Відмінності між версіями «Користувач:Людмила»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))
Рядок 62: Рядок 62:
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
  Навчальні цілі:
 +
Учні повинні навчитися культурно слухати музику, чути її, спілкуватися між собою,аналізуючи прослухане, творчо мислити; висловлювати та аргументувати власну думку; судження про:
 +
— особливості втілення гуманістичних ідей та життєвого змісту в музиці;
 +
— значення музичного мистецтва в житті людини в різні епохи;
 +
вдосконалювати культуру міжособистісного спілкування, та співробітництва;
 +
характеризує:
 +
— музичне мистецтво як складову культури людства
 +
розвивати навички роботи в колективі, вміти робити власні висновки;розвивати пам'ять та увагу; формувати позитивне ставлення до життя, класичної музики; створювати сприятливі умови для розкриття здібностей і творчого самовиявлення підлітків.
 +
Очікувані результати:
 +
Учні зможуть розробити презентацію на обрану тему, презентувати стінгазету, плакат, виставку фотографій та творчих робіт, підготувати тематичний вечір.
 +
характеризувати:
 +
— музичне мистецтво як складову культури людства,
 +
аргументувати:
 +
— емоційно-ціннісне ставлення до музичних творів у процесі їх інтерпретації, використовуючи відповідну термінологію;
 +
Обґрунтувати власну думку щодо соціокультурного значення музичного мистецтва;
 +
Виявити готовність до використання набутих предметних ком¬петенцій у процесі творчої самореалізації.
 +
 +
 +
Проект складається з трьох етапів: підготовчий, виконавчий, підсумковий.
 +
• На підготовчому етапі проекту:
 +
Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту, визначають
 +
основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оцінювання тощо).
 +
На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним музичним та теоретичним  матеріалом. Формуються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету.
 +
Робота над проектом починається з презентації вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на
 +
постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класу діляться на
 +
чотири групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: Перша група «Ерудити» познайомить решту з группами  сифонічних інструментів та їх розташуванням в оркестрі».
 +
Друга група «Музикознавці» розроблять аудіо-, відео- матеріали (презентації), де представлять звучання  симфонічних інструментів як сольно так і в оркестрі, використовуючии для демонстрації шедеври світової класики.
 +
Третя группа «Телеведучі» готує відомості провидатних музикантів .
 +
Четверта группа «Прогресив» познайомить  зі зразками сучасної оркестрової музики. Учні отримують план реалізації проекту.
 +
• На виконавчому етапі проекту:
 +
Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність
 +
виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі.
 +
Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (слухання музики їїобговорення, перегляд відеоконцертів робота з довідниками). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки
 +
за темою. Проводиться спільне обговорення, слухання музики , а потім оформлення результатів роботи групи. На
 +
уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, навчаються укладати зібраний матеріал, виступають з проміжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти.
 +
• На підсумковому етапі проекту:
 +
Підсумковий етап передбачає обговорення результатів проектної діяльності, оцінювання учнів
 +
та аналіз одержаних результатів. Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за
 +
допомогою бланків для само- та взаємоконтролю. Учитель бере участь в обговоренні. Задає
 +
цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів.
 +
Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи презентації, буклет. На
 +
завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів.
 +
У залежності від типу проекту і результату, що планується (презентація, плакат, буклет,
 +
виставка фотографій та творчих робіт, тематичний вечір), зміст діяльності на кожному етані може
 +
варіюватися.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 14:52, 7 вересня 2012

УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї персональної сторінки вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці редагувати;
вносите правки в існуючі розділи.

Назва навчальної теми

Виражальність та зображальність образів в оркестровій музиці. Різновиди музичних образів та форми їх втілення


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

музичне мистецтво, українська та зарубіжна література.


Вік учнів, клас

7 клас 12-13р.

Стислий опис проекту

Учні 7 класу розроблять проект «Вивчення оркестрової музики та її сприйняття», метою якого є естетичний розвиток і художньо-творча самореалізація особистості з домінантою індивідуальних інтересів і вільного самовизначення, що відбувається під час опрацювання музичного тематичного матеріалу в різноманітних вправах комунікативного характеру, які потребують використання знань музичного мистецтва як засобу етичного і розумового виховання, тобто як засобу формування всесторонньо розвиненої, духовно багатої особистості.

Доцільним є пошук та аналіз великої кількості  інформації, джерелом якої є спеціальна література, відео- та аудіо матеріали , Інтернет, опитування різних груп респондентів.

Для досягнення цієї мети клас поділено на чотири групи. Уроки проводяться у формі «телевізійного проекту».

Перша група «Ерудити» шукає відповідь на запитання : « Зовнішній вигляд сифонічних інструментів та їх розташування в оркестрі»,створюють буклет. 
Друга група «Музикознавці» розробляють аудіо-, відео- матеріали (презентації), де представляють звучання  симфонічних інструментів як сольно так і в оркестрі, використовуючии для демонстрації шедеври світової класики.

Третя группа «Телеведучі » розробляє презентацію «Цікавинка про видатних композиторів та виконавців оркестрової музики ». Четверта группа «Прогресив» доведе «Журналістам», що оркестрова музика може бути надсучасною, презентує симфонічну музику(у записі) сучасних композиторів і компьютерні обробки класичної музики видатних музикантів та запросить глядача до віртуальних концертних залів.


Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

Учні повинні навчитися культурно слухати музику, чути її, спілкуватися між собою,аналізуючи прослухане, творчо мислити; висловлювати та аргументувати власну думку; судження про: — особливості втілення гуманістичних ідей та життєвого змісту в музиці; — значення музичного мистецтва в житті людини в різні епохи; вдосконалювати культуру міжособистісного спілкування, та співробітництва; характеризує: — музичне мистецтво як складову культури людства розвивати навички роботи в колективі, вміти робити власні висновки;розвивати пам'ять та увагу; формувати позитивне ставлення до життя, класичної музики; створювати сприятливі умови для розкриття здібностей і творчого самовиявлення підлітків. Очікувані результати: Учні зможуть розробити презентацію на обрану тему, презентувати стінгазету, плакат, виставку фотографій та творчих робіт, підготувати тематичний вечір. характеризувати:

Опис оцінювання

Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями. На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування щодо виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

 Навчальні цілі:

Учні повинні навчитися культурно слухати музику, чути її, спілкуватися між собою,аналізуючи прослухане, творчо мислити; висловлювати та аргументувати власну думку; судження про: — особливості втілення гуманістичних ідей та життєвого змісту в музиці; — значення музичного мистецтва в житті людини в різні епохи; вдосконалювати культуру міжособистісного спілкування, та співробітництва; характеризує: — музичне мистецтво як складову культури людства розвивати навички роботи в колективі, вміти робити власні висновки;розвивати пам'ять та увагу; формувати позитивне ставлення до життя, класичної музики; створювати сприятливі умови для розкриття здібностей і творчого самовиявлення підлітків. Очікувані результати: Учні зможуть розробити презентацію на обрану тему, презентувати стінгазету, плакат, виставку фотографій та творчих робіт, підготувати тематичний вечір. характеризувати: — музичне мистецтво як складову культури людства, аргументувати: — емоційно-ціннісне ставлення до музичних творів у процесі їх інтерпретації, використовуючи відповідну термінологію; Обґрунтувати власну думку щодо соціокультурного значення музичного мистецтва; Виявити готовність до використання набутих предметних ком¬петенцій у процесі творчої самореалізації.


	Проект складається з трьох етапів: підготовчий, виконавчий, підсумковий.

• На підготовчому етапі проекту: Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту, визначають основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оцінювання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним музичним та теоретичним матеріалом. Формуються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класу діляться на чотири групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: Перша група «Ерудити» познайомить решту з группами сифонічних інструментів та їх розташуванням в оркестрі».

Друга група «Музикознавці» розроблять аудіо-, відео- матеріали (презентації), де представлять звучання  симфонічних інструментів як сольно так і в оркестрі, використовуючии для демонстрації шедеври світової класики.

Третя группа «Телеведучі» готує відомості провидатних музикантів . Четверта группа «Прогресив» познайомить зі зразками сучасної оркестрової музики. Учні отримують план реалізації проекту. • На виконавчому етапі проекту: Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (слухання музики їїобговорення, перегляд відеоконцертів робота з довідниками). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, слухання музики , а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, навчаються укладати зібраний матеріал, виступають з проміжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти. • На підсумковому етапі проекту: Підсумковий етап передбачає обговорення результатів проектної діяльності, оцінювання учнів та аналіз одержаних результатів. Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за допомогою бланків для само- та взаємоконтролю. Учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи презентації, буклет. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів. У залежності від типу проекту і результату, що планується (презентація, плакат, буклет, виставка фотографій та творчих робіт, тематичний вечір), зміст діяльності на кожному етані може варіюватися.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери