Відмінності між версіями «Портфоліо Казковий світ дитинства"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів)
(Діяльність учнів)
Рядок 53: Рядок 53:
 
пропонується відповісти на запитання : Для чого потрібно знати історію свого народу? Яка її роль у сучасному світі?  
 
пропонується відповісти на запитання : Для чого потрібно знати історію свого народу? Яка її роль у сучасному світі?  
 
Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль.
 
Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль.
Учитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів.
+
Учитель демонструє [https://docs.google.com/file/d/0B2tClJiNshwyWVFBUG9NRWxRclE/edit презентацію] для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів.
 
Учні об’єднуються у 3 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який учитель оцінює на кожному етапів роботи.
 
Учні об’єднуються у 3 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який учитель оцінює на кожному етапів роботи.
 
Група «Історики»- виконують хронологічний аналіз біографії Михайла Стельмаха через образ головного героя твору «Гуси-лебеді летять…» - Михайлика.
 
Група «Історики»- виконують хронологічний аналіз біографії Михайла Стельмаха через образ головного героя твору «Гуси-лебеді летять…» - Михайлика.

Версія за 21:19, 15 серпня 2012


Назва проекту

Казковий світ дитинства.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, народознавство, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять»»

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Це проект з української літератури для учнів 7 класу за темою «Казковий світ дитинства» Метою проекту є формування у учнів знання про звичаї та традиції українського народу, осмисленого вивчення творчості письменника Михайла Стельмаха, виховання любові до батьків, пошани до старших, любові до природи і світу, розвиток фантазії, уяви в житті творчої особистості. Цей проект орієнтований на діючу навчальну програму й може бути інтегрований у рамках навчального процесу з уроками народознавства, історії.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План Впровадження теми

Навчальні цілі:

  • Поглибити знання учнів про звичаї та традиції українського народу.
  • Навчити переказувати зміст фрагментів повісті.
  • Вміти розкрити образ Михайлика, розповісти про його сприйняття дорослого світу. Схарактеризувати інші образи (діда, батьків, подружки Люби).
  • Вміти визначити головну ідею твору.
  • З’ясувати роль художніх засобів та елементів фольклору.
  • Розкрити власне розуміння образу гусей-лебедів.
  • Виховання любові до батьків, пошани до старших, любові до природи і світу.
  • Розвиток фантазії, уяви в житті творчої особистості.
  • Познайомити учнів з поняттям автобіографічний твір і символи

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування.

На початку проекту діти заповнюютьЗ-Х-Д схему, що дозволить визначити навчальні потреби. Використовуючи метод «Вхідний контроль» за допомогою анкети, здійснюється діагностичне оцінювання попередньо засвоєних знань, вмінь та навичок з теми «Казковий світ дитинства».

Учитель демонструє презентацію для організації роботи над проектом, налаштування учнів на дослідницьку роботу.

Впродовж роботи над проектом використовуючи анкети, форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Учитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх.

Наприкінці роботи над проектом в ході проведення учнівської конференції, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, оцінювання буклету аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.

Діяльність учнів

До початку роботи над проектом батькам надається загальна інформація щодо проектної діяльності учнів у формі буклету.

Учні знайомляться з публікацією "Метод проектів"

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять»» і вивченої у шостому класі теми «О. Довженка «Зачарована Десна»» учням в ході роботі над проектом «Казковий світ дитинства» пропонується відповісти на запитання : Для чого потрібно знати історію свого народу? Яка її роль у сучасному світі? Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль. Учитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 3 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який учитель оцінює на кожному етапів роботи. Група «Історики»- виконують хронологічний аналіз біографії Михайла Стельмаха через образ головного героя твору «Гуси-лебеді летять…» - Михайлика. Група «Народознавці» досліджують основні способи викладу матеріалу в художньому творі, різноманітні художні засоби, вивчають і аналізують народні традиції, зображені у творі, стародавні уявлення, вірування наших предків. Група «Літератори» розкривають ідейно-художній аналіз повісті, працюють над образами твору, складають текст літературного диктанту за змістом. Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання досліджень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Учитель використовує форму оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи Результатом роботи учнів є створені презентації,буклети, робота на блозі, розробка кросвордів, літературних диктантів, вікторин, творчіх робіт.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Косенко

Фах, навчальний предмет

Українська мова та літерватура

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

серпень 2012 року

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк, Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Лариса Валентиновна