Відмінності між версіями «Портфоліо Пєтухової Світлани Іванівни для учнів 7 класу з трудового навчання за темою: "Секрети папи Карло"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 45: Рядок 45:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
 +
Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 20:52, 29 жовтня 2012


Назва проекту

Секрети папи Карло

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Ключове питання: Чи всі поліна однакові? Тематичне питання:Чи можна оволодіти професією столяра у школі? Змістовні питання: Чи однакові властивості має різна деревина? Чи всі види деревини можна використовувати в побуті? Які види деревини ростуть на території нашого проживання? Який вид деревини ми зможемо використати для виготовлення предметів побуту? Які види художнього оформлення можна застосувати до деревини? Які вироби для побуту ми зможемо створити власноруч?

Навчальна тема

Предмет: Трудове навчання. Розділ:Художнє конструювання. Тема: Урахування сучасних тенденцій і національних традицій у процесі проектування виробів. Робота дизайнера. Інші навчальні предмети: математика(розрахунки розмірів предметів), образотворче мистецтво (дизайнерська робота,створення узорів на виробі), інформатика(створення презентації проекту, блогу).

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту

  На початку роботи над проектом учні вже володіють технологічними процесами оздоблення та вміють використовувати різні матеріали для оздоблювальних робіт (лак, фарби тощо). Мають віlодмості про механічні знаряддя праці для виконання оздоблювальних робіт. На уроках праці вони навчаються оцінювати геометричні розміри об’єкту праці. Володіють навичками роботи з вимірювальними інструменти для контролю і оцінки геометричних розмірів виробів. Вміють працювати з деревиною, використовуючи механічні та ручні засоби обробки.
 Наприкінці вивчення теми «Художнє конструювання. Урахування сучасних тенденцій і національних традицій у процесі проектування виробів. Робота дизайнера.» з трудового навчання пропонується здійснити навчальний проект «Секрети папи Карло». Цей проект включає створення готового продукту – будь-якого виробу із дерева для побутових цілей. Учні збагачують свої знання про властивості деревини. Вчаться як і чому треба правильно вибирати деревину, як можна художньо оформити виріб із дерева і як захистити створений виріб від руйнування. Учні демонструють свої знання у формі блогу. Наприкінці проекту учні організують виставку столярних робіт однокласників.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні зможуть: Порівнювати та співставляти властивості різних видів деревини; Порівнювати та співставляти особливості обробки різних видів деревини; Виготовляти власноруч вироби із деревини. Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію про використання деревини та заходи, які вберігають вироби з деревини від руйнування; Застосовувати навички письмового спілкування та збирати відомості з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; Критично та конструктивно відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; По закінченню роботи над проектом учні : Оцінять свої власні можливості по створенню виробів із деревини своїми руками; Створять вироби із деревини; Виконають обробку створених виробів з метою захисту від руйнування. Виконають дизайнерську роботу по художньому оформленню власноруч створених виробів; Представлять результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу; Організують виставку виробів із деревини.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Пєтухова

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, інформатика

Навчальний заклад

Криворізький Жовтневий ліцей

Місто\село, район, область

місто Кривий Ріг

Контактні дані

sveta2513 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.10.2012-27.10.2012

Місце проведення тренінгу

ДОІППО

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна, Грекова Вікторія Сергіївна, Сізікова Ірина Вікторівна