Відмінності між версіями «Моє портфоліо "Геометрія-правителька розумових пошуків»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Відомості про автора)
Рядок 59: Рядок 59:
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
zabolotna61@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Версія за 10:45, 29 жовтня 2012


Назва проекту

Піфагор і його теорема

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, фізика, інформатика

Навчальні цілі

Згідно Стандарту в процесі вивчення теми учні повинні: мати уявлення про теорему Піфагора, застосовувати цю теорему до розв’язування задач з планіметрії та стереометрії.

Вік учнів, клас

8 клас, 14- років

Стислий опис проекту

Навчальний проект реалізується учнями 9 класу в рамках вивчення теми «Теорема Піфагора». Учні випробують себе в ролі «Істориків», «Науковців», «Піфагорійців», «Практиків». Продуктом діяльності є створення презентації, ознайомлення з біографією Піфагора, історією його знаменитої теореми, вміння застосовувати цю теорему до розв’язування задач, проведення виставки «Теорема Піфагора».

Повний План вивчення теми

Згідно програми в процесі вивчення теми  учень  формулює теорему Піфагора, співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника, розв’язує прямокутні трикутники, застосовує алгоритм розв’язування прямокутних трикутників до розв’язування простіших прикладних задач.

Навчальні цілі

 В результаті роботи над проектом учні зможуть висловити свої думки щодо доцільності використання теореми Піфагора, значення цієї теореми для розвитку математичних знань.  Для цього й потрібні  нові знання, які і отримають учні в процесі реалізації проекту. Також учні  дослідять способи доведення теореми Піфагора,         ознайомляться з життям і діяльністю Піфагора, застосуванням даної теореми на практиці.

Опис оцінювання

При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Буду використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту. Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка «Піфагор і його теорема». Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та само оцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання. Захист проекту проводитиметься у вигляді виступів.

Діяльність учнів та вчителя

На початку роботи учням запропоновано об’єднатися в 4 групи. Представлена презентація в якій визначені завдання групам. Кожна група обирає командира. Для роботи широко використовуються можливості мережі Інтернет, де учні працюють на сайтах присвяченим даній проблемі. В результаті роботи учні створюють презентації, публікації, блоги. Кожна робота буде оцінена за допомогою формулюючого та підсумкового оцінювання. Звернути увагу на диференціацію навчання в ході вивчення теми, оскільки групи повинні бути рівноцінні. Протягом проекту вчитель організовує роботу учнів, виступає в ролі фасилітатора. В результаті роботи над проектом учні зможуть висловити свої думки щодо доцільності використання теореми Піфагора, значення цієї теореми для розвитку математичних знань. Для цього й потрібні нові знання, які і отримають учні в процесі реалізації проекту. Також учні дослідять способи доведення теореми Піфагора, ознайомляться з життям і діяльністю Піфагора, застосуванням даної теореми на практиці.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заболотна Ольга Юріївна


Фах, навчальний предмет

математика


Навчальний заклад

Новокочубеївська школа

Місто\село, район, область

село Нова Кочубеївка Чутівський район Полтавська область

Контактні дані

zabolotna61@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери