Відмінності між версіями «Портфоліо Полієктовії Тамари Василівни для учнів 7 класу за темою "Ці цікаві Пасльонові"Ці цікаві Пасльонові»
(→Ім'я, прізвище) |
(→Фах, навчальний предмет) |
||
Рядок 83: | Рядок 83: | ||
==Фах, навчальний предмет== | ==Фах, навчальний предмет== | ||
+ | вища,вчит.хімії і біології | ||
==Навчальний заклад== | ==Навчальний заклад== |
Версія за 20:07, 28 жовтня 2012
Зміст
Назва проекту
«Історія в народних символах»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, християнська етика, образотворче мистецтво
Навчальні цілі
В учнів будуть формуватися навички створення презентацій. В учнів будуть вдосконалюватися навички роботи над збираням інформації, її опрацювання, систематизації, аналізу. Учні навчаться читати символіку писанки, розрізняти регіональну писанку, писати писанки з використанням різних технологій. Учень спостерігає: - красу форми, її пропорції, силует, пластику, об'єм (єдність зовнішньої форми та внутрішнього змісту); порівнює: - особливості характеру людей, їх професій, захоплень, одягу, предметного світу тощо; характеризує: - відмінності декоративно-прикладного мистецтва різних культур (одяг, предмети побуту, прикраси тощо); уміє: - стилізувати реальні форми у декоративні, умовно-графічні; - створювати орнаменти різних видів; - створювати образ людини, з урахуванням власного бачення, одягу та предметного оточення; - створювати творчий натюрморт (передавати образ епохи, специфіку предметів національних культур); - створювати сюжетну композицію; - використовувати художньо-виразні засоби прикладної графіки (шрифт, орнамент); - трансформувати та моделювати форми предметів на основі природних форм; - використовувати конструктивні зв’язки форми та матеріалів; висловлює судження про: - національні та культурні особливості мистецтва, праці та побуту; - етнографічні особливості в декоративно-прикладному мистецтві та дизайні (національний та індивідуальний стиль); - види орнаментів, символіку кольору; - основні пропорції постаті людини (залежно від віку, зросту, образу); - особливості портретного жанру (засоби виявлення характеру, емоційного стану людини); - особливості побутового та історичного жанрів; - види прикладної графіки; - види шрифтів (єдність форми та змісту); наводить приклади: - творів побутового, історичного та портретного жанрів; аналізує: - результати власної роботи, досягнення та недоліки, визначає шляхи вдосконалення; дотримується правил: - техніки безпеки при користуванні інструментами, матеріалами; виявляє готовність: - до використання набутих предметних компетенцій у процесі творчої самореалізації.
Вік учнів, клас
9 кл. 14 -15 р.
Стислий опис проекту
Глобалізація сучасного світу перетворює його в світ, де ми стаємо подібними, втрачаємо національну ідентифікацію. З’являються нові джерела інформації. Молоде покоління в світовій мережі інтернету спілкується між собою, багато пізнає про своїх ровесників в Україні і в світі. Основна мета проекту привернути увагу учнів до відродження національних традицій через історію писанки, спонукати їх до писання писанок та популяризації мистецтва писанки. Цей проект є кроком до пізнання історії нашого народу, коренів його духовності. У процесі виконання проекту я намагалась знайти однодумців об’єднаних спільною ідеєю – дізнатись якомога більше про писанку як один з родинних оберегів.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
До початку проекту вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. На початку вивчення теми проводжу Асоціативний кущ ( учні послідовно один за одним називають термін, який відноситься до теми писанки), Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні знання учнів, їх пізнавальний інтерес з даної теми. Так можна оцінити які основні поняття їм уже відомі та наявність практичних навиків. Учні знайомляться з картками оцінювання та таблицями З-Х-Д, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висловлюють певні міркування. Під час заповнення учнями таблиці З-Х-Д вчитель переглядає результати виконання завдань. Впродовж роботи над проектом, учителіь надає учням інструктаж щодо конкретних кроків, які вони мають зробити, щоб бути успішними. За запропонованими формами проводять взаємооцінку. Для оцінки учнівських презентацій використовується форма оцінювання презнтацій. Форма для блогу " Чи буде мати писанка майбутнє в Україні?" описує критерії для створення блогу з різними точками зору, він використовується під час написання своїх досліджень учнями. Вчитель веде журнал оцінювання, куди заносить бали за роботу кожного учня, для порівняння будує діаграму. По завершенню роботи над проектом учні заповнюють форму Самооцінювання ідей захисту роботи в проекті. На завершальному етапі проводится оцінювання спільного проекту.
Діяльність учнів та вчителя
Реалізація цього проекту має успіх напередодні святкування Великодніх свят. На батьківських зборах повідомляю батьків про те, що їхні діти будуть приймати участь в проекті. Для детального ознайомлення демонструю буклет1 2. Дуже важливо взяти у батьків дозвіл на публікацію учнівських робіт в інтернеті, також батьки заповнюють заяву про збереження конфіденційності. Для зацікавлення учнів у роботі проекту демонструю презентацію. Для роботи над проектом були створені групи учнів, які працювали над різними питаннями. Завдання для проекту ставляться актуальні. Учні першої групи досліджували історію писанки. Учні другої групи вивчали символічні знаки писанки та їх походження. Учні третьої групи досліджували особливості регіональної писанки. Учні четвертої групи відпрацьовували технології писання писанки. Для фасилітації пропоную переглянути презентацію. Всі учні були учасниками майстер-класів з написання писанок з використанням різних технологій. Був створений блог «Чи має майбутнє писанка в Україні?», де учні ділилися міркуваннями з даної теми, ділилися враженнями про набуті навики в написанні писанки, про значення відродження та збереження національних традицій. Щоб побачити з який інтерес в учнів до писанкарства проводжу он-лайн опитування. Завершальним етапом проекту проведення родинного свята, з використанням майстер-класу та спльною роботою батьків та учнів. Родини захищають свої роботи демонструючи зразки робіт та створені із них композиції.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лотоцька Наталія Володимирівна
Фах, навчальний предмет
вища,вчит.хімії і біології