Відмінності між версіями «Портфоліо Галина Іванівна»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів)
(Тренери)
Рядок 171: Рядок 171:
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Мерлюк михайло Васильович
 +
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Версія за 11:13, 22 червня 2012


Світ пірамід

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія Алгебра Географія Історія

Навчальна тема

Піраміда

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис

Піраміда іїї елементи. Види пірамід. Властивості пірамід. Піраміди в навколишньому світі.


публікація по темі"світ пірамід"


презентація "Світ пірамід"


форма батьківського дозволу

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

• формування в учнів математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями і методами математики як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності;

• інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо;

• опанування учнями системи математичних знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті й достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання.

Опис оцінювання

До початку проекту: На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Для цього:

• проводимо анкетування учнів

• використовуємо метод оцінювання «ЗХД» Реалізація проекту: Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності. За допомогою контрольного списку «Дослідження» оцінюється рівень проведення дослідницької роботи. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають, що вони дізналися.

Поточне оцінювання

Після закінчення проекту: Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації.

Оцінювання презентації

Оцінювання учнів методом ЗХД

Самооцінювання(фасилітація)

Діяльність учнів

Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Твої очікування від проекту» , з допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з технологіями веб 2.0 та бажання виконувати ту чи іншу роль у групі.

Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Чи цікавий світ без пірамід? та оголошуються тематичні питання проекту: Історія виникнення пірамід. Піраміди в геометрії. Властивості пірамід. Місця розташування пірамід. З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання «Які ви знаєте види многогранників»?

На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням «Чи цікавий світ без пірамід?».

Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де.

Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).

1 тиждень роботи над проектом

В ході виконання проекту учні діляться на 4 робочі групи. Кожна група виконує свою власну ділянку роботи.

Робочі групи та питання для дослідження

Група "Математики"

1.Вивчити піраміду як геометричне тіло. 2.Знайти визначення піраміди, які були сформульовані стародавніми вченими. 3.Порівняти сучасні трактування з древніми. Група "Історики"

1.Знайти матеріали про перші піраміди. 2.Вивчити стародавні піраміди з математичної точки зору. 3.Сформулювати висновок про значимість пірамід з історичної та математичної точок зору. Група "Дослідники світової системи пірамід"

1.Установити наявність місць розташування пірамід на Землі. 2.Установіть зв'язок між місцями розташування пірамід. 3.Сформулювати висновок про розташування пірамід на Землі. Група "Дослідники властивостей пірамід"

1.Дослідити унікальні властивості пірамід. 2.Подготувати матеріал про практичне застосування властивостей пірамід. Група "Експерти"

Під час звітів робочих груп стежити за їх висновками і робити свої висновки, в кінці проекту дати оцінку роботі кожної групи.


Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.

2 тиждень роботи над проектом

Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:

1 група (історики ) •Створюють вікі-статтю про історію виникнення пірамід.

2 група (математики) Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.

3 група (дослідники властивостей пірамід) Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти.

4 група (експерти) На основі отриманих даних видають буклет про піраміди, як геометричні тіла, так і піраміди світу 3 тиждень роботи над проектом

Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.


Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Учнівська презентація

Учнівська публікація

[Учнівська Wiki-сторінка]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мага Галина

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики, математика

Навчальний заклад

Княженська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Княже Снятинський район Івано-Франківська область

Контактні дані

дом. тел. 7-14-95 моб. тел. 0-98-70-59-254

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-22 червня 2012

Місце проведення тренінгу

Княженська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Мерлюк михайло Васильович