Відмінності між версіями «Вікі-стаття учнів "Рух - скарбниця життя»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 76: Рядок 76:
 
| Біг; заняття спортом, танцями; рухливі ігри  
 
| Біг; заняття спортом, танцями; рухливі ігри  
 
|}
 
|}
 +
 +
Рекомендується щотижня займатися фіз¬культурою і спортом у середньому 8-10 годин. Особливо корисні ранкова гімнастика, спортивні заняття, рухливі ігри. Завдяки інтенсивній руховій активності твоя фігура буде привабливою, стрункою.
 +
Якщо ти ще не займаєшся вранці заряд¬кою, подолай своє «не хочу». Попроси бать¬ків, щоб, починаючи з наступного дня, вони будили тебе на 20 хвилин раніше. Цього часу досить, щоб зробити зарядку. Тоді увесь день будеш активним і життєрадісним.
 +
При недостатності руху виникає гіподинамія. Вона стає причиною порушень розвит¬ку скелета, втомлюваності, поганого сну.
 +
Учні більшість часу впродовж дня сидять: за партою у школі, за комп'ютером та біля те¬левізора вдома. Потрібно чергувати інтенсив¬ну рухову активність із низькою. Це покра¬щує стан організму, зокрема зміцнює серце. У людини, яка достатньо рухається, хороша ко¬ординація рухів і маса тіла відповідає віковій нормі. Рухова активність сприяє розвитку ро¬зумових здібностей, покращує настрій.
 +
Уже в прадавні часи люди розуміли, що по¬сильний біг зберігає та зміцнює здоров'я.
 +
Багато спортсменів не тільки вибороли перемогу на міжнародних змаганнях, а й здо¬були вчені ступені.
 +
Наприклад, українські боксери Віталій та Володимир Клички стали кандидатами наук з фізичного виховання і спорту.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 15:17, 28 вересня 2012



Назва проекту

"Рух - скарбниця життя"

Автори проекту

Копиця Юлія, Мунтянова Тетяна, Кондрич Ростислав

Тема дослідження

Раціональний руховий режим школяра

Проблема дослідження

Дефіцит рухової активності

Гіпотеза дослідження

Поєднання навчання з активним відпочинком

Мета дослідження

Дослідити чи відповідає руховий режим віковим особливостям

Результати дослідження

ПОКАЗНИКИ НОРМИ ОБСЯГУ ТИЖНЕВОЇ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

№ з/п Стать 6-7 років 8-9 років 10-11 років 12-13 років 14-15 років 16-17 років 18 років і старше
1 Дівчата, год. 7-10 7-10 7-10 7-10 7-10 7-10 7-10
2 Хлопці, год. 8-12 8-12 8-12 8-12 8-12 8-12 8-12

До обсягу рухової активності входить час, витрачений на проведення ранкової гігієнічної гімнастики, фізкультурних пауз і хвилинок, уроків фізичної культури, «годин рухової активності» в групах продовженого дня, занять у секціях і гуртках спортивної спрямованості, самостійних занять, активного відпочинку з використанням засобів фізичного виховання, участь у фізкультурно-масових заходах та спортивних змаганнях тощо.

Однією з основних умов росту і розвитку є достатня рухова активність. Виділяють рухову активність низьку, помірну та інтенсивну.

Рухова активність Дії
Низька Розмірена повільна ходьба; сидіння за партою, столом; робота за комп'ютером; перегляд телепередач; гра на піаніно
Помірна Швидка ходьба; прибирання оселі; допомога по господарству
Інтенсивна Біг; заняття спортом, танцями; рухливі ігри

Рекомендується щотижня займатися фіз¬культурою і спортом у середньому 8-10 годин. Особливо корисні ранкова гімнастика, спортивні заняття, рухливі ігри. Завдяки інтенсивній руховій активності твоя фігура буде привабливою, стрункою. Якщо ти ще не займаєшся вранці заряд¬кою, подолай своє «не хочу». Попроси бать¬ків, щоб, починаючи з наступного дня, вони будили тебе на 20 хвилин раніше. Цього часу досить, щоб зробити зарядку. Тоді увесь день будеш активним і життєрадісним. При недостатності руху виникає гіподинамія. Вона стає причиною порушень розвит¬ку скелета, втомлюваності, поганого сну. Учні більшість часу впродовж дня сидять: за партою у школі, за комп'ютером та біля те¬левізора вдома. Потрібно чергувати інтенсив¬ну рухову активність із низькою. Це покра¬щує стан організму, зокрема зміцнює серце. У людини, яка достатньо рухається, хороша ко¬ординація рухів і маса тіла відповідає віковій нормі. Рухова активність сприяє розвитку ро¬зумових здібностей, покращує настрій. Уже в прадавні часи люди розуміли, що по¬сильний біг зберігає та зміцнює здоров'я. Багато спортсменів не тільки вибороли перемогу на міжнародних змаганнях, а й здо¬були вчені ступені. Наприклад, українські боксери Віталій та Володимир Клички стали кандидатами наук з фізичного виховання і спорту.

Висновки

Корисні ресурси