Відмінності між версіями «Із пісенних скарбів»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
Рядок 45: Рядок 45:
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 +
На початку проектної діяльності:
 +
Учитель виступає на нараді при директорі, презентує буклет, проводить анкетування батьків, робить висновки щодо ставлення респондентів до цієї форми роботи, мотивує учнів, розповідає про переваги Інтернету, ознайомлює з необхідними документами, розбиває їх на групи:
 +
Фольклористи – вивчають суспільно-побутові пісні, добирають прислів’я про пісню, козацтво; калина – образ-символ в усній народній творчості.
 +
Історики – вивчають добу козаччини в Україні.
 +
Живописці – знаходять і працюють над картинами, які відображують добу козаччини.
 +
Літературознавці – досліджують пафос козацьких та чумацьких пісень.
 +
Дизайнери – добирають картинки, рамки, фото, оформляють презентації.
 +
 +
Учні створюють опорний конспект, ознайомлюються з документами  Пошук в Інтернеті, Контрольний список для оцінки веб- сайтів. Середні класи, Інструкцію роботи з ПК,планують свою роботу, заповнюють таблицю «ЗХД».
 +
 +
Впродовж роботи над проектом
 +
Учитель організовує групи учнів для роботи та взаємоперевірки, підтримую, надає консультації та матеріали за необхідністю, фотографує учнів під час роботи над проектом для фотозвіту, заповнює журнал оцінювання учнівських робіт, забезпечує групи ресурсами, необхідними для роботи.
 +
 +
Учні оцінюють роботу в групах, заповнюють журнал самооцінки, оформлюють проект, готуються до захисту.
 +
 +
Наприкінці роботи над проектом
 +
Учитель під час захисту проекту, задає навідні питання, узагальнює та аналізує отримані результати роботи груп.
 +
 +
Учні презентують виконану роботу, проводять захист проекту, презентують результати, обговорюють висновки, виконують рефлексію.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 18:17, 10 вересня 2012



Із пісенних скарбів

Предмет – українська література. Міжпредметні зв’язки: історія, образотворче мистецтво, музика

Навчальна тема: "Із пісенних скарбів". Підтема: "Суспільно-побутові пісні"

12-13 років, 7 класи

Стислий опис

Даний проект працює для учнів 7 класів за темою «Із пісенних скарбів», підтема «Суспільно-побутові пісні» кількість годин, яка виділяється для вивчення теми, - 9 год. Пісня! Як багато важить вона в житті людини! У ній його минуле, сучасне майбутнє. Українська пісня ніколи не відривалась від життя. Воно завжди було її джерелом і об’єктом відображення. Дослідницький проект сприяє розвитку критичного мислення, уміння використовувати самооцінку своєї діяльності на уроці, аналізувати,узагальнювати та оцінювати інформацію на рівні своєї вікової категорії.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми
План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Розвивати вміння грамотно висловлювати власні думки, обстоювати їх, наводячи переконливі докази, раціонально використовувати навчальний час, виховувати почуття пошани до народної пісні, історичного минулого нашої країни, позитивні риси характеру, допитлевість; формувати кругозір школярів; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання діяльності відбувається за двома шляхами: самостійне оцінювання дітьми та вчителем за визначеними критеріями (оцінювання учнівської публікації, мультимедійної презентації: зміст, грамотність викладу і достовірність інформації, оформлення, взаємодія учнів у процесі роботи). На початку проектної діяльності - учитель проводить опитування учнів на виявлення рівня володіння початковими знаннями за допомогою метода гронування та таблиці «ЗХД». - проводить опитування батьків, щодо використання проектних технологій разом з ІКТ. Впродовж роботи над проектом - учні заповнюють таблицю сомооцінювання та оцінювання в групах. Наприкінці роботи над проектом - учитель заповнює журнал виставляючи оцінки за роботу, оцінює в учнів вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання; творчий підхід; стисло, повно та грамотно виступати.

форма оцінювання основних запитань до навчального проекту

форма оцінювання компьютерних презентацій

самооцінка

визначення навчальних потреб учнів

схема ЗХД

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проектної діяльності: Учитель виступає на нараді при директорі, презентує буклет, проводить анкетування батьків, робить висновки щодо ставлення респондентів до цієї форми роботи, мотивує учнів, розповідає про переваги Інтернету, ознайомлює з необхідними документами, розбиває їх на групи: Фольклористи – вивчають суспільно-побутові пісні, добирають прислів’я про пісню, козацтво; калина – образ-символ в усній народній творчості. Історики – вивчають добу козаччини в Україні. Живописці – знаходять і працюють над картинами, які відображують добу козаччини. Літературознавці – досліджують пафос козацьких та чумацьких пісень. Дизайнери – добирають картинки, рамки, фото, оформляють презентації.

Учні створюють опорний конспект, ознайомлюються з документами Пошук в Інтернеті, Контрольний список для оцінки веб- сайтів. Середні класи, Інструкцію роботи з ПК,планують свою роботу, заповнюють таблицю «ЗХД».

Впродовж роботи над проектом Учитель організовує групи учнів для роботи та взаємоперевірки, підтримую, надає консультації та матеріали за необхідністю, фотографує учнів під час роботи над проектом для фотозвіту, заповнює журнал оцінювання учнівських робіт, забезпечує групи ресурсами, необхідними для роботи.

Учні оцінюють роботу в групах, заповнюють журнал самооцінки, оформлюють проект, готуються до захисту.

Наприкінці роботи над проектом Учитель під час захисту проекту, задає навідні питання, узагальнює та аналізує отримані результати роботи груп.

Учні презентують виконану роботу, проводять захист проекту, презентують результати, обговорюють висновки, виконують рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери