Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Її величність - електрика"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 40: Рядок 40:
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
  
На початку проекту учні проходять онлайн-анкетування за [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG5CSU1YMGR4dDQxcmI0eVlMLWE1d2c6MQ#gid=0 формою], яка визначає вхідні знання учнів про темі проекту, ступінь зацікавленості даною темою та очікування учнів.  
+
На початку проекту проводимо онлайн-анкетування зі знань даної теми. Анкетування визначає вхідні знання учнів про тему проекту, зацікавленість темою та очікування учнів. Вчитель пропонує учням заповнити шаблон діаграми  «вимірювальні інструменти». Також на першому занятті учитель демонструє презентацію.
  
В ході самостійної та групової роботи учні проводять дослідницькі дії згідно поставлених кожній групі завдань. Для самооцінки своїх дій учні використовують [https://docs.google.com/document/d/1oRFHI0-bImzQgv37zwswZYWEdoGBYRZD1NZXJiBvqVU/edit форму оцінювання досліджень]. Учні мають перелік змістових запитань на які вони мають дати відповіді. На даному етапі роботи вчитель коментує дії учнів та групи через їхній блог, а також веде [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApeUW0CpeFEIdGZlekd1VS1QVVlSdDgyU2ZrMHhoaUE журнал спостережень] за участю кожного учасника в спільній роботі групи. В процесі роботи над блогом учні користуються [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApeUW0CpeFEIdHd1SkcwdXd6YW5aRGJlcjd5bGx5emc формою оцінювання блогу].  
+
Під час самостійної та групової роботи учні проводять дослідження згідно поставлених кожній групі завдань. Для самооцінки учні використовують форму самооцінювання досліджень. Учні мають перелік змістових запитань, на які вони дають відповіді. Вчитель веде журнал спостережень за участю кожного учасника в спільній роботі групи. Учні готуються до демонстрації презентації.
  
На підсумковому уроці проекту групи презентують свої напрацювання. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та спільну роботу учнів над [https://docs.google.com/open?id=0B5eUW0CpeFEIckxDTU5pNE13bms діаграмою Венна]. Пропонується учням оцінити вклад кожного учасника у спільний результат групи.
+
На підсумковому уроці групи демонструють свої презентації і здійснюють їх оцінювання, використовуючи форму оцінювання презентацій.
  
Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка графічних роботу учнів та есе. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумкова оцінка.
+
Кінцевим етапом формуючого оцінювання є підсумкове підсумкове есе яке оцінюється за формою оцінки есе.
 +
За результатами оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка в журнал оцінювання.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 20:24, 11 листопада 2012


Назва проекту

Її величність - електрика.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним предметом є фізика, передбачена інтеграція з предметом інформатика.

Навчальна тема

Тема "Електричний струм"

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років.

Стислий опис проекту

Даний проект призначений для учнів 9 класу з теми «Електричний струм» з метою зацікавлення учнів збудження інтересу до фізики, для розвитку творчого мислення. Тема дуже об’ємна і тому для її вивчення необхідно самостійно опрацювання теоретичного матеріалу підручника і зібраної інформації з Інтернету. В ході проекту учні проводитимуть досліди по вивченню електричних дій струмом, наприкінці проекту повинні бути створені презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Оформлювати, аналізувати і синтезувати інформацію для вирішення поставленої проблеми та надання відповідей на запитання;

За вимогами програми: Учні повинні знати що таке електричний струм, вміти використовувати вимірювальні прилади, дотримуватися правил охорони праці з електричними приладами. Вміти швидко та ефективно шукати інформацію в Інтернет – джерелах, працювати з комп’ютером. Отримати знання по виробництву електричного струму різними засобами. Ознайомитись з екологічними наслідками при виробництві електричної енергії різними засобами. Учні мають створити презентацію, створюють саморобні прилади з використання програми презентацій. Роблять дослідження побутових електричних приладів і будують діаграму про їх використання в побуті. Донесення нових ідей з даної теми для всіх учнів, ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження, належна та продуктивна праця разом з іншими учнями.

Навички 21 століття: З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки та вміти ґрунтовно доводити розуміння ідеї; Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати; Належно використовувати інформаційно-комунікативні технології в спілкуванні та співробітництві; Належно та продуктивно працювати з іншими; Вміти пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності; При роботі учні в малих групах над проектами формувати в них навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Навчити учнів порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.

Опис оцінювання

На початку проекту проводимо онлайн-анкетування зі знань даної теми. Анкетування визначає вхідні знання учнів про тему проекту, зацікавленість темою та очікування учнів. Вчитель пропонує учням заповнити шаблон діаграми «вимірювальні інструменти». Також на першому занятті учитель демонструє презентацію.

Під час самостійної та групової роботи учні проводять дослідження згідно поставлених кожній групі завдань. Для самооцінки учні використовують форму самооцінювання досліджень. Учні мають перелік змістових запитань, на які вони дають відповіді. Вчитель веде журнал спостережень за участю кожного учасника в спільній роботі групи. Учні готуються до демонстрації презентації.

На підсумковому уроці групи демонструють свої презентації і здійснюють їх оцінювання, використовуючи форму оцінювання презентацій.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є підсумкове підсумкове есе яке оцінюється за формою оцінки есе.

За результатами оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка в журнал оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Урок 1.

На початку роботи над проектом учитель демонструє учням електронну презентацію, метою якої є викликати інтерес до навчальної діяльності та з’ясувати навчальні потреби учнів. Учні після перегляду презентації проходять онлайн-анкетування. Його результати стають підставою для миттєвого аналізу вчителя і базою для розподілу на групи. Для кожної групи вчитель формулює завдання проекту і навчальні цілі. Учні розбиваються на групи і вирішують організаційні моменти роботи групи та яким чином вони зможуть реалізувати поставлені завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту. Спільним проблемним запитанням для двох груп є третє тематичне запитання. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується з вчителем і відповідає часовим рамкам роботи над проектом. Групи за бажанням можуть укласти буклет з метою запрошення до участі у ньому, надання спонсорської допомоги. Приклад буклету сторінка 1, сторінка 2.

2-3 уроки.

Перша група займається класифікацією основних чинників, що спричинили так званий феномен китайського живопису та дає їм характеристику. Друга група досліджує чинники, що сформували жанрову специфіку образотворчого мистецтва Китаю. Для пошуку інформації учні використовують можливості Інтернету та виконують це завдання у вигляді самостійної роботи. На даному етапі педагог надає учням фасилітаційну інструкцію щодо правил пошуку інформації в Інтернеті. На допомогу учням у виконанні поставлених завдань вчитель надає фасилітаційну презентацію, яка надає інструкції щодо класифікації матеріалу та пошуку спільних ознак. Вчитель створює блог з інструкціями та посиланням на інтернет-ресурси, які допоможуть учням у роботі. На етапі самостійної роботи над проектом, для обміну думками та пересилки цікавої інформації учні використовують електронну пошту.Вчитель попередньо отримує від батьків дозволи на відкриття електронної пошти, публікацію роботи учнів в Інтернеті та використання даних учня. Для самооцінки своїх дій учні використовують форму оцінювання досліджень. Учні мають перелік змістових запитань на які вони мають дати відповіді.

Під час занять з інформатики при вивченні теми «Автоматизоване створення та публікація веб-ресурсів» учні отримують базові знання по створенню блогів. На цих заняттях групи створюють свої блоги, де вони виставляють результати своїх пошуків та дають їм обґрунтування. Керівник проекту має можливість коментувати хід їхньої дослідницької роботи, давати вказівки та інструкції, а також слідкувати за внеском кожного члена групи у спільний результат діяльності. В процесі роботи над блогом учні користуються формою оцінювання блогу.

4-й урок.

Результати своїх досліджень група виставляє на блозі. Після презентації продуктів дослідницької діяльності учнів в ході мозкового штурму заповнюють діаграму Венна стосовно спільних та відмінних рис образотворчого мистецтва Заходу та Сходу. Керівник проекту пропонує учасникам виконати орієнтовне практичне завдання на свій вибір, керуючись своїми враженнями та вподобаннями із матеріалу теми. Дана робота виставляється на блог та доповнюється коротким есе, в якому учень пояснює свій вибір та своє ставлення до нього. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та спільну роботу учнів над діаграмою Венна. Пропонується учням оцінити вклад кожного учасника у спільний результат групи.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка графічних роботу учнів та есе, в якому висловлюється ставлення до теми та даються відповіді на ключове запитання проекту. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумкова оцінка. Виставка робіт учасників проекту на блозі доступна для коментарів та обговорення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сергій Пазюк

Фах, навчальний предмет

Вчитель загальнотехнічних дисциплін та інформатики, інформатика

Навчальний заклад

Баранівецький навчально-виховний комплекс "середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

Село Баранівці, Самбірський район, Львівська область

Контактні дані

sergeypazuk.gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

24-29 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

ЛОІППО

Тренери

Надія Манько , Олена Дмитрук