Відмінності між версіями «Портфоліо Юртаєвої Галини Романівни, вчителя української мови та літератури, для учнів 7 класу»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
На перший план висувається необхідність різнобічного особистісного і мовленнєвого розвитку учнів, якому підпорядковується завдання системного вивчення мови, тобто головна увага приділяється актуальнішій, природнішій,  важливішій меті мовної освіти. Велике значення у навчально-виховному процесі на уроках рідної мови мають мовленнєві взірці, тобто система текстів і усних висловлювань, зміст яких концентровано представляє національну культуру українського народу, а також кращі зразки світової, а форма відзначається довершеністю. Одним із основних принципів навчання є  культурологічний. Обов’язковим, що врахується при оцінюванні – це, щоб кожен учень самостійно сформулював відповідь на проблемне запитання теми. Головним принципом навчання рідної мови – проблемно-пошуковий, що спрямований безпосередньо на саморозвиток особистості. Результатом спільної  плідної праці учителя та учнів буде кінцевий продукт, який є обов’язковим для оцінювання згідно критеріїв, зазначених для учнів на початку проекту. Оцінювання буде відбуватися на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. Способом формування комунікативних умінь традиційно є різні види роботи, основне місце серед яких займають перекази і твори. Робота з розвитку зв’язного мовлення тісно пов’язана з формуванням навичок виразного читання, які спираються на мовне чуття.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 19:00, 21 листопада 2012


Назва навчальної теми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У сьомому класі ми продовжуємо вивчати морфологію. Докладно ознайомимося із особливою формою дієслова – дієприслівником. Опрацьовуючи тему зазначеного проекту, потрібно намагатися, наскільки це можливо, сприяти мовленнєвому розвитку учнів. Один із шляхів здійснення цього задуму – вивчення мовної теорії укрупненими, логічно завершеними частинами. Як навчальний предмет українська мова виконує ряд важливих освітніх функцій. Зокрема, вона об’єкт пізнання, осмислення її суті як соціального феномена. Але, і це головне, рідна мова є засобом спілкування, пізнання, в тому числі інших загальноосвітніх предметів, а також засобом самовираження особистості. Отже, виходячи із суспільних і, зокрема, освітніх функцій української мови, основна мета вивчення вищезазначеної теми полягає у формуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє уміннями й навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами рідної мови – її стилями, формами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На перший план висувається необхідність різнобічного особистісного і мовленнєвого розвитку учнів, якому підпорядковується завдання системного вивчення мови, тобто головна увага приділяється актуальнішій, природнішій, важливішій меті мовної освіти. Велике значення у навчально-виховному процесі на уроках рідної мови мають мовленнєві взірці, тобто система текстів і усних висловлювань, зміст яких концентровано представляє національну культуру українського народу, а також кращі зразки світової, а форма відзначається довершеністю. Одним із основних принципів навчання є культурологічний. Обов’язковим, що врахується при оцінюванні – це, щоб кожен учень самостійно сформулював відповідь на проблемне запитання теми. Головним принципом навчання рідної мови – проблемно-пошуковий, що спрямований безпосередньо на саморозвиток особистості. Результатом спільної плідної праці учителя та учнів буде кінцевий продукт, який є обов’язковим для оцінювання згідно критеріїв, зазначених для учнів на початку проекту. Оцінювання буде відбуватися на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. Способом формування комунікативних умінь традиційно є різні види роботи, основне місце серед яких займають перекази і твори. Робота з розвитку зв’язного мовлення тісно пов’язана з формуванням навичок виразного читання, які спираються на мовне чуття.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери