Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Із пісенних скарбів"»
(→Діяльність учнів та вчителя) |
(→Діяльність учнів та вчителя) |
||
Рядок 60: | Рядок 60: | ||
Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група -«народознавці» досліджують: соціально-побутові пісні дуже різноманітні за жанрами та тематикою. Це і козацькі ,і кріпацькі,і солдатські, і бурлацькі, і заробітчанські й інші пісні. Незважаючи на своє складне,часто трагічне становище , українці,окрім того,склали багато жартівливих пісень. 2 група - «лірики» досліджують:легенди про створення соціально-побутових пісень.добу козаччини в історії України. 3 група - «літературознавці» | Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група -«народознавці» досліджують: соціально-побутові пісні дуже різноманітні за жанрами та тематикою. Це і козацькі ,і кріпацькі,і солдатські, і бурлацькі, і заробітчанські й інші пісні. Незважаючи на своє складне,часто трагічне становище , українці,окрім того,склали багато жартівливих пісень. 2 група - «лірики» досліджують:легенди про створення соціально-побутових пісень.добу козаччини в історії України. 3 група - «літературознавці» | ||
− | + | Обговорюють образи, художні засоби від паралелізму до епітетів,пестливо-зменшувальних назв. | |
Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія | Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія | ||
Версія за 21:32, 6 жовтня 2012
Зміст
Назва проекту
Із пісенних скарбів
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література
Навчальні цілі
Учні мають:
• Ознайомитися з народними соціально-побутовими піснями,кращими зразками козацьких та чумацьких пісень; специфікою коломийок;їхнім жанрово-тематичним розмаїттям та ідейно-художнім багатством;
• Розвивати навички виразного читання пісень;
• Коментувати їх;
• Осмислити значення пісенної спадщини українців,мати бажання відроджувати і вивчати оригінальну творчість;
• проводити пошук інформації в мережі Інтернет та інтерпретувати її;
• вміти створювати переконуючі презентації та публікації та демонструвати їх аудиторії;
• навчитись ефективно працювати в групі та співпрацювати з іншими групами.
Вік учнів, клас
7 клас,13-14 років
Стислий опис проекту
Учні розуміють пафос соціально-побутових пісень,коломийок. Підбирають висловлювання відомих людей про українські пісні,коментують їх . Виразно та вдумливо читають тексти пісень,коломийок. Вміють проаналізувати їхній зміст,образи,настрої,з'ясовуючи художні засоби,специфічні ознаки народної пісні та коломийки. Розвивають навички виразного читання пісень, виховують бажання відроджувати і вивчати оригінальну творчість.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується Контрольний список самоспрямовування у навчанні. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).
Діяльність учнів та вчителя
Виконуючи проект, учні осмислюють значення пісенної спадщини українців,бажання відроджувати і вивчати оригінальну творчість. Досліджують,які пісні виконувалися у минулому і зараз. Записують улюблені пісні своєї родини,місцевості.
1 тиждень.
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з презентацією вчителя і ключовим запитанням : Яке має значення український фольклор у ххІ столітті ? Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та головними питаннями. Пояснюємо учням, що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструємо презентацію проекту. Проводимо інструктаж з правил техніки безпеки в кабінеті української мови та літератури та правил безпеки при роботі в кабінеті інформатики.
1 група - «народознавці» досліджують жанри соціально-побутових пісень. 2 група « лірики» досліджують історичну основу пісень. 3 група - «літературознавці» досліджують художні засоби та їхню роль у піснях.
Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень .
2 тиждень.
Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група -«народознавці» досліджують: соціально-побутові пісні дуже різноманітні за жанрами та тематикою. Це і козацькі ,і кріпацькі,і солдатські, і бурлацькі, і заробітчанські й інші пісні. Незважаючи на своє складне,часто трагічне становище , українці,окрім того,склали багато жартівливих пісень. 2 група - «лірики» досліджують:легенди про створення соціально-побутових пісень.добу козаччини в історії України. 3 група - «літературознавці» Обговорюють образи, художні засоби від паралелізму до епітетів,пестливо-зменшувальних назв. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія
3 тиждень
Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.