Створення презентацій. Стратегії спостереження за процесом. "Звіти з виконання проекту" - допомагають учням записувати своє просування і пояснювати нові моменти у розумінні досліджуваного матеріалу. Звіт може бути чернетка проекту або огляд даних. Використовується на ключових етапах проекту, таких як подання начерку або першого варіанту проекту.

Після закінчення проекту:

Учні презентують свої інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи. Також закінчується заповнення таблиць «ЗЦВ». Крім того проводиться оцінювання виконаної практичної роботи учнів та заповнені картки тест-контролю.

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Підготовчий етап (вступний урок з теми)

Навчальна тема розпочинається із ознайомленням учнів із вступною презентацією вчителя, за допомогою якої визначається рівень обізнаності учнів по даній темі. Перегляд презентації супроводжується стартовим заповненням таблиці "ЗЦВ".

І тиждень

Робота над проектом починається з того, що в ході перегляду презентації вчителя "Архітектура комп’ютера" перед учнями ставляться проблемні питання, визначаються теми досліджень, учні мотивуються на проведення досліджень в проекті, створюється позитивний емоційний настрій. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями оцінки діяльності над проектом. Визначаються цілі і завдання проекту. Учні об’єднуються в малі творчі групи по 4-7 чоловік. Визначається план дій для кожної групи. Заповнюються перші колонки таблиці "ЗЦВ".

ІІ тиждень

Збір матеріалу кожною групою проекту. робота з джерелами інформації і друкарськими матеріалами. Коректування зібраного матеріалу. Створення презентацій і публікації. Експериментальна робота в групі. Заповнення другої колонки таблиці "ЗЦВ". Вчитель впродовж всього проекту консультує учнів. Використовуючи «Контрольний список: вклад у групову діяльність» учні кожної групи оцінюють себе.

- Група "Кібернетики" - працюють над створенням презентацій "Призначення процесора" і "Види пам’яті"

- Група "Фотокореспонденти" - створюють презентацію "Периферійні пристрої".

- Група "Журналісти" - випускають газету-публікацію "Специфікація ПК".

ІІІ тиждень

Підготовка виступу групи на відкритому захисті. Складання плану захисту. Групи представляють свої результати у вигляді презентацій та публікації на підсумковому уроці. Після завершення роботи над проектом кожна група оцінює свою роботу в проекті в цілому. Обговорює підсумки проекту, внесок кожного учасника групи. Кожен учень здає результати виконання практичної роботи та тест-контролю, демонструє повністю заповнену таблицю «ЗЦВ». Вчитель також оцінює діяльність кожної групи і кожного учасника окремо. За підсумками проекту здійснюється індивідуальна рефлексія.

Контрольний список

Презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лемешева Наталя Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Харківська вечірня (змінна) школа II-III ступенів № 16 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери