Відмінності між версіями «Портфоліо Шелевей Олени Олександрівни для учнів 7 класу з фізики за темою:"Атоми і молекули"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д. На основі форми визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття.
 +
У процесі роботи учні використовують Контрольний Список Дослідження та блог-щоденник для проведення самооцінювання.
 +
В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації.
 +
Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до блогу-щоденнику за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно.
 +
Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через Тестування.
 +
З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний Контрольний Список.
 +
Учні використовують Самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 12:01, 25 грудня 2012


Назва навчальної теми

Атоми та молекули

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, хімія, біологія, астрономія, образотворче мистецтво, література.

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час виконання проекту, учні 7 класів глибше довідаються про фізичні явища, здобудуть міцніші знання з деяких розділів фізики. Навчаться самостійно цілеспрямовувати роботу над поданим матеріалом, вибирати основне і робити самостійні висновки.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д. На основі форми визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують Контрольний Список Дослідження та блог-щоденник для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації. Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до блогу-щоденнику за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через Тестування. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний Контрольний Список. Учні використовують Самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом учителб пропонує учням буклет про метод проектів та презентацію (презентація учителя).

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

.

За тиждень до початку роботи над проектом учитель пропонує учням буклет про метод проектів та презентацію (презентація учителя). 1 день. Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульоване ключове та тематичне запитання, для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту, вчитель проводить опитування за тестування. Учитель надає учням Документ фасилітації. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у чотири групи за інтересом. Кожній групі надаються ролі. "Кулінари" взяли дослідницькій підрозділ "Фізика на кухні", основним питанням якого було "Чому це так?" "Лірики" працювали з творами, в яких є фізичний сенс. "Теоретики" збирали інформацію, обробляли її, готували повідомлення."Юні Айвазовські" розкривали питання "Як побачити невидиме?" І тиждень Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продуктів діяльності учнів. Оцінюють отриману знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв отриману від учителя. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. ІІ тиждень Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують роботу над проектом, презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання Вікі-сайтів та Форми оцінювання мультимедійної презентації.

Приклад учнівської роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери