Відмінності між версіями «Чи стануть технології соціальних мереж новою моделлю освіти?»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
('''Які нові навички та знання отримають учні та вчителі, працюючи з соціальними сервісами Веб2.0?''')
(/* '''Як ви думаєте, завдання з використанням таких сервісів допоможуть учневі, чи, навпаки, стануть додатковим навантаженням для нього?''' *)
Рядок 49: Рядок 49:
 
----
 
----
 
Большинство современных детей уже живут в сети: общаются, учатся, развлекаются. Они быстро осваивают сетевые сервисы, многие именно с них начинают знакомиться с компьютерными технологиями (даже у малышей есть аккаунт в "ВКонтакте").Если учитель сможет их увлечь, заинтересовать учебным заданием, то для учеников освоение и использование самих сервисов не будет особой нагрузкой.--[[Користувач:Gladkikh Irina|Gladkikh Irina]] 12:41, 2 вересень 2009 (EEST)
 
Большинство современных детей уже живут в сети: общаются, учатся, развлекаются. Они быстро осваивают сетевые сервисы, многие именно с них начинают знакомиться с компьютерными технологиями (даже у малышей есть аккаунт в "ВКонтакте").Если учитель сможет их увлечь, заинтересовать учебным заданием, то для учеников освоение и использование самих сервисов не будет особой нагрузкой.--[[Користувач:Gladkikh Irina|Gladkikh Irina]] 12:41, 2 вересень 2009 (EEST)
 +
 +
Я думаю,что это им будет интересно и очень их заинтересует! Пусть лучше учаться находить для себя новые идеи, материалы,чем глупо играть в компьютерные игры и портить себе зрение! Это моё личное мнение.
 +
--[[Користувач:Kizenko Mariya|Kizenko Mariya ]]15:08, 17 вересень 2009(EEST)
  
 
== '''А для вчителя?''' ==
 
== '''А для вчителя?''' ==

Версія за 14:18, 17 вересня 2009

Запишіть, будь ласка, відповіді на ці запитання.

Шановні учасники курсу вивчення соціальних сервісів ВЕБ 2.0 для вчителя!

Пропонуємо вам взяти участь в обговоренні таких питань:


Що означає, на вашу думку, поняття "мережева педагогіка"?

Чи корисна "мережева педагогіка"? А що може бути цінніше від колективної думки, де можна відібрати, той досвід, який є найбільш цінним. Відомо, що лише в дискусії народжується істина! --Olga.salamaha 10:53, 28 серпень 2009 (EEST)


"Мережева педагогіка" - виховання людини за допомогою широкого кола людей. Так, це може бути корисним, але не завжди. У наш час, коли впроваджуються ІКТ це поняття стало можливим, але поки ми не можемо сказати принесе воно користь чи ні. --Irina Petrova 22:00, 29 серпень 2009 (EEST)


На мою думку, мережева педагогіка - це навчання і виховання, включаючи самоосвіту і самовиховання за допомогою комунікативних мереж. Я вважаю, що це може бути і комп'ютерна мережа, і постійно діючі тренінги, семінари, курси і т.д.--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


"Сетевая педагогика" решает вопросы обучения, воспитания и образования с помощью телекоммуникационных технологий. Для сетевого обучения характерна территориальная удаленность участников процесса обучения, учитываются индивидуальные особенности обучаемого, темп, время обучения. Примером могут служить наши дистанционные курсы. --Gladkikh Irina 12:16, 2 вересень 2009 (EEST)


Я согласна с Ириной.В наше время"новые технологии" всё больше врываются в нашу жизнь.И не знание.человека того или иного вопроса,приведёт его к отставанию от быстротекущей жизни. Только к большому сожалению не все могут воспользоваться таким обучением!--Kizenko Mariya 15:08, 17 вересень 2009(EEST)

Які нові навички та знання отримають учні та вчителі, працюючи з соціальними сервісами Веб2.0?

Найбільш вагоме, як на мене, що дає використання соціальних сервісів, -це спілкування, здобуття соціального досвіду, розвиток творчих здібностей, вміння прислухатись до думки інших, сприймати інакшість людей, вміння швидко орієнтуватись в інформаційному просторі. Я особисто не бачу учня школи майбутнього без використання сервісів, тому наше завдання вже сьогодні зробити цей крок. --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


Я повністю згодна з думкою Ольги до того що дає використання соціальних сервісів. --Irina Petrova 22:07, 29 серпень 2009 (EEST)


Погоджуюсь з думкою Ольги на всі 100%! --Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Полностью согласна с мнением Ольги. А учителю, кроме всего названного, умение работать с социальными сервисами дает чувство уверенности и творческой окрыленности.--Gladkikh Irina 12:26, 2 вересень 2009 (EEST)

Двумя руками- за! Согласна с мнением Ольги.--Kizenko Mariya 15:08, 17 вересень 2009(EEST)

Як ви думаєте, завдання з використанням таких сервісів допоможуть учневі, чи, навпаки, стануть додатковим навантаженням для нього?

Звичайно, якщо добре не продумати вчителем який саме сервіс, та на якому етапі використовувати то користі буде мало. Те, що цікаве для дитини не може сприйматись як тягар. --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


На данному етапі розвитку ІКТ, для учнів це буде додатковим навантаження, тому що інтернет ще не увійшов настільки до нашого повсягденного життя і не для всіх став частиною існування. --Irina Petrova 22:14, 29 серпень 2009 (EEST)


Якщо учневі цікаво і від вчителя він зможе отримати допомогу, то це не буде додатковим навантаженням. Просто, на мою думку, не кожному учню потрібно давати такі завдання, хоча б на початковому етапі. А потім можна організувати роботу таким чином, щоб учні, які знайомі з даним видом робіт об'єднувалися в групи з іншими і допомогали їм.--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Большинство современных детей уже живут в сети: общаются, учатся, развлекаются. Они быстро осваивают сетевые сервисы, многие именно с них начинают знакомиться с компьютерными технологиями (даже у малышей есть аккаунт в "ВКонтакте").Если учитель сможет их увлечь, заинтересовать учебным заданием, то для учеников освоение и использование самих сервисов не будет особой нагрузкой.--Gladkikh Irina 12:41, 2 вересень 2009 (EEST)

Я думаю,что это им будет интересно и очень их заинтересует! Пусть лучше учаться находить для себя новые идеи, материалы,чем глупо играть в компьютерные игры и портить себе зрение! Это моё личное мнение. --Kizenko Mariya 15:08, 17 вересень 2009(EEST)

А для вчителя?

Я особисто двома руками за використання сервісів, тільки потрібно дуже добре ними оволодіти. --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


Для вчителя використання сервісів може стати у нагоді при підготовці до будь якого свята чи просто уроку. Але для цього треба вчителеві на достатнбому рівні оволодіти спеціальними знаннями і найголовніше не боятися їх використовувати. --Irina Petrova 22:19, 29 серпень 2009 (EEST)


Звичайно, що для вчителя це буде додатковим навантаженням. Але жодний творчий учитель і так працює з купою додаткових навантажень, причому частіше всього - це його власна ініціатива, яка, на жаль, не ким і ні як не заохочується. Такі вчителі навряд будуть сприймати сервіси ВЕБ-2 у якості тягара. Скоріше - це нові можливості для творчості у навчанні і вихованні.--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Согласна с Ольгой, для учителя освоение новых информационных технологий требует дополнительного времени и усилий. Да, трудно и сложно, но надо идти вперед! "Успех в жизни будет сопутствовать тому, кто будет являться лидером постоянных перемен" (П.Друккер). Да и от учеников отставать нельзя:)--Gladkikh Irina 13:20, 2 вересень 2009 (EEST)

Як можна використати ці нові сервіси у навчально-виховному процесі в школі?

Особисто я на своїх уроках буду використовувати сервіс "Яндекс- краски", для розвитку дизайнерських навичок учнів, спілкування в онлайні з художниками, скульпторами і.т. д. І звичайно ж спілуватимемось через скайп, думаю дітям це буде дуже цікаво. Прекрасна мотивація, як на мене до уроку. Обов'язково спробую спілкуватись із батьками в живому журналі. --Olga.salamaha 11:00, 28 серпень 2009 (EEST)


Ці сервіси можна використовувати за призначенням. Тобто якщо цей сервіс для спілкування, то будемо спілкуватись. --Irina Petrova 22:23, 29 серпень 2009 (EEST)


Можна створити спільноту власного класу і виконувати все, що завгодно. Тестування - дистанційно з різних предметів, спілкування на різні теми виховного характеру (і не тільки), створення фото-, слайд-шоу, альбомів в яких будуть відображатися спільні справи класу - поїздка на екскурсію, предметний тиждень, свята і т.д. В документах Google батьки зможуть переглядати результати тестів і відповідно оперативніше впливати на ситуацію. В календарі - розклад запланованих справ. І це ще не все... Ви ж самі знаєте:)--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Согласна с коллегами во всем. Новые возможности открываются для общения с родителями. Можно использовать социальные сервисы для информирования и консультирования родителей (ЖЖ, Google-календарь с расписанием уроков, инд. занятий, факультативов, праздников и др.) Но это, конечно, при наличии качественного высокоскоростного подключения к Интернет. На уровне ИПО можно создавать сетевые сообщества учителей-предметников для оказания методической помощи, проведения индивидуальных и групповых консультаций, дискуссий, обмена опытом работы и др.--Gladkikh Irina 13:39, 2 вересень 2009 (EEST)

Що в навчанні за Програмою курсу, на вашу думку, було для Вас найцікавішим і накориснішим?

Всі були цікавими та корисними!!! --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


Вся отримана інформація для мене є головною і дуже корисною. Але мені дуже сподобалось працювати з Picasa. --Irina Petrova 22:27, 29 серпень 2009 (EEST)


Для мене це питання на кшталт "Яка ваша улюблена книга?". Мені всі прчитані мною книги подобаються, кожна по-своєму. Так само і тут. Все цікаво, все корисно і все дуже важливо. Страшно подумати, що я б цього не знала, якби не пройшла цей курс. Це нова сходинка для всіх нас.--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Абсолютно все! Каждый модуль ждала с нетерпением: что еще приготовили нам уважаемые тьюторы-фасилитаторы? И ни одно задание меня не разочаровало:)--Gladkikh Irina 13:47, 2 вересень 2009 (EEST)

Які труднощі були у Вас особисто при роботі над запропонованими завданнями?

Єдина трудність, яка є моєю особистою проблемою: замість того, щоб слідувати інструкції, пробую все робит "методом втику". Інструкції були дуже доступними, і досконалими. --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


Виникли труднощі при роботі в Гугл Календар. --Irina Petrova 22:31, 29 серпень 2009 (EEST)


При початку роботи над кожним незнайомим для мене сервісом внутрішній голос казав: "А может не надо...":)) Але всі побоювання позаду і результат роботи видно.--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Я работала четко по инструкциям, и все было понятно и доступно. Некоторые проблемы были с формами, не полностью отображалась строка меню, пункт Добавить. Но в другом браузере (IE) все получилось.--Gladkikh Irina 13:53, 2 вересень 2009 (EEST)

Що ви хотіли б побажати іншим учасникам, порадити організаторам курсу?

Бажаю всім учасникам курсу, успіхів, і звичайно використовувати у своїй педпрактиці все, чому нас навчили. А організаторам безмежно вдячна за терпіння, підтримку, цінні поради,а головне за атмосферу спілкування. Адже її задають люди. Про, що я відмітила у своєму виступі на серпневій конференції вчителів району. Дякую всім, хто був з нами цих декілька днів. Я особисто запам'ятаю це спілкування на завжди. Так було нелегко, не всьому ще навчилась, але ж є чудові інструкції, довчусь! Скажу відверто - результат вартий того. Нехай щастить усім Вам та тим хто поруч із Вами. --Olga.salamaha 11:35, 28 серпень 2009 (EEST)


Бажаю всім учасникам не зупинятись на досягнутому, і вміло використовувати отримані знання. Нашим організаторам ВЕЛИКЕ СПАСИБІ! --Irina Petrova 22:37, 29 серпень 2009 (EEST)


І учасникам і організаторам курсів я бажаю не зупинятися на досягненому! У мене таке відчуття, що це був початок нашої спільної роботи, яка має продовжуватися:) Шановні тьютори, ми завжди готові вчитися! Спасибі Вам велике за Вашу роботу!!!--Ольга Колесник 12:33, 30 серпень 2009 (EEST)


Поздравляю всех участников с окончанием обучения! Вы смогли дойти до финиша! Вы - лучшие! Теперь есть знания и умения, главное, попробовать применить их в своей практической работе. Желаю удачи и творческого вдохновения. Огромная благодарность тьюторам за организацию курса, подготовку материалов, терпение, поддержку! Я не только получила новые знания по Веб 2.0, но и познакомилась с технологией дистанционного обучения на практике. За что отдельное спасибо!--Gladkikh Irina 14:09, 2 вересень 2009 (EEST)


Дякуємо учасникам, які взяли участь у роботі курсу, за роботу і цікаве спілкування під час виконання завдань!