Відмінності між версіями «Проект " Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
Рядок 44: Рядок 44:
 
4.Учні об’єднуються в малі групи для розробки та впровадження учнівських проектів.
 
4.Учні об’єднуються в малі групи для розробки та впровадження учнівських проектів.
  
5. Навчіть учнів готувати та проводити виступи для представлення презентацій “Головні персонажі твору І.Франка “Захар Беркут”.  
+
5. Навчіть учнів готувати та проводити виступи для представлення презентацій [https://docs.google.com/open?id=0BwDJ02qIJL5nMEE5WU1pWHV4dlk контрольні питання оцінювання презентації[http://www.example.com назва посилання] ] “Головні персонажі твору І.Франка “Захар Беркут”.  
  
6. Запросіть учнів створити інформаційний бюлетень  про напад на Русь монголо – татар у 1241 році.  Перегляньте контрольний список інформаційного бюлетеню разом з учнями та розкажіть як його використовувати, щоб організовувати та планувати свою роботу.  
+
6. Запросіть учнів створити інформаційний бюлетень  про напад на Русь монголо – татар у 1241 році.  Перегляньте контрольний список інформаційного бюлетеню [https://docs.google.com/open?id=0BwDJ02qIJL5na0hFSHJLMVdtQ28 контрольний список для інформаційного бюлетня]разом з учнями та розкажіть як його використовувати, щоб організовувати та планувати свою роботу.  
  
7.Ознайомте із вимогами щодо складання буклету «Мова твору «Захар Беркут» І.Франка».
+
7.Ознайомте із вимогами щодо складання буклету [https://docs.google.com/open?id=0BwDJ02qIJL5nb1Q1Wi1fTi0yUWs контрольний список для буклету] «Мова твору «Захар Беркут» І.Франка».
  
 
8. Зустрічайтеся з кожним із учнів індивідуально та з групами, щоб відповісти на запитання та стежити за їх прогресом.  
 
8. Зустрічайтеся з кожним із учнів індивідуально та з групами, щоб відповісти на запитання та стежити за їх прогресом.  
  
9.Після аналізу отриманих результатів учні готові підготувати презентацію, публікації, які допо-магають краще представити результатами іншим та інформують інших про історичні події на початку 13 ст.; про головних героїв твору; про художні засоби, використані у творі, та їх роль. Роздайте перелік питань щодо створення презентації, публікацій та  Форми оцінювання презентації,  публікацій ,перегляньте та дайте відповідь на їх запитання щодо цієї Форми оцінювання. У ході роботи над презентацією кожен учень готує декілька слайдів. Кожний учень повинен вико-ристовувати Контрольний список презентації, щоб відслідковувати свій прогрес у навчанні. Всі учні мають записати всі зауваження та пропозиції однолітків при надані ними зворотного зв'язку, після того, як учні виступили з презентаціями.  
+
9.Після аналізу отриманих результатів учні готові підготувати презентацію, публікації, які допjмагають краще представити результатами іншим та інформують інших про історичні події на початку 13 ст.; про головних героїв твору; про художні засоби, використані у творі, та їх роль. Роздайте перелік питань щодо створення презентації, публікацій та  Форми оцінювання презентації,  публікацій ,перегляньте та дайте відповідь на їх запитання щодо цієї Форми оцінювання. У ході роботи над презентацією кожен учень готує декілька слайдів. Кожний учень повинен використовувати Контрольний список презентації, щоб відслідковувати свій прогрес у навчанні. Всі учні мають записати всі зауваження та пропозиції однолітків при надані ними зворотного зв'язку, після того, як учні виступили з презентаціями.  
  
 
Повернення до Ключового запитання.
 
Повернення до Ключового запитання.

Версія за 12:31, 15 червня 2012


Назва проекту

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, історія України, мова, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Про далекі минулі часи

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Навчальний проект «Хто не знав свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Не можна не погодитись зі словами О.Довженка. Кожна людина рано чи пізно повертається до минулого. Тож і учні 7 класу під час вивчення твору І.Франка «Захар Беркут» ще раз перегорнули сторінку історії про напад монголо – татар на Русь. Працюючи над проектом, діти були поділені на 3 групи: історики, літературознавці, мовознавці. У процесі своєї роботи учні розвивали основні види діяльності учнів: аналіз літератури, пошук джерел інформації,збір та обробка даних. Результат роботи – створення презентації в Power Point, випуск публікації в Publisher, складання плану – характеристики героїв твору.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1. Забезпечити поглиблення знань про творчість І.Франка.

2. Формувати вміння аналізувати образи.

3. З’ясувати особливості мови твору.

4. Продовжити формування вміння планувати свою роботу, працювати з літературою та іншими дже-релами інформації, аналізувати та робити висновки.


Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, використовується анкетування «Що ви очікуєте від участі у цьому проекті?». У процесі роботи над проектом діти роблять пошук джерел інформації, збирають, аналізують та обробляють дані, контролюючи нотатками в щоденнику. Спочатку роблять самооцінку , а потім взаємооцінку створеної презентації в Power Point, випуску публікації в Publisher. План – характеристику діти оцінюють за допомогою запитань для самоконтролю в процесі роботи, а в кінці робить оцінку учитель.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1. Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: «Чи часто людина стоїть перед ви-бором?»

2.Проанкетуйте учнів для того, щоб виявити їх інтереси до предметів: історія, мова, література (за цими інтересами діти будуть об’єднані в групи в ході роботи над проектом).

3.Учитель показує вступну презентацію презентація вчителя, щоб ознайомити дітей із тим, що вони повинні знати та вміти після вивчення твору І.Франка «Захар Беркут», а також із завданнями, над якими вони будуть працювати.

4.Учні об’єднуються в малі групи для розробки та впровадження учнівських проектів.

5. Навчіть учнів готувати та проводити виступи для представлення презентацій контрольні питання оцінювання презентації[http://www.example.com назва посилання ] “Головні персонажі твору І.Франка “Захар Беркут”.

6. Запросіть учнів створити інформаційний бюлетень про напад на Русь монголо – татар у 1241 році. Перегляньте контрольний список інформаційного бюлетеню контрольний список для інформаційного бюлетняразом з учнями та розкажіть як його використовувати, щоб організовувати та планувати свою роботу.

7.Ознайомте із вимогами щодо складання буклету контрольний список для буклету «Мова твору «Захар Беркут» І.Франка».

8. Зустрічайтеся з кожним із учнів індивідуально та з групами, щоб відповісти на запитання та стежити за їх прогресом.

9.Після аналізу отриманих результатів учні готові підготувати презентацію, публікації, які допjмагають краще представити результатами іншим та інформують інших про історичні події на початку 13 ст.; про головних героїв твору; про художні засоби, використані у творі, та їх роль. Роздайте перелік питань щодо створення презентації, публікацій та Форми оцінювання презентації, публікацій ,перегляньте та дайте відповідь на їх запитання щодо цієї Форми оцінювання. У ході роботи над презентацією кожен учень готує декілька слайдів. Кожний учень повинен використовувати Контрольний список презентації, щоб відслідковувати свій прогрес у навчанні. Всі учні мають записати всі зауваження та пропозиції однолітків при надані ними зворотного зв'язку, після того, як учні виступили з презентаціями.

Повернення до Ключового запитання.

Для завершення навчальної теми попросіть учнів повернутися до Ключового запитання: «Чи часто людина стоїть перед вибором ?» Заохочуйте учнів повернутися до своїх перших відповідей на Ключове запитання та подивитися, чи змінилася відповідь під час вивчення теми. Попросіть їх розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Заохочуйте обговорення серед однокласників для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мислення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Українська

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури та зарубіжної літератури, українська мова та література

Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 4 Шахтарської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012 - 16.06.2012

Місце проведення тренінгу

Шахтарськ

Тренери

Ликова Наталія Валеріївна