Відмінності між версіями «Портфоліо Левицької Тетяни з теми «Чи тільки антисептик?»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Відомості про автора)
Рядок 53: Рядок 53:
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
Тетяна Левицька
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
Фізика, основи здоров'я
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
Міський методичний кабінет управління освіти Ніжинської міської ради, Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 13
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
Місто Ніжин
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
tmlevitskaja@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Версія за 14:33, 2 листопада 2012


Назва проекту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальна тема

Чи тільки антисептик?

Вік учнів, клас

6 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Проект «Чи тільки антисептик?» допомагає учням побачити зв’язок науки з життям. Він розрахований на учнів 6 класу. Школярі дізнаються про значення йоду у житті людини, які наслідки нестачі йоду в організмі, визначатимуть фактори, які впливають на забезпеченість організму йодом, зроблять висновки про те, які саме фактори є вирішальними для нашого регіону, досліджуватимуть чи усі сім’ї знають про небезпеку йододефіциту та чи здійснюють профілактику захворювань, спричинених йододефіцитом. Оcновна задача проекту, встановити чи загрожують учням нашого класу хвороби, обумовлені нестачею йоду в організмі, та які є заходи профілактики йододефіциту.

У результаті учні розробляють рекомендації (зі шкільною медсестрою), щодо профілактики йододефіциту в учнів 6 класу, які будуть оприлюднені на батьківських зборах, створюють буклет «Йод в житті людини», опубліковують його у шкільній газеті, організовують конкурс на кращу листівку з теми «Значення йоду в житті людини».

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План упровадження теми

Навчальні цілі

Учні вмітимуть швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати її, правильно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Зрозуміють важливість дотримання правил етичного/правового спілкування, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації. Усвідомлять значення ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах. Учні знатимуть про хвороби, що виникають внаслідок недостатності йоду в організмі, та методи їх профілактики. Матимуть сформовані уміння аналізувати вплив природних і техногенних факторів на здоров’я. Навчаться працювати як вчені з планування, проведення досліджень, аналізу та написання звітів проведених досліджень; створювати публікації, блоги для обміну інформацією та висвітлення власних досягнень.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж виконання проекту, щоб діагностувати знання, мислення учнів та їх міркування, коригувати роботу учнів над проектом. На початку вивчення теми "Здоров’я і середовище життя. Харчування підлітків. Профілактика йододефіциту" з метою визначення попередніх знань, умінь, навичок учнів з даного питання учитель використовує наступні методи оцінювання: опитування, вхідне тестування, обговорення. Учні створюють асоціативний кущ, заповнюють ЗХД-таблицю, інтернет-форму. Це забезпечить учителя інформацією про те, як учні розуміють основні поняття та завдання проекту. Педагог використовує її для повторного пояснення складних для учнів понять та етапів дослідження. Учитель спостерігає за роботою учнів, аналізує її, коригує. На наступному етапі з метою визначення вичерпності інформації та розвитку вміння в учнів спілкуватись, співпрацювати між групами учителем проводиться вправа 3-2-1. Складається контрольний список для вікі. З метою висвітлення роботи над проектом, залучення батьків, громадськості створюється блог. Форма оцінювання для буклету, Форма оцінювання для блогу описують критерії для оцінювання кінцевого продукту і на даному етапі використовуються учнями для самооцінки створюваних буклету та блогу. Після завершення школярами роботи над проектом з метою визначення рівня розуміння ними вивченого матеріалу, заохочення учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого застосування набутих знань на практиці застосовуємо такі методи оцінювання як спостереження та збір інформації. Для цього використовуємо Блог (для отримання зворотного зв'язку щодо своїх досліджень), Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання буклету, Контрольний список для усного виступу. Відповіді учнів на Ключове запитання у блозі надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті про небезпеку йододефіциту з більш широкими поняттями.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель на початку вивчення розділу "Здоров’я і середовище життя» доводить до відома учнів перелік тем і пропонує одну з них, а саме «Харчування підлітків. Профілактика йододефіциту» опрацювати у вигляді дослідження, як це роблять науковці. На початку вивчення теми "Здоров’я і середовище життя. Харчування підлітків. Профілактика йододефіциту" з метою визначення попередніх знань, умінь, навичок учнів з даного питання учитель використовує наступні методи оцінювання: опитування, вхідне тестування, обговорення. Учні створюють асоціативний кущ, заповнюють ЗХД-таблицю, інтернет-форму. Це забезпечить учителя інформацією про те, як учні розуміють основні поняття. Учитель створю є презентацію для виконання проекту (згідно інструкції). Учні працюють з учительською презентацією, блогом учителя. Об’єднує учнів у групи (з урахуванням побажань). Разом з учнями визначають напрями роботи. 1 група – шукає і опрацьовує інформацію в літературі й Інтернеті про йод, шукає відповіді на питання: які наслідки нестачі йоду в організмі, порівнює різні версії факторів, які впливають на забезпеченість організму йодом, робить висновки про те, які саме фактори є вирішальними для нашого регіону. 2 група – методом опитування (інтерв’ю та анкетування он-лайн ) учнів та батьків, проводить дослідження з проблеми «Чи загрожують учням нашого класу хвороби,обумовлені нестачею йоду в організмі?», робить порівняльну характеристику кількості сімей, які проводять профілактичні заходи йододефіциту і які саме. 3 група – проводить дослідження впливу суспільної думки щодо необхідності профілактики йододефіциту. На наступному етапі з метою визначення вичерпності інформації та розвитку вміння в учнів спілкуватись, співпрацювати між групами учителем проводиться вправа 3-2-1. Складається контрольний список для вікі. З метою висвітлення роботи над проектом, залучення батьків, громадськості учнями створюється вікі-блог. Учитель видає учням Інструкцію щодо створення буклету, Форму оцінювання для буклету, Форму оцінювання для блогу, в яких описано критерії оцінювання кінцевого продукту і на даному етапі використовуються учнями для самооцінки створюваних буклету та блогу. На завершальному етапі результати роботи над проектом «Чи тільки антисептик?» учні висвітлюють на блозі, у рекомендаціях щодо профілактики йододефіциту (зокрема для учнів 6 класу), у буклеті «Йод в житті людини»; організовують конкурс на кращу листівку з теми «Значення йоду в житті людини». З метою визначення рівня розуміння учнями вивченого матеріалу, заохочення їх до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначення подальших навчальних потреб учнів, спонукання їх до подальшого застосування набутих знань та умінь на практиці учитель аналізує і оцінює результати учнів роботи над проектом. Оприлюднює результати на батьківських зборах, роздає рекомендації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Левицька

Фах, навчальний предмет

Фізика, основи здоров'я

Навчальний заклад

Міський методичний кабінет управління освіти Ніжинської міської ради, Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 13

Місто\село, район, область

Місто Ніжин

Контактні дані

tmlevitskaja@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери