Відмінності між версіями «Математика урок 4»
Tsvelih (обговорення • внесок) (Створена сторінка: УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас '''Урок підготували''' : вчителі –методисти початкових…) |
Tsvelih (обговорення • внесок) |
||
Рядок 29: | Рядок 29: | ||
− | [[ | + | [[дид гра]] |
Версія за 12:02, 14 грудня 2010
УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас
Урок підготували : вчителі –методисти початкових класів Кременчуцького ліцею №4 Ігнатенко Л.К., Онищенко В.В., Цвелих І.П.
Тема. Правило обчислення площі прямокутника. Задачі, аналогічні до задач на спільну роботу (№№ 472—481).
Мета. Ознайомити учнів із правилом обчислення площі прямокутника. Закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі на спільну роботу, знаходити значення невідомого у нерівностях, записувати вирази та знаходити їх значення. Розвивати кмітливість, увагу. Виховувати повагу до працівників сільського господарства, увагу при переході вулиць міста. Обладнання: картки для групової роботи, нетбуки, дидактична гра, таблиці, малюнки, роздатковий матеріал
Хід уроку
І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності
1. Усні обчислення.
1) Різницю чисел 53 і 45 збільшити у 6 разів (48); суму чисел 27 і 12 зменшити у 3 рази (13)
2) До добутку чисел 15 і 4 додати добуток чисел 10 і 4 (100); від частки чисел 100 і 20 відняти частку чисел 100 і 25 (1); від 100 відняти частку чисел 92 і 23 (93).
2) 1 т - 3 кг (997 кг); 1 т - 100 кг (900 кг); 1 т : 5 (200 кг); 1 т : 1 ц (10).
3) Довжина прямокутника 24 м, ширина — в 4 рази менша, ніж довжина. Знайти периметр прямокутника. (60 м)
4)*Периметр прямокутника 12 см. Якими можуть бути довжина і ширина прямокутника? ((а + в) • 2 = 12;
а + в — 6; а = 5; в = 1; а = 4; в = 2;\ а = в = 3, де а, в — сторони прямокутника).
2. Диференціація
Для класу: дидактична гра. Робота з нетбуками через функцію «Передача файла»
Інструкція для учнів до 1 завдання.
Виділяючи правою клавішою мишки об’єкт, знаходимо у плаваючій панелі «Добавить текстовую стороку», натискаємо і вводимо необхідне число Інструкція для учнівдо 2 завдання. Виділяючи правою клавішою мишки об’єкт, знаходимо у плаваючій панелі «Формат автофігури», натискаємо, потім у рядку «цвет» вибираємо необхідний колір, «ОК»
Завдання для індивідуального опитування (4-6 учнів за бажанням чи вибором учителя)
Робота з нетбуками через функцію «Передача файла» (обзор: папка «Додаток до уроку 4, файл«Інд.опит. 4» )
Варіант 1
1. Автомобіль проїхав 476 км. 4 год він їхав до обіду і 3 год після обіду. До обіду швидкість автомобіля була 65 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (72 км/год)
2. Пронумеруй порядок дій. Обчисли:
6600 + 3 • 370 – 3800=
Варіант 2
1. Велосипедист проїхав 146 км. 4 год він їхав до обіду і 2 год після обіду. До обіду велосипедист їхав зі швидкістю 25 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (23 км/год)
2. Перевір порядок дій та обчисли: 50000 - 350 • 3 + 885=
ІІ. Постановка навчальної задачі Робота в групах з роздатковим матеріалом. Виконати необхідні виміри, щоб можна було обчислити периметр даних фігур. 1, 3 групи
2, 4 групи
Звіт кожної фігури за планом:
1. Яка це фігура?
2. Охарактеризуйте її якнайповніше.
3. Розкажіть про вашу колективну працю.
4. Порівняння відповідей між групами
5. ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: яку ще величину за даними сторонами можна обчислити?
Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей
IIІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Використання електронного посібника: «Математика 4клас. Програвач уроків. Версія 2.0 Контур плюс. 2007р.») Урок 1
2. Пояснення сприйнятого учнями за вправою 473.
3. Заучування правила знаходження площі прямокутника. Щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел. Площа-математична величина, її вимірюють у квадратних сантиметрах (дециметрах,метрах,кілометрах). Записують так: см², дм², м², км².
1) Задача 474 виконується фронтально. Обчислити площу прямокутників.
У другому прямокутнику учні вимірюють довжину і ширину, знаходять площу. (6 • 2 = 12 (см2)). 2) Знайти усно площу прямокутника, якщо довжина і ширина від¬повідно дорівнюють 8 см і 3 см; 10 см і 5 см; 12 см і 7 см. (24 см2; 50 см2; 84 см2.) ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок 1.Знайди площу прямокутника, якщо його довжина 12см,що вдвічі більше за ширину. - Який його периметр? - Яка різниця в одиницях
вимірювання?
2.За даними малюнків знайди невідомі величини.
15 дм 6 дм
на Площа –? 7дм Площа ? Периметр ¬-? < за 54 дм² довж.
3.За поданим планом ділянки знайди, яку площу відведено для квасолі, гарбузів, петрушки.
Квасоля 2м
6м Петрушка
Гарбузи 3м
10 м
4. Розв'язування задач.
1) Задачу 477 розв'язати фронтально, використовуючи схему.
2) Задачу 478 учні розв'язують самостійно. Один учень записує розв'язання на дошці виразом.
192: (11 - 8) = 64 (км/год).
3) Учні з високим рівнем знань розв'язують задачу 479* замість № 478.
5. Запис виразів.№475.
Запис виразів виконати коментовано, обчислити — самостійно.
(27 404 + 129 844) • 6 = 943 488 (5 308 - 4 546): 3 = 254
6. Нерівності. Колективна робота над вправою 472. Краще розглянути нерівності парами з відповідними рівняннями.
х- 70 = 280 х+40 = 45 120:х = 24 х • 70 < 280 х + 40 < 45 120 : х > 24
Міркування учнів.
Якщо х = 4, то х • 70 = 280. Щоб х • 70 було менше від 280, треба щоб х було менше, ніж 4. Отже, х= 0, 1, 2, 3.
Аналогічно знаходимо для нерівності х + 40 < 45, х = 0, 1, 2, 3, 4,
а для 120: х > 24 х = 1, 2, 3, 4. Увага! х # 0, бо на нуль ділити не можна. V. Розвиток логічного мислення і уваги. 1.Порахуй усі квадрати на рисунку. (18) Як ти думаєш, у скільки разів площа малого квадрата менша за площу більшого квадрата? (У 4 рази).
IV. Підсумоковий етап
-Що таке площа? В яких одиницях вона вимірюється? Як знайти площу прямокутника? — Обчисліть площу прямокутника, якщо довжина і ширина відповідно дорівнюють: 7 м і 5 м; 15 м і 5 м; 42 м і 10 м.