Відмінності між версіями «Портфоліо на тему "Світлові явища" 7 кл»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 39: Рядок 39:
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться [[https://docs.google.com/file/d/0ByAo1FA0MjRqU1VaUHJteThwa1E/edit вхідне опитування учнів(ЗХД)]] «Що вам відомо про етикет електронного листування?», результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Далі учні розподіляються на творчі групи «Сленгомовці», «Смайлознавці» та «Експерти з грамоти». Кожна з груп отримує своє завдання, починає обговорення в групах (по 5 чоловік) та веде пошук і опрацювання необхідної інформації. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку». Результати своєї роботи та відповідь на ключове питання проекту учні висвітлюють в загальній online презентації, шаблон якої надає учитель. Два обдарованих учня у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівська презентація демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину презентації. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації», який заповнює вчитель та дві протилежні групи. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює Wiki-сторінка учнів у проекті "Етикет електронного листування".
+
Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться [https://docs.google.com/file/d/0ByAo1FA0MjRqU1VaUHJteThwa1E/edit вхідне опитування учнів(ЗХД)] «Що вам відомо про етикет електронного листування?», результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Далі учні розподіляються на творчі групи «Сленгомовці», «Смайлознавці» та «Експерти з грамоти». Кожна з груп отримує своє завдання, починає обговорення в групах (по 5 чоловік) та веде пошук і опрацювання необхідної інформації. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку». Результати своєї роботи та відповідь на ключове питання проекту учні висвітлюють в загальній online презентації, шаблон якої надає учитель. Два обдарованих учня у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівська презентація демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину презентації. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації», який заповнює вчитель та дві протилежні групи. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює Wiki-сторінка учнів у проекті "Етикет електронного листування".
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 14:45, 28 листопада 2012


Назва навчальної теми

Світлові явища

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Фізика 7-го класу: тема «світлові явища», під час проектної роботи учні розбиваються на окремі групи, котрі вивчають окремі розділи теми. Необхідна інформація подається вчителем на уроці, за наданими вчителем посиланнями самостійно добувається учнями у інтернет середовищі. Результатом проектної роботи учнів буде представлення презентації обраного розділу теми на сайті групи.

План вивчення теми

[План вивчення теми]

[План вивчення теми згідно з державною програмою]

Оцінювання

Оцінювання проводимо у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом і наприкінці роботи з проектом. На початку використовуємо метод попереднього тестування, впродовж роботи з проектом оцінюємо роль кожного учня в проекті. Оцінювання на всіх етапах здійснюється за відповідними формами. Саме оцінювання проводиться після перегляду та обговорення презентації. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання. Вхідне оцінювання передбачає актуалізацію опорних знань учнів, і оцінку на цьому етапі отримує вся група від вчителя. Проміжне оцінювання має за мету насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного. Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація. Для оцінювання використовується оціночний лист з чітко прописаними критеріями та балами. На початку проекту: Учні заповнюють таблицю З-Х-Д (Знаемо, Хочемо дізнатися, Дізналися) у формі спільного доступу на Goog Вхідне оцінювання Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу: Моніторингове дослідження Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті (документ Word): Вихідне оцінювання


[Оцінювальний лист учнівської презентації]

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться вхідне опитування учнів(ЗХД) «Що вам відомо про етикет електронного листування?», результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Далі учні розподіляються на творчі групи «Сленгомовці», «Смайлознавці» та «Експерти з грамоти». Кожна з груп отримує своє завдання, починає обговорення в групах (по 5 чоловік) та веде пошук і опрацювання необхідної інформації. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку». Результати своєї роботи та відповідь на ключове питання проекту учні висвітлюють в загальній online презентації, шаблон якої надає учитель. Два обдарованих учня у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівська презентація демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину презентації. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації», який заповнює вчитель та дві протилежні групи. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює Wiki-сторінка учнів у проекті "Етикет електронного листування".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери