Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "А ми підемо на північ!"»
Rowi (обговорення • внесок) (→Плани) |
Rowi (обговорення • внесок) (→Опис оцінювання) |
||
Рядок 33: | Рядок 33: | ||
=Опис оцінювання= | =Опис оцінювання= | ||
− | На початку роботи учні проходять опитування та під керівництвом вчителя обговорюють його основні запитання, після чого вчитель демонструє учням презентацію ідей проекту, відбувається її обговорення. Крім того, учні заповнюють перші два стовбці [https://docs.google.com/document/d/1ub4UnhfStZVrJziUBAG1FZHhVSIfsbc6_SLPNbiw_nY/edit таблиці «З-Х-Д»]. Відповіді учнів аналізуються, визначається рівень попередніх знань. На їх основі визначаються навчальні потреби учнів, планується їх проектна діяльність. Визначається стратегія забезпечення учнів необхідною інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок. Перед початком виконання завдань учні знайомляться з критеріями оцінювання для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. | + | На початку роботи учні проходять опитування та під керівництвом вчителя обговорюють його основні запитання, після чого вчитель демонструє учням [https://docs.google.com/presentation/d/1At3_fQXQ1d4u7j1RhGMlCGH9w-hV_ok3D3j27V_9-6w/edit#slide=id.p презентацію ідей проекту], відбувається її обговорення. Крім того, учні заповнюють перші два стовбці [https://docs.google.com/document/d/1ub4UnhfStZVrJziUBAG1FZHhVSIfsbc6_SLPNbiw_nY/edit таблиці «З-Х-Д»]. Відповіді учнів аналізуються, визначається рівень попередніх знань. На їх основі визначаються навчальні потреби учнів, планується їх проектна діяльність. Визначається стратегія забезпечення учнів необхідною інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок. Перед початком виконання завдань учні знайомляться з критеріями оцінювання для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. |
Впродовж роботи над проектом оцінювання відбувається за допомогою індивідуальних та групових консультацій вчителя, а також у вигляді само- та взаємооцінювання за допомогою [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhHnqKAJuorVdEVHc2dWTzk0eUhod25xRWV3VzNrbmc#gid=0 форм оцінювання]. | Впродовж роботи над проектом оцінювання відбувається за допомогою індивідуальних та групових консультацій вчителя, а також у вигляді само- та взаємооцінювання за допомогою [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhHnqKAJuorVdEVHc2dWTzk0eUhod25xRWV3VzNrbmc#gid=0 форм оцінювання]. | ||
Наприкінці проекту за допомогою [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhHnqKAJuorVdHFpZ051RkpzZmJlSzJNVkFZcFBhUWc#gid=0 форми оцінювання мультимедійної презентації] учнями та вчителем оцінюються презентації груп, знов проводиться опитування учнів, та вони заповнюють останній стовбець таблиці «З-Х-Д». | Наприкінці проекту за допомогою [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhHnqKAJuorVdHFpZ051RkpzZmJlSzJNVkFZcFBhUWc#gid=0 форми оцінювання мультимедійної презентації] учнями та вчителем оцінюються презентації груп, знов проводиться опитування учнів, та вони заповнюють останній стовбець таблиці «З-Х-Д». |
Версія за 21:05, 16 жовтня 2012
Зміст
Назва проекту
А ми підемо на північ!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет – «Захист Вітчизни». Тема проекту відноситься до розділу «Військова топографія», теми 7.1 «Орієнтування на місцевості».
Дотичним предметом є інформатика.
Навчальні цілі
Учні:
• ознайомляться з основними способами орієнтування на місцевості;
• набудуть навичок користування ними;
• закріплять навички користування Інтернетом та використання офісних додатків;
• розів’ють навички творчого та критичного мислення.
Вік учнів, клас
11-й клас, юнаки 16-17 років
Стислий опис проекту
В рамках проекту юнаки 11-х класів знайомляться з різними способами орієнтування на місцевості та навчаються робити це на практиці.
Плани
Опис оцінювання
На початку роботи учні проходять опитування та під керівництвом вчителя обговорюють його основні запитання, після чого вчитель демонструє учням презентацію ідей проекту, відбувається її обговорення. Крім того, учні заповнюють перші два стовбці таблиці «З-Х-Д». Відповіді учнів аналізуються, визначається рівень попередніх знань. На їх основі визначаються навчальні потреби учнів, планується їх проектна діяльність. Визначається стратегія забезпечення учнів необхідною інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок. Перед початком виконання завдань учні знайомляться з критеріями оцінювання для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Впродовж роботи над проектом оцінювання відбувається за допомогою індивідуальних та групових консультацій вчителя, а також у вигляді само- та взаємооцінювання за допомогою форм оцінювання. Наприкінці проекту за допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації учнями та вчителем оцінюються презентації груп, знов проводиться опитування учнів, та вони заповнюють останній стовбець таблиці «З-Х-Д».
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком проекту учні знайомляться з публікацією про переваги методу проектів, передивляються презентацію ідей проекту та для з’ясування навчальних потреб заповнюють перші два стовбці таблиці «З-Х-Д». До начала роботи вчитель отримує дозволи батьків на використання їхніми дітьми Інтернету.
Перед початком роботи над проектом учні отримують інструкцію щодо пошуку в Інтернеті. На протязі всієї роботи вони використовуватимуть Інтернет для пошуку необхідної інформації. Якщо буде потреба, учні можуть скористатися списком посилань, що буде наданий учителем.
На початку проекту на першому уроці учні розділяються на три групи. Вчитель допомагає учням поділитися, використовуючи документ для фасилітації «Створення груп випадковим чином». Одна група досліджує способи визначення сторін горизонту за різноманітними ознаками місцевих об’єктів, друга – за допомогою небесних світил та третя – за допомогою компасу. У неурочний час кожна група обов’язково мусить випробувати свої способи на практиці (з виходом на місцевість). Поточне оцінювання здійснюється учнями та вчителем за допомогою форми оцінювання виконання групового завдання.
За результатами досліджень кожна група створює презентацію, де розкриває сутність відповідних способів, їх переваги та недоліки та можливість використання у різних ситуаціях. За необхідності учні можуть використовувати шаблон презентації, що наданий учителем. Створені презентації оцінюються учнями та вчителем за наданою формою оцінювання мультимедійної презентації.
На другому уроці групи презентують свої досягнення, обмінюються результатами, враженнями та досвідом, й порівнюють можливості, переваги та недоліки різних способів.
Під час третього уроку здійснюється вихід на місцевість, де групи випробують способи інших груп та тренуються у виборі способу орієнтування у конкретних ситуаціях. Після закінчення проекту учні заповнюють останній стовбець таблиці «З-Х-Д». За результатами всього проекту учні створюють брошуру, в якій висвітлюють всі вивчені способи орієнтування, їх переваги та недоліки та роблять загальні висновки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Витвицький Роман Павлович
Фах, навчальний предмет
Інформатика, "Захист Вітчизни"
Навчальний заклад
КЗ "СЗШ № 6"
Місто\село, район, область
Луганська обл., м.Алчевськ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26.09.2012 - 16.10.2012
Місце проведення тренінгу
м.Луганськ, ЛОІППО
Тренери
Іванов Іван Юрійович