Відмінності між версіями «Портфоліо "Особливості зображення людських стосунків в художніх творах"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(План вивчення теми)
Рядок 19: Рядок 19:
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
  
[План вивчення теми]
+
[http://ru.calameo.com/read/002141929a38ed03b4211 План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=

Версія за 16:17, 27 лютого 2013


Назва навчальної теми

Людські стосунки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Проект розроблений з теми «Людські стосунки» для учнів 6 класу. Учні визначають актуальні проблеми у прочитаних творах А.П.Чехова «Хамелеон», «Товстий і тонкий», Д.Лондона «Жага до життя», «Маленький принц» А.Екзюпері, висловлюють своє ставлення до пристосуванства, підлабузництва, проблеми дружби і здирництва, характеризують персонажів у їх ставленні до світу, природи, розкривають внутрішні порухи, поривання, мрії й прагнення, пояснюють символічний зміст назв творів, розкривають роль художньої деталі, зіставляють літературні твори з їх екранізаціями, ілюстраціями.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку роботи проводиться он-лайн анкетування учнів, батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів із запропонованої теми та отримання дозволу для участі в дослідницькій діяльності. На першому уроці, коли розпочинається вивчення загальної теми, проводиться тест для визначення обізнаності учнів із даної теми або перелік питань з підказками.Впродовж роботи над проектом проводиться вчительська консультація з використанням блогу та самооцінювання з використанням таблиці.Наприкінці роботи над проектом проводиться тестування та заповнення таблиці З-Х-Д схеми.

Діяльність учнів та вчителя

Перший тиждень – проведення опитування та проведення анкетування учнів. За день до уроку проводиться он-лайн анкетування з теми проекту. На першому уроці вивчення теми «Людські стосунки» вчитель оголошує учням тему проекту та демонструє свою презентацію «Особливості зображення людських стосунків в художніх творах».] В кінці уроку роздає буклети для батьків «Особливості зображення людських стосунків в художніх творах» для обізнаності з теми проекту. Учні дають відповіді на питання. У позаурочний час учитель перевіряє правильність відповідей учнів, які були розміщені в буклеті. Учні перевіряють відповіді на питання за підказками. За вказаною схемою в буклеті на основі порядкового номеру правильних відповідей визначають групу, в якій будуть працювати. Вчитель коригує вибір групи (за необхідності). Проаналізувавши результати, об’єднує учнів у групи. На другому уроці учитель оголошує кількість та членів груп, пропонує учням упорядкувати план роботи групи та індивідуальні плани у формі таблиці з зазначенням дати, виду роботи та відповідального.

Другий тиждень – збір інформації.На третьому уроці вчитель перевіряє індивідуальний план роботи та плани роботи групи, роздає завдання групам, пояснює. В позаурочний час учитель може провести індивідуальне консультування, може надати консультацію в он-лайні. Учні між уроками читають вказані художні тексти та аналізують. З допоміжних джерел збирають інформацію, матеріали, ілюстрації до художніх творів.

Третій тиждень – проведення дослідження.Учитель знайомить учнів з критеріями оцінювання, обговорює форми звітності для груп. Між уроками учні упорядковують матеріали.

Четвертий тиждень – узагальнення матеріалу.

П’ятий тиждень- систематизація зібраного матеріалу.Вчитель проводить самооцінювання учнів

Шостий тиждень- оформлення результатів дослідження.Учні створюють презентаційні матеріали: І група - вікі-статтю "Як автор розкриває проблему життя і смерті, дружби і здирництва у творі «Жага до життя»?", презентацію, ІІ група- блог, ІІІ група- модель стосунків на основі прочитаних творів.

Сьомий тиждень – презентація результатів проекту.На останньому уроці учнів презентують результати своєї діяльності. Учитель оцінює вікі-статтю за критеріями оцінювання. Учитель оцінює презентації за критеріями оцінювання. На наступному уроці оголошує кінцевий бал .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чубова Світлана

Фах, навчальний предмет

Вчитель, світова література

Навчальний заклад

Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №15 Олександрійської міської ради

Місто\село, район, область

Місто Олександрія, Кіровоградська область

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 19.02.2013 до 26.02.2013 року

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна