Відмінності між версіями «Портфоліо Ярышкиной ?рины Анатольевны з теми :»
Матеріал з Iteach WIKI
(→Тренери) |
(→Повний План вивчення теми) |
||
| Рядок 15: | Рядок 15: | ||
Княгиня Ольга. Реформи. | Княгиня Ольга. Реформи. | ||
==Повний План вивчення теми== | ==Повний План вивчення теми== | ||
| − | 1.Легенди о происхождении кн.Ольги. | + | 1. Легенди о происхождении кн.Ольги. |
| − | 2 | + | 2. Княжение Ольги.Проведение реформ. |
| − | + | 3. Роль княгини Ольги в создании государства. | |
| + | |||
| + | ТЕМА: Виникнення та розвиток Київської Русі. | ||
| + | Княгиня Ольга. Реформаторська політика княгині. | ||
| + | |||
| + | Мета: продовжити вивчення процесу розвитку давньоруської держави в період князювання Ольги; | ||
| + | показати реформаторську діяльність княгині. | ||
| + | Розвивати вміння учнів давати характеристику історичним особам , розвивати навички політичного аналізу. | ||
| + | Виховувати в учнів інтерес до минулого українського народу. | ||
| + | |||
| + | Опорні поняття: держава, феодальний устрій, соціальні стани, реформи. | ||
| + | Обладнання: карта «Київська Русь»,портрет княгині Ольги, історичні атласи. | ||
| + | Тип уроку: комбінований. | ||
| + | Хід уроку: | ||
| + | 1. Організаційна частина уроку. | ||
| + | |||
| + | 2. Актуалізація знань учнів. | ||
| + | Повторення історичних процесів: | ||
| + | - Які теорії існують про походження назви «Русь»? | ||
| + | - Що таке держава? | ||
| + | - Пригадайте засновників династій Київичів та Рюриковичів. | ||
| + | - Які східнослов’янські племена не хотіли підпорядковуватись Києву? Коли,чому,як з’явилась держава у східних слов’ян?(зобразити процес у вигляді графічно-логічного ланцюжка). | ||
| + | |||
| + | 3.Викладення нового матеріалу: | ||
| + | Держава ранньофеодального типу була створена напр. IX ст., а за часів князювання Ольги й Святослава держава розвивається і зміцнюється. | ||
| + | А) Легенди про походження княгині Ольги: | ||
| + | - вона дочка боярина | ||
| + | - її називають дочкою перського князя | ||
| + | - приписують болгарське походження | ||
| + | - вважають рідною дочкою Олега | ||
| + | Б) Питання на активізацію пізнавальної діяльності учнів: за що княгиня Ольга була названа наймудрішою серед людей і визнана церквою Святою Рівноапостольною? | ||
| + | |||
| + | Життя і діяльність княгині Ольги (945 - 969 рр.) | ||
| + | Князь, роки Внутрішня політика Зовнішня політика | ||
| + | Ольга (945-964). Померла 969 році. -Регент до повноліття Святослава. -Прийняття християнства, налагодження дипломатичних зв’язків. | ||
| + | -Помста древлянам за Ігоря. - 961 р. – установлення дипломатичних відносин з | ||
| + | Німецьким королівством. | ||
| + | -Установлення норми данини («уроків»), - Сприяння зростанню міжнародного | ||
| + | місць збору – «погостів». авторитету Київської Русі. | ||
=Навчальні цілі= | =Навчальні цілі= | ||