Відмінності між версіями «Портфоліо Беспалько Ганни Анатоліївни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
(Вік учнів, клас)
Рядок 9: Рядок 9:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
10 клас
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=

Версія за 22:27, 29 листопада 2012


Назва навчальної теми

Безпечний інтернет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час вивчення розділу «Інформаційні технології персональної та колективної комунікації» з інформатики, а саме після розгляду теми "Автоматизоване створення й публікація веб-ресурсів" пропонується розпочати навчальний проект «<Безпечний ынтернет. Соціальні мережі. Добро чи зло?».

Цей проект містить проведення соціального дослідження учнів різних вікових груп нвк№7 мюХмельницького з подальшою обробкою, аналізом та інтерпретацію даних, отриманням емпірично обґрунтованих узагальнень, висновків і рекомендацій.

Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію щодо використання соц. мереж та дотримання правил безпечного користування Інтернетом.

Учні розглядають питання, як впливає спілкування в соц. мережі на реальне життя підлітків, чи можна корисно використати можливості соціальних мереж.

Учні демонструють свої знання у формі блогу, вікі-статті або презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель звертається до колег з обгрунтуванням доцільності участі учнів у проекті "Безпечний Інтернет", пропонує до ознайомлення інформаційний бюлетень. У цей час учителем проводиться комп’ютерне опитування з метою виявлення навчальних потреб учнів і постановки тематичних питань у проекті. Вчитель проводить бесіду з використанням випереджувальної мультимедійної презентації, яка змотивує учнів до участі у проекті. Учні заповнюють схему З-Х-Д, яка дозволить виявити рівень фактичних знань з теми; За результатами опитування та анкетування вчитель формує пакет завдань для кожної робочої групи з урахуванням індивідуального підходу.

На початку виконання практичної частини проекту учні об’єднуються у три робочі групи «Пошуковці», «Зберігачі», «Журналісти». Учасники кожної з груп отримують список питань, які необхідно опрацювати, знайти відповіді. Група «Пошуковців» працює над питаннями з’ясування найефективнішої пошукової системи та формулюванням алгоритму пошуку. Група «Зберігачів» опрацьовує питання збереження результатів пошуку на локальному комп’ютері на в мережі Інтернет (виготовляють бюлетень). Учасники групи «Журналісти» опрацьовують матеріал двох попередніх груп і подають його у вигляді вікі-статті. Перед цим вони мають змогу ознайомитися зі списком рекомендованих джерел інформації. Виконуючи дослідження, учні самостійно розподіляють роль один одного у спільній роботі, навантаження, висувають гіпотези, формулюють висновки. З метою забезпечення спільної роботи, обміну інформацією та власними міркування стосовно питань, учні використовують засоби електронної пошти, миттєвих повідомлень, Skype. Під час проекту вчитель відслідковує і оцінює рівень залучення учасників проекту до колективної діяльності (рефлексія шляхом заповнення текстової форми);Знайдену інформацію і зображення, що стосуються теми, посилання учасники проекту зберігають у відповідних папках. Наприкінці виконання проекту учні отримують створюють кінцеві продукти і звітують з результатами власної діяльності (усна презентація у класі, Wiki-стаття "Алгоритм пошуку інформації в Інтернеті", інформаційний бюлетень "Порівняння пошукових систем"), що будуть оцінені шляхом заповнення опитувальної текстової форми форма оцінювання бюлетеня, форма оцінювання вікі-статті.

По закінченню проекту учні завершують заповнення схеми З-Х-Д, підбивають підсумки чи вдалося їм досягти поставленої перед собою мети на початку проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Беспалько Анна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс №7 м.Хмельницького

Місто\село, район, область

м. Хмельницький

Контактні дані

anichka_7@i.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 вересня по 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Хмельницька область, Хмельницький ОІППО

Тренери

Дрижал О.М.