Відмінності між версіями «Проект "Цей захоплюючий мікросвіт"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 19: Рядок 19:
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
 
[https://docs.google.com/file/d/0B6NAqn-VUbASbVFNdXpJVjFZX0k/edit план вивчення теми]
 
[https://docs.google.com/file/d/0B6NAqn-VUbASbVFNdXpJVjFZX0k/edit план вивчення теми]
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B6NAqn-VUbASZHdlN1hpQl9LRDQ/edit?pli=1 план впровадження теми]
  
 
=Навчальні цілі =
 
=Навчальні цілі =

Версія за 09:58, 19 червня 2012


Назва проекту

Цей захоплюючий мікросвіт!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: фізика. Додаткові предмети: українська мова, історія, біологія, інформатика, технологія, хімія. Навчальна тема: «Будова речовини»

Навчальна тема

Навчальна тема: «Будова речовини»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Цей проект для учнів 7 класу, в якому розглядаються головні питання теми «Будова речовини». Виконання цього проекту дозволить учням отримати знання з даної теми. Спочатку згадується з учнями що вони пам’ятають про молекули, атоми, речовину з курсу «Природознавства» 5 класу. Види діяльності учнів зводяться до пошуку, аналізу,відбору, систематизації необхідної інформації. Учнівськими ролями можуть бути : історики, біологи, практики, силовики, теоретики, три агрегатні групи, модельєри. Продуктом діяльності учнів у проекті будуть моделі молекул різних речовин, презентація добутої інформації, буклет.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми план впровадження теми

Навчальні цілі

Виконавши цей проект учні будуть знати: основнi положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини; агрегатнi стани речовини; особливостi руху атомiв i молекул речовини в рiзних агрегатних станах; прояви дифузiї в газах i рiдинах; залежнiсть лiнiйних розмiрiв твердих тiл вiд температури, ядерну модель атома; ознаки тiл у рiзних агрегатних станах; учні будуть вміти: розрiзняти атом i молекулу, речовину та тіло; обґрунтовувати залежнiсть швидкостi руху атомiв i молекул вiд температури; характеризувати ознаки тiл у рiзних агрегатних станах, явище дифузії; залежнiсть лiнiйних розмiрiв твердих тiл вiд температури; пояснювати атомно-молекулярну будову речовини в рiзних агрегатних станах; порiвняти фiзичнi властивостi тiл у рiзних агрегатних станах. У процесі виконання проекту будуть формуватися наступні навички: Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами Прийняття відповідальності за результати спільної роботи Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації Пристосування (адаптація) до різних ролей та рівнів відповідальності Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання Бажання і здатність навчатися протягом всього життя Належна та продуктивна праця разом з іншими

Опис оцінювання

На початку проекту, на першому уроці, оцінюється початковий досвід учнів, виявляються їх інтереси за допомогою опитування та асоціативного куща. Потім, під час вступної презентації учителя, учні заповнюють форму З—Х—Д та організаційну діаграму. Усі учні поділяються на групи та кожна з груп шукає відповіді на питання проекту. Також обговорюються критерії оцінювання проектної діяльності учнів. В ході роботи над проектом учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування. Учитель оцінює вміння учнів обирати корисні веб—сайти. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів, які використовуються всередині роботи над проектом. Для учнів організовані консультації щоб підказати та спрямувати їх самостійність. Після завершення роботи над проектом проводиться урок—захист проекту, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. По закінченню проекту проводиться конференція—презентація, взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів

1 тиждень. Учні знайомляться з публікацією про метод проектів темою проекту переглядаючи презентацію вчителя, в ході презентації заповнюютьформи для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні діляться на 5 груп за власним бажанням або за результатами вхідного оцінювання. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи. Учні отримуютьконтрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності. 2 тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в тому числі і в мережі Інтернет. Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюютьформи для само оцінювання тавзаємооцінювання.Для учнів, які мають проблеми у навчанні, створеношаблон презентації, за допомогою якого вони зроблять власну презентацію. 3 тиждень. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції, роблячи презентацію для класу. Відбувається рефлексія,оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навичок мислення високого рівня.

Відомості про автора

Юлія Леонідівна Кузьменко

учитель. фізика

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Амвросіївської районної ради Донецької області

м. Амвросіївка, Амвросіївський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-24 червня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

м. Амвросіївка Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4

Тренери

Близниченко Ася Вікторівна