Відмінності між версіями «Форма оцінювання Роговська В.М.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План оцінювання (графік і опис))
(Форма оцінювання прикладу учнівської роботи)
Рядок 125: Рядок 125:
  
 
=Форма оцінювання прикладу учнівської роботи=
 
=Форма оцінювання прикладу учнівської роботи=
 +
Зміст: Основні моменти
 +
Я організую і будую свою презентацію навколо декількох головних моментів, які підтримують тему і синтезують найбільш важливу інформацію, яку я виявив з дослідження. Я організую і будую свою презентацію навколо декількох головних моментів, які підтримують тему. Я включив деякі головні моменти в мою презентацію, але вони можуть бути викладені не вірно, або дещо важливе випущене. Я не ідентифікую головні моменти в моїй презентації.
 +
Мультимедійні засоби
 +
Я ефективно використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мою тему і викликати інтерес. Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мої основні моменти презентації.
 +
Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити мої основні моменти презентації. Але деякі засоби мультимедіа носять тільки прикрашаючу функцію, або не стосуються основних моментів презентації. Я не використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, або ті, що я використовую не підсилюють основні моменти презентації.
 +
Творчість
 +
Моя презентація включає в себе унікальні функції, які краще демонструють значущі свіжі ідеї і перспективи використання в незвичайний, нетрадиційний і цікавий спосіб. Моя презентація починається з слайду, який викликає цікавість і інтерес до теми. Інформація організована в логічному порядку, і переконує аудиторію у важливій ідеї щодо теми, спонукає до нових думок. Моя презентація має вступ і висновок, але вони можуть не зацікавлювати аудиторію і не спонукати людей думати про тему презентації. Порядок подання інформації може не допомогти мені спілкуватися з аудиторією на цю тему. Моя презентація не має або вступу, або висновку. Порядок подання інформації бути таким, що тема незрозумілою для аудиторії.
 +
Організація матеріалу
 +
Моя презентація починається з слайду, який викликає цікавість і інтерес до теми. Інформація організована в логічному порядку, і переконує аудиторію у важливій ідеї щодо теми, спонукає до нових думок. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мої основні моменти презентації.
 +
Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити мої основні моменти презентації. Але деякі засоби мультимедіа носять тільки прикрашаючу функцію, або не стосуються основних моментів презентації. Я не використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, або ті, що я використовую не підсилюють основні моменти презентації.
 +
Усний виступ
 +
Я репетирував свій виступ. Я говорю чітко і ясно, залучаючи аудиторію до сприймання презентації. Я випромінюю рівновагу і впевненість, відповідно взаємодію з моєю аудиторією, і ефективно вирішую непередбачувані проблеми. Я репетирував свій виступ. Я говорю чітко і ясно. Я демонструю аудиторії врівноваженість і повагу. Я міг би відрепетирувти свій виступ більш ретельно. Іноді, моя аудиторія втрачає інтерес або має проблеми з розумінням мене. Моя аудиторія відчуває труднощі з розуміння моєї доповіді і презентації. Я не достатньо займався підготовкою виступу.
 +
Зміст: Мета і тема
 +
Моя презентація має свою тему, яка робить важливий і значний вклад щодо теми, що ми вивчаємо. Всі частини моєї презентації додають щось важливе до мети або теми. Моя презентація має свою тему. Всі частини моєї презентації роблять важливий внесок до теми, що ми вивчаємо в класі. Моя презентація має свою тему. Більшість частин моєї презентації роблять важливий внесок до теми, що ми вивчаємо в класі, але деякі можуть не відноситися до теми. Хоча моя презентація і має свою тему, більшість слайдів не відносяться до теми, що вивчається.
 +
Зміст: Висновки
 +
Я синтезую власний досвіду і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити важливі і значущі висновки з теми моєї презентації. Всі висновки впливають з результатів дослідження. Я синтезую власний досвіду і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з теми моєї презентації. Я намагаюся синтезувати власний досвід і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з тему моєї презентації, але деякі з моїх ідей не логічні або зроблені не на основі на основі достовірних доказів. Я намагаюся синтезувати власний досвід і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з тему моєї презентації, але деякі з моїх ідей не логічні або зроблені не на основі на основі достовірних доказів.
 +
  
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==

Версія за 12:57, 29 березня 2013


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Ключове запитання У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків») Тематичні запитання  Як з’явився на світ твір М Коцюбинського «Тіні забутих предків»?  Чому повість називається саме так?  У чому таїна світу, кохання , життя і смерті гуцулів? Змістові запитання  Як жилося гуцулам серед такої суворої природи Карпатських гір ?  У що вірять гуцули ?  Якими талантами наділені гуцули від природи ?  Яким було кохання Івана й Марічки?  Чому це кохання від самого початку було трагічним ?  У чому ж був гріх Івана, що Господь так жорстоко покарав його ?  У чому таємничий зміст поховального обряду?  Чому гуцули веселяться, проводжаючи душу покійника на той світ ?  Чи вірять гуцули в те, що під час похорону відбувається єднання зі світом тіней ?

Навчальний проект складено з предмету українська література, з теми : « У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»)», який розрахований на учнів 10 класу за програмною темою «Літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ ст.» Виконуючи завдання, учні: - висвітлюють життєву і фольклорну основу повісті М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»; - пояснюють, чому автор дав своєму творові таку назву; - обґрунтовує доцільність опису світогляду гуцулів, їх життя, вірувань; - аналізують вчинки героїв. Основним видом діяльності учнів є: дослідницька робота, аналіз добутого матеріалу, опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу. План проекту: 1. Стартова презентація 2. Заповнення карти З-Х-Д та оціночної карти 3. Об’єднання учнів у групи 4. Пошук тематичного матеріалу 5. Опрацювання матеріалу 6. Підготовка проекту до захисту 7. Представлення та захист проекту 8. Підсумкове оцінювання Кожен з учнів поширює свої знання з теми:« У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»)» Можливе розкриття теми - робота в группах за ролями залежно від здібностей учнів: історики літератури, літературознавці, актори. Саме в такому ракурсі потрібно розкривати тему в презентаціях чи буклетах . Результати роботи оформлюються у вигляді: - презентацій; - буклетів; - есе; - проектів.

Діяльність учнів та вчителя I етап. Робота над проектом починається з повідомлення батьків та учнів про майбутній проект.

Учитель націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання. Далі відбувається ознайомлення учнів з основними етапами роботи, проводиться вхідне тестування за допомогою таблиці " ЗУХ ", обговорюються критерії оцінювання, формуються групи з урахуванням інтересів учнів.

II етап. Обговорення плану проекту, формулювання цілей роботи і навчальних питань для кожної групи учасників (учень має чітко визначити мету, описати основні кроки щодо її досягнення, концентруватися на досягненні мети протягом роботи). III етап. Кожна дослідна група збирає матеріал з різних джерел та обробляє інформацію (учень має обрати необхідну інформацію та правильно її використати). Учитель проводить консультації, іде робота з дидактичними матеріалами. Робота учнів за темами проекту відстежується та оцінюється за попередніми результами кожної групи. IV етап. Оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклету, есе, проекту. Заключний етап. За підсумками проводиться рефлексія: Чи вдалося нам сьогодні підготуватися до роботи над проектом, чому? Що було легше сформулювати - тему, мету або завдання роботи? Які труднощі з'явилися особисто у вас? Що сподобалося? Які питання в майбутньому цікаво було б обговорити?

Учні пишуть відгуки, проводиться нагородження учнів.      

Навчальні цілі Учні будуть формувати такі якості й уміння, як: - відповідальність і адаптивність; - міжособистісна взаємодія і співпраця; - креативність і допитливість; - критичне та системне мислення; - інформаційну та медіа грамотність. Учасники оформлять результати своєї роботи у формі презентацій та буклетів.


Вдалі моменти

Ідеї для покращення

План оцінювання (графік і опис)

Графік оцінювання На початку проекту «Мозковий штурм», механізм ЗУХ (знаю, дізнався, хочу дізнатися). Виявлення інтересу до дослідницької роботи (анкетування). Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації та прикладів робіт учнів. Аркуш паперу. Контрольні списки Впродовж роботи над проектом Консультація вчителя, щоденний звіт груп щодо результатів підготовчої роботи, створення презентацій. Самооцінювання і рефлексія. Зворотній зв'язок від однолітків. Під керівництвом учителя навчаються створювати свої публікації, висвітлюючи ідею ключового і тематичного питань. Розроблення ідей публікації та її реалізація. Відповіді на запитання.

Наприкінці роботи над проектом Таблиця

З-Х-Д.

Звіт про виконання проекту. Презентація кінцевого продукту класу. На кожну презентацію - приблизно 5 -7 хвилин. (Продукти діяльності. Демонстрація) Аркуш паперу, заповнення «Оціночної картки», форм оцінювання різних видів роботи.

Система оцінювання: накопичувальна, яка потім переводиться у 12- бальну систему. До інструментарію оцінювання входять:контрольні списки, опитувальники, форми оцінювання, тести. Будуть оцінюватись: робота в групі, навички планування в групі, мультимедійна презентація групи чи самостійна презентація , буклет.




Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Зміст: Основні моменти Я організую і будую свою презентацію навколо декількох головних моментів, які підтримують тему і синтезують найбільш важливу інформацію, яку я виявив з дослідження. Я організую і будую свою презентацію навколо декількох головних моментів, які підтримують тему. Я включив деякі головні моменти в мою презентацію, але вони можуть бути викладені не вірно, або дещо важливе випущене. Я не ідентифікую головні моменти в моїй презентації. Мультимедійні засоби Я ефективно використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мою тему і викликати інтерес. Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мої основні моменти презентації. Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити мої основні моменти презентації. Але деякі засоби мультимедіа носять тільки прикрашаючу функцію, або не стосуються основних моментів презентації. Я не використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, або ті, що я використовую не підсилюють основні моменти презентації. Творчість Моя презентація включає в себе унікальні функції, які краще демонструють значущі свіжі ідеї і перспективи використання в незвичайний, нетрадиційний і цікавий спосіб. Моя презентація починається з слайду, який викликає цікавість і інтерес до теми. Інформація організована в логічному порядку, і переконує аудиторію у важливій ідеї щодо теми, спонукає до нових думок. Моя презентація має вступ і висновок, але вони можуть не зацікавлювати аудиторію і не спонукати людей думати про тему презентації. Порядок подання інформації може не допомогти мені спілкуватися з аудиторією на цю тему. Моя презентація не має або вступу, або висновку. Порядок подання інформації бути таким, що тема незрозумілою для аудиторії. Організація матеріалу Моя презентація починається з слайду, який викликає цікавість і інтерес до теми. Інформація організована в логічному порядку, і переконує аудиторію у важливій ідеї щодо теми, спонукає до нових думок. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити і підсилити мої основні моменти презентації. Я слідую всім законам про авторські права при використанні мультимедійних засобів. Я використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, щоб краще розкрити мої основні моменти презентації. Але деякі засоби мультимедіа носять тільки прикрашаючу функцію, або не стосуються основних моментів презентації. Я не використовую графіку, відео, звук і інші мультимедійні можливості, або ті, що я використовую не підсилюють основні моменти презентації. Усний виступ Я репетирував свій виступ. Я говорю чітко і ясно, залучаючи аудиторію до сприймання презентації. Я випромінюю рівновагу і впевненість, відповідно взаємодію з моєю аудиторією, і ефективно вирішую непередбачувані проблеми. Я репетирував свій виступ. Я говорю чітко і ясно. Я демонструю аудиторії врівноваженість і повагу. Я міг би відрепетирувти свій виступ більш ретельно. Іноді, моя аудиторія втрачає інтерес або має проблеми з розумінням мене. Моя аудиторія відчуває труднощі з розуміння моєї доповіді і презентації. Я не достатньо займався підготовкою виступу. Зміст: Мета і тема Моя презентація має свою тему, яка робить важливий і значний вклад щодо теми, що ми вивчаємо. Всі частини моєї презентації додають щось важливе до мети або теми. Моя презентація має свою тему. Всі частини моєї презентації роблять важливий внесок до теми, що ми вивчаємо в класі. Моя презентація має свою тему. Більшість частин моєї презентації роблять важливий внесок до теми, що ми вивчаємо в класі, але деякі можуть не відноситися до теми. Хоча моя презентація і має свою тему, більшість слайдів не відносяться до теми, що вивчається. Зміст: Висновки Я синтезую власний досвіду і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити важливі і значущі висновки з теми моєї презентації. Всі висновки впливають з результатів дослідження. Я синтезую власний досвіду і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з теми моєї презентації. Я намагаюся синтезувати власний досвід і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з тему моєї презентації, але деякі з моїх ідей не логічні або зроблені не на основі на основі достовірних доказів. Я намагаюся синтезувати власний досвід і мої знання з дослідженням, яке проводжу, щоб з робити висновки з тему моєї презентації, але деякі з моїх ідей не логічні або зроблені не на основі на основі достовірних доказів.


Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ