Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Службовий світ прийменника в українській мові"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
 +
 
[
 
[
 
План вивчення теми https://docs.google.com/file/d/0B7wMtO20mlJoZWFkcVhPMDBIR0E/edit]
 
План вивчення теми https://docs.google.com/file/d/0B7wMtO20mlJoZWFkcVhPMDBIR0E/edit]

Версія за 17:38, 22 серпня 2012



Назва проекту

Службовий світ прийменника в українській мові

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література

Навчальна тема

Службові частини мови. Прийменник.

Вік учнів, клас

7 клас, 12- 13 років

Стислий опис

Навчальний проект має назву «Службовий світ прийменника в українській мові», який за програмою вивчається за темою «Службові частини мови. Прийменник». За допомогою проекту буде досліджено значення прийменника в морфології, розрізнення груп прийменників за будовою, виділення основних правил написання прийменників, виділення похідних та непохідних прийменників та дослідження особливостей вживання прийменника в українській мові. Під час проекту учні зможуть виконувати такі види роботи, а саме: робота в групах, міні - дослідження, бесіди, тестові завдання та підсумкова контрольна робота.

Повний План вивчення теми

[ План вивчення теми https://docs.google.com/file/d/0B7wMtO20mlJoZWFkcVhPMDBIR0E/edit]

Навчальні цілі

Учні зможуть:

швидко та ефективно дослідити мовний матеріал, розуміти його, оцінюючи критично та компетентно;зрозуміти принципи побудови медіа повідомлень та їх застосування; з’ясувати необхідну інформацію різними особами, роблячи певний аналіз; належно використовувати ІКТ та мережі доступу;ефективно використовувати час,який надається на виконання роботи та синтезу матеріалу;створювати та передавати знання відповідній аудиторії.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж усієї навчальної теми для того, щоб з’ясувати розуміння учнями основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про самостійні та службові частини мови та, зокрема про прийменник як службову частину мови здійснюється при заповненні ними таблиці З-Х-Д[1]. Участь в обговореннях дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, де узагальнити усним виступом Контрольний список для усного виступу [2]. Робота в групах дає можливість оцінити наскільки кожен із учнів максимально зробив вклад в роботу групи та наскільки це може бути цінним(Форма оцінювання командної роботи [3]). Під час створення презентації, учні впродовж вивчення теми, мають використовувати Форму оцінювання мультимедійної презентації [4], яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.

Діяльність учнів

Перший етап.

На початку проекту вчитель ознайомлює учнів з прикладом буклету для батьків[5] щодо переваг методів проектів. Учні знайомляться з поняттям проектної діяльності, ознайомлюються з темою вивчення для проекту. В зошитах записують відкриті питання, на які надають відповідь, а саме: «Що називається морфологією?», «На які групи поділяються частини мови?» «Що я знаю про прийменник з попередніх класів?». Після запису, відбувається усне обговорення відповідей. Вчитель надає список рекомендованої літератури(друковані матеріали та Інтернет ресурси).

Другий етап.

Учнями переглядається презентація вчителя [6], де обговорюються цілі, задачі та питання даної теми. При обговоренні презентації усно заповнюють схему З-Х-Д [7] , щоб учні усвідомили та оцінили свої знання з попередніх класів. Наприкінці роботи над проектом учням знову пропонується повернутися до цієї таблиці, де вони можуть додати новий вивчений та досліджений ними матеріал. Тому вступна презентація необхідна учням, щоб з’ясувати навчальні потреби. Учні за допомогою вчителя групуються та отримують завдання проекту, одразу ставлячи цілі, яких вони повинні досягти по закінченню.

Проектне завдання для груп:

I група: «Місце прийменника серед службових частин мови, його походження та будова»

II група: «Правопис прийменників в українській мові»

III група:«Вживання прийменників в українській мові та їх особливості»

IV група: «Смислові відношення прийменників в українській мові»

Третій етап.

Учні отримують допомогу над плануванням проекту. Вони створюють свої проектні плани та надають іншим групам для того, щоб зробити аналіз наданого матеріалу та отримують пропозиції щодо розробки плану кожної групи, де і відбудеться зворотній зв’язок однолітків. Консультація вчителя буде надана в обговоренні роботи кожної групи. На цьому етапі починається робота над створенням презентації в групах, де отримують поради щодо користуванням Інтернет -ресурсами та ознайомлюються з безпечним користуванням мережі Інтернет.

Четвертий етап.

Учні працюють над завершенням проектної роботи та її представленням. Також заповнюється схема З-Х-Д (3 стовпчик)[8], в якій учні прописують що вони дізналися з вивченої теми шляхом проекту. Здійснюється підсумкове обговорення – рефлексія.

П’ятий етап.

Підсумкова контрольна робота за проектом. Поточне оцінювання базується на відповідях учнів під час будь-якої роботи, для того, щоб оцінити учнів з усіх видів діяльності як у групі, так і індивідуально.

wiki- стаття учня "Смислові відношення прийменників"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Листопад Наталя

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та української літератури

Навчальний заклад

Одеський навчально-виховний комплекс №84 "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м.Одеса,Київський район

Контактні дані

natalyalistopad@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-23 cерпня 2012

Місце проведення тренінгу

Одеський навчально-виховний комплекс №84 "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Ковтун Тетяна Петрівна