Відмінності між версіями «Екологія»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: == Екологія – це “біологія навколишнього середовища”. == Термін “екологія” був вперше...)
 
 
Рядок 32: Рядок 32:
  
 
П'''рикладна екологія з'ясовує''' різні аспекти дії чинників довкілля на біосистеми і спрямована на розв'язання головним чином практичних питань.
 
П'''рикладна екологія з'ясовує''' різні аспекти дії чинників довкілля на біосистеми і спрямована на розв'язання головним чином практичних питань.
''агроекологія'' (сільськогосподарська екологія)
+
агроекологія (сільськогосподарська екологія)
 
''аутоекологія'' (екологія організмів)
 
''аутоекологія'' (екологія організмів)
 
''популяційна'' екологія (демекологія)
 
''популяційна'' екологія (демекологія)

Поточна версія на 13:39, 25 лютого 2013

== Екологія – це “біологія навколишнього середовища”. ==

Термін “екологія” був вперше вжитий німецьким біологом Е. Геккелем у 1866р. Екологія – наука про взаємодію в живій природі, а детальніше – це наука про взаємодію живих істот між собою і з навколишньою неорганічною природою; про зв’язки в над організованих системах, структуру і функціонування цих систем. Екологія вивчає сукупність живих організмів, які взаємодіють між собою, утворюючи із оточуючим середовищем певну єдність (систему), в межах якої здійснюється процес трансформації енергії й органічних речовини. Основні завдання екології:

  • дослідження особливостей організації життя, в тому числі в зв’язку з
  • антропогенним впливом на природні системи;
  • створення наукової основи раціональної експлуатації біологічних

ресурсів;

  • прогнозування змін природи під впливом діяльності людини;
  • збереження середовища існування людини.

Сучасна екологія — складна багатогранна дисципліна, основою якої є біогеографічні знання, але яка поєднує сьогодні всі природничі, точні, гуманітарні і соціальні науки, з метою пошуків шляхів оптимального розвитку людства на максимально далеку перспективу, вироблення нових методів збереження біосфери планети. Сьогодні її поділяють на: біоетику, біоекологію, геоекологію, техноекологію, соціоекологію і космічну екологію.

У структурі сучасної екології виділяють такі основні напрямки: загальну, спеціальну та прикладну екологію. Загальна екологія вивчає фундаментальні проблеми структурно-функціональної організації екосистем, а також досліджує взаємодію біосистем різних рівнів інтеграції між собою та довкіллям. Спеціальна екологія досліджує закономірності функціонування конкретних екосистем або особливості пристосування популяцій різних видів організмів чи їх угруповань до умов навколишнього середовища. Прикладна екологія з'ясовує різні аспекти дії чинників довкілля на біосистеми і спрямована на розв'язання головним чином практичних питань.

Прикладна екологія з'ясовує різні аспекти дії чинників довкілля на біосистеми і спрямована на розв'язання головним чином практичних питань. агроекологія (сільськогосподарська екологія) аутоекологія (екологія організмів) популяційна екологія (демекологія) синекологія (екологія угруповань) системна екологія (екологія екосистем) екологія людини із такими підрозділами, як соціоекологія, антропоекологія. еволюційна екологія — вивчає історичні зміни екосистем і біосфери у зв'язку зі змінами умов довкілля.