Відмінності між версіями «Моє портфоліо "Життєвий ритм"»
(→Опис оцінювання) |
(→Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)) |
||
Рядок 44: | Рядок 44: | ||
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)= | =Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)= | ||
− | На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителя. Учням пропонуються ключове та тематичні запитання. Обговорюється план проекту, вносяться корективи. Потім учні об'єднуються в малі групи за інтересами, обговорюють тему групового проекту | + | На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителя. Учням пропонуються ключове та тематичні запитання. Обговорюється план проекту, вносяться корективи. Потім учні об'єднуються в малі групи за інтересами, обговорюють тему групового проекту «Життєвий ритм. Режим дня », опрацьовують інформацію в шкільній бібліотеці, займаються пошуком матеріалу в підручниках та Інтернеті. Проведення експериментального дослідження, опитування серед учнів школи. На основі проведеного дослідження учні аналізують дані, будують діаграми, роблять необхідні висновки. Готують презентацію про результати дослідження. Учні демонструють результати у вигляді підсумкової презентації. Шляхом використання форми із ЗХД проводиться повторна оцінка рівня знань учнів. |
=Відомості про автора= | =Відомості про автора= |
Версія за 16:15, 30 жовтня 2012
Зміст
Назва проекту
Життєвий ритм. Розпорядок дня.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
основи здоров'я
Навчальна тема (як записано в програмі)
Життєвий ритм. Розпорядок дня підлітків.
Вік учнів, клас
5 клас
Стислий опис проекту
Над проектом «Життєвий ритм » працювали учні 5-х класів. В плані роботи над даним проектом учні об’єднались у три групи, які працювали за різними напрямками, потім оформили матеріали у проектну роботу.
Повний План вивчення теми
Тренінг перший. Підготовка
На першому уроці я демонструю презентацію «Життєвий ритм» , проводжу тренінг , мотивуючи, зацікавлюючи та залучаю дітей до роботи над проектом. Учнів об’єдную в три групи та пропоную самостійно обрати тему для домашнього завдання.
І група – волонтери, які проводили опитування серед однолітків та членів родин про те, як вони планують свій день, та агітували дотримуватись здорового способу життя.
ІІ група - працювала у бібліотеці над створенням рубрики “ Цікаві факти ”.
ІІІ група - систематизувала отримані матеріали та оформила презентацію. Разом плануємо та обговорюємо всі етапи роботи. Під час роботи над проектом учитель виконує функцію консультанта. Він допомагає учням у пошуку інформації, координує процес роботи над проектом, підтримує, заохочує учнів. Знаючи добре свій предмет, вчитель має бути компетентним і в інших галузях науки, розуміти своїх учнів, враховувати їхні можливості і інтереси, бути комунікабельним, толерантним, творчим. Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні поставені перед ними завдання. Для цього учитель демонструє власну презентацію проекту, знайомить їх з ключовими та тематичними запитаннями, конкретною проблемою та визначає розуміння учнями вищевказаних понять використовуючи при цьому « З-Х-Д». Саме так визначатимуться наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні шукають у мережі Інтернет та бібліотеці інформацію по даній темі та складають план роботи . Дослідження Учні, протягом місяця, працюючи у трьох групах: збирали та фіксували матеріали із заданої теми. Учні з допомогою учителя створюють блог або презентацію, на яких розміщають результати свого дослідження. Тренінг другий Підготовка Учні з допомогою вчителя систематизують отримані дані першої та другої груп, оцінюють їх. Учні третьої групи оформляють отримані матеріали у презентацію. Дослідження Результати отримані на цьому уроці вносять до журналу досліджень, порівнюючи їх із результатами отриманими на минулому уроці. У кінці уроку учні самостійно визначають навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.
Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент у своїх школах. Аналізують розбіжності у даних. Виявляють причини розбіжності. Результати також вносяться до журналів дослідження. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом. . Висновки та результати досліджень розміщають у презентації. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом на кожному етапі проекту.
Навчальні цілі
Ознайомити учнів з даною темою. Навчитись планувати свій день. Розглянути життєві ситуації, що призводять до втоми та перевтоми, навчитись їх попереджувати. Виробити вміння організовувати своє навчання та відпочинок. Виховувати прагнення до ведення здорового способу життя. Пропагувати культуру ведення здорового способу життя серед однолітків.
Опис оцінювання
Я та учні використовували систему оцінювання учнівських потреб враховуючи потреби сучасного підлітка на шляху переходу до дорослої та соціально зрілої особистості. При виставлені оцінок враховувалось якість виконаної роботи , інтегрованість, відношення до роботи та презентацію продукту своєї діяльності, підведення підсумків. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження, форму оцінювання буклету в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителя. Учням пропонуються ключове та тематичні запитання. Обговорюється план проекту, вносяться корективи. Потім учні об'єднуються в малі групи за інтересами, обговорюють тему групового проекту «Життєвий ритм. Режим дня », опрацьовують інформацію в шкільній бібліотеці, займаються пошуком матеріалу в підручниках та Інтернеті. Проведення експериментального дослідження, опитування серед учнів школи. На основі проведеного дослідження учні аналізують дані, будують діаграми, роблять необхідні висновки. Готують презентацію про результати дослідження. Учні демонструють результати у вигляді підсумкової презентації. Шляхом використання форми із ЗХД проводиться повторна оцінка рівня знань учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Малаховська Світлана Валентинівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики
Навчальний заклад
Брацлавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Місто\село, район, область
смт Брацлав Немирівського району, Вінницької області
Контактні дані
098-28-13-127
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 30.07.12 по 05.08.12
Місце проведення тренінгу
Брацлавська Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Тренери
Медюк Іван Михайлович, Благодарська Оксана Петрівна