Відмінності між версіями «Портфоліо з теми '''Реактивні літаючі апарати'''»
(→Навчальний заклад) |
(→Опис оцінювання) |
||
Рядок 37: | Рядок 37: | ||
=Опис оцінювання= | =Опис оцінювання= | ||
− | '''На першому занятті''' проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та | + | '''На першому занятті''' проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та мозгового штурму. Форму З-Х-Д та організаційну діаграму учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні за бажанням поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності.<br> |
'''В ході роботи над проектом''' учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту.<br> | '''В ході роботи над проектом''' учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту.<br> | ||
Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.<br> | Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.<br> |
Версія за 12:16, 23 червня 2012
Зміст
Назва проекту
Реактивні літаючі апарати
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика.Астрономія.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Фізика. Закон збереження імпульсу. Реактивний рух.
Астрономія. Сонячна система.
Вік учнів, клас
15-16 років, 10 клас
Стислий опис проекту
У проекті пропонується конкретна тема «Закон збереження імпульсу. Реактивний рух» для групової та індивідуальної роботи для учнів 10 класу під час проведення тижня фізики в школі. Самостійна пошуково-дослідницька робота надасть можливість продемонструвати учням свої знання, уміння та навички. Передбачається різні форми презентаціі дослідницької діяльності як однієї з можливостей розкриття творчих здібностей учнів, мотиваціі, зацікавленості у вивченні предмета та створення умов для організації низки інтелектуальних змагань у позаурочний час
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Після завершення проекту учні зможуть:
- називати основні етапи розвитку космонавтики та її творців;
- наводити приклади прояву законів збереження енергії та імпульсу в природі й техніці, практичних застосувань законів динаміки;
- називати основні етапи розвитку космонавтики та її творців;
- описати всесвітнє тяжіння та реактивний рух;
- обґрунтувати реактивний рух як прояв дії закону збереження імпульсу;
- розв’язувати задачі, застосовуючи закони динаміки, всесвітнього
- тяжіння, збереження імпульсу.
Формуються навички:
- пристосовування до різних ролей та рівнів відповідальності;
- усвідомлення свої потреби до навчання;
- ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження;
- критично оцінювати інформаційні ресурси;
- відповідального ставлення до авторського права;
- ефективного спілкування та співробітництва з іншими учнями, з експертами, викладачами;
- публічного виступу;
- аналізувати, узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору.
Опис оцінювання
На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та мозгового штурму. Форму З-Х-Д та організаційну діаграму учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні за бажанням поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності.
В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту.
Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.
Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом, отримуючи оцінку портфоліо проектів та продукту проектної діяльності.
По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.
Діяльність учнів
1 тиждень.
Вчитель готує(мотивує) учнів до проектної діяльності (починає заняття з питання «Чи прикрашає наше життя ракетна техніка?» (дебати, мозковий штурм), дає можливість учням поміркувати про причини, які спонукають вчених розробляти нові винаходи і знаходити альтернативи, запитує учнів, що відбудеться, якщо ми завжди будемо робити речі звичайним шляхом?).
Учні знайомляться з темою проекту, переглядаючи презентацію вчителя.За допомогою публікації вчитель звертає увагу на переваги та особливості методу проектної діяльності. В ході презентації учні заповнюють форму для вхідного оцінювання навчальних потреб (форма З-Х-Д). Вчитель за допомогою результатів оцінювання формулює тематичні питання та формує групи:
1.Чим була обумовлена необхідність пошуків нових літальних апаратів – «Винахідники»
2.Чи вдалося вченим перетворити міф про Дедала та Ікара в дійсність? – «Історики»
3.Чим обумовлена різноманітність сучасних реактивних двигунів? - «Техніки»
4.Чи є необхідність польотів на інші планети? – «Астрономи»
Учні об’єднуються в групи за власним бажанням або за результатами вхідного оцінювання. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляє ролі. Діти отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності, роботи у групі, форми оцінювання роботи у колективі та ін.
2-3 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної для даного проекту інформації в тому числі і в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки проекту. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні, працюючи над проектом, постійно обмінюються своїми думками, пропозиціями та зауваженнями. Ці обговорення можливі між учнями у своїй групі, так і з іншими однокласниками. На цьому етапі діти виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми «Закон збереження імпульсу. Реактивний рух».
4-тиждень. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності (макет першого реактивного двигуна, буклет, презентації). В процесі своєї роботи учнями заповнюється журнал спостереження.
Презентують свою роботу на прес-конференції під час проведення тижня фізики в школі, супроводжуючи свій виступ власними презентаціями. Учні заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання роботи в групі (приклад форми пропонує вчитель). Оцінюються навчальні проекти (буклети, макет першого реактивного двигуна та їх захист, презентації). Відбувається рефлексія.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Головіна Валентина Іванівна
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Шахтарська ЗОШ І-ІІІ ступенів №22
Місто\село, район, область
м. Шахтарськ Донецької обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11-18 червня 2012 р.
Місце проведення тренінгу
ЗОШ №22 м. Шахтарська
Тренери
Лавриненко Ірина Василівна