Відмінності між версіями «Портфоліо Ящук С.В. Відродити, примножити і зберегти»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Опис оцінювання)
Рядок 49: Рядок 49:
 
бажанням). Протягом всього терміну виконання проекту використовуються «ЗХД» схеми, що дає
 
бажанням). Протягом всього терміну виконання проекту використовуються «ЗХД» схеми, що дає
 
можливість актуалізувати вже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту
 
можливість актуалізувати вже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту
особисті досягнення учнів. В ході роботи над проектом учитель оцінює [https://docs.google.com/open?id=0B5ScAdbthXltQk9GamJycTVZbGM самоспрямованість у
+
особисті досягнення учнів. В ході роботи над проектом учитель оцінює [https://docs.google.com/open?id=0B5ScAdbthXltQk9GamJycTVZbGM самоспрямованість у навчанні] школярів за формою. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення
навчанні] школярів за формою. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення
+
 
зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Надаю
 
зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Надаю
 
можливість учням ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю
 
можливість учням ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю

Версія за 14:21, 18 жовтня 2012


Назва проекту

Відродити, примножити і зберегти

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

музичне мистецтво

Навчальні цілі

1.Дослідити історичне походження колядки.

2.Проаналізувати колядки та класифікувати їх за видами

3.Знайти найдавнішу колядку.

4.Дізнатися про вплив співу на людський організм

5. Відшукати інформацію про фольклорні колективи Турійщини, які виконують старовинні колядки

Вік учнів, клас

12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Проект виконується в рамках програми вивчення музичного мистецтва в 6 класі з теми «Зимові календарно-обрядові пісні». Під час роботи над проектом учні розширюють свої знання про історію походження колядки, які бувають види колядок. Із літератури та Інтернет-ресурсів дізнаються про вплив співу на людський організм. Шестикласники проведуть опитування серед однолітків та батьків про їх ставлення до звичаю колядувати. Проаналізують старовинні колядки, зроблять висновок про те, які слова найчастіше зустрічаються в них, чому потрібно відроджувати, берегти свої звичаї та традиції.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

Навчальні цілі

Опис оцінювання

На початку проекту учні обговорюють тему та основні питання, переглядають та обговорюють презентацію вчителя, працюють з таблиця «ЗХД», об'єднуються в групи за тематикою (за бажанням). Протягом всього терміну виконання проекту використовуються «ЗХД» схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. В ході роботи над проектом учитель оцінює самоспрямованість у навчанні школярів за формою. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Надаю можливість учням ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю виправляти чи редагувати вже створений продукт. Для оцінювання знань із теми учням пропонується дати розгорнуті відповіді на питання Опитувальника. Наприкінці проекту учні оцінюють презентацію за формою та критеріями оцінювання презентації.

Діяльність учнів та вчителя

Перед вивченням теми учні переглядають учительську презентацію «Відродити , примножити і зберегти». Учням пропонується об’єднатися в групи: І група «Пастушки» завдання 1. Дослідити історичне походження колядки, які є види колядок, дізнатися про вплив співу на людський організм. 2.Проаналізувати тексти колядок, які слова найчастіше використовуються в них. ІІ група «Ангели» завдання 1. Підготувати звіт про результати пошуку самодіяльних колективів Турійщини, які продовжують відроджувати звичаї та традиції наших предків. 2. Знайти за допомогою інтернет-ресурсів старовинну колядку ІІІ група «Козаки» завдання 1. Провести опитування серед однолітків та батьків про їх ставлення до звичаю колядувати 2. Взяти інтерв’ ю у члена самодіяльного фольклорного колективу «Криниця».

З’ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватися під час зустрічі з учнями за допомогою постановки запитань (ЗХД) та визначення групи бажаючих працювати над проектом. При виконанні практичних робіт діти будуть ознайомлені з інструкціями про техніку безпеки в комп’ютерному класі. Під час вивчення теми: учні зануряться у минуле за допомогою ресурсів Інтернету та знайдуть відповіді на поставлені запитання. Учні використовуватимуть сайти Wikipedia, Google, пошуковик Google та ін. для отримання інформації, необхідної для виконання проекту. Учні працюватимуть у групах, розподіливши між собою питання задля досягнення найбільшої ефективності та економії ресурсів та часу. Групи будуть постійно обмінюватися досвідом та повідомляти, хто на якому етапі знаходиться (момент змагання). Учні будуть використовувати приклад учнівської роботи у якості своєрідного стандарту для свого проекту. Вони враховуватимуть усі фактори та вимоги, необхідні для успішного завершення власного проекту. Наприкінці проекту оцінювання учнівської презентації буде відбуватися за допомогою форми та Критеріїв оцінювання презентаціїї. Для здійснення фасилітації розроблено буклет «Новорічні календарно-обрядові пісні», де будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ящук Світлана Валентинівна

Фах, навчальний предмет

керівник гуртка "Оператори комп'ютерного набору"

Навчальний заклад

Турійський Будинок дитячої творчості

Місто\село, район, область

смт. Турійськ, Турійський район, Волинська область

Контактні дані

телефон:(263)21296

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.10.-19.10.2012р

Місце проведення тренінгу

Інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Остапчук Лариса Романівна