Відмінності між версіями «Продавец продовольственных товаров»
(→вимоги до індивідуально-психологічних особливостей) |
|||
Рядок 163: | Рядок 163: | ||
== вимоги до індивідуально-психологічних особливостей == | == вимоги до індивідуально-психологічних особливостей == | ||
+ | Продавець повинен володіти такими цінними якостями, як стриманість, тактовність, терпіння, уміння поступатися в спорах або конфліктних ситуаціях. | ||
+ | Уміння управляти своїми емоціями, своїм настроєм, поведінкою і розвинена мова - неодмінні умови хорошої роботи в торгівлі. | ||
+ | Хорошому продавцеві потрібні стійкість уваги, хороша пам'ять, окомір, точне просторове сприйняття величини і форми предмета, чітка дикція, арифметичні здібності. | ||
+ | Велику допомогу в роботі надасть хороша підготовка по математиці, у тому числі навички усного рахунку. | ||
== ринок праці == | == ринок праці == |
Версія за 10:34, 1 червня 2012
Зміст
- 1 Професійно-технічний навчальний заклад
- 2 СПТКЛ
- 3 Автор
- 4 Негода Марина Константиновна
- 5 Посада
- 6 Мастер производственного обучения
- 7 Номінація для дошкільного віку
- 8 Професiя: Продавець продовольчих товарiв
- 9 Назва роботи
- 10 ХОЧУ СТАТИ ПРОДАВЦЕМ!
- 11 характер роботи
- 12 зовнішній вигляд
- 13 умови роботи
- 14 перспективи
- 15 споріднені професії
- 16 Номінація для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи
- 17 Професiя: Продавець продовольчих товарiв
- 18 Назва роботи
- 19 ЕКСКУРСІЯ У МАГАЗИН
- 20 характер роботи
- 21 зовнішній вигляд
- 22 умови роботи
- 23 споріднені професії
- 24 освітня підготовка
- 25 перспективи
- 26 Номінація для старших класів загальноосвітньої школи
- 27 Професiя: Продавець продовольчих товарiв
- 28 Назва роботи або текст заголовка
- 29 ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
- 30 освітня підготовка
- 31 характер роботи
- 32 умови роботи
- 33 зовнішній вигляд
- 34 вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
- 35 ринок праці
- 36 медичні обмеження
- 37 перспективи
- 38 споріднені професії
- 39 перелік відповідних ПТНЗ у регіоні з підготовки професій
- 40 Інши документи
Професійно-технічний навчальний заклад
СПТКЛ
Автор
Негода Марина Константиновна
Посада
Мастер производственного обучения
Номінація для дошкільного віку
(загальні поняття у віршах, малюнках, світлинах та інше):
Професiя: Продавець продовольчих товарiв
Назва роботи
ХОЧУ СТАТИ ПРОДАВЦЕМ!
характер роботи
Дуже часто, я і мама, ходимо до супермаркету Купуємо хліб, ковбаску і звичайно солодощi.
зовнішній вигляд
Продає нам продавець зі значком на формі.
умови роботи
Продавець товари знає, дарма час не втрачає Про товари усе розповість, порадить, підкаже… Багато різного запропонує, вибрати потрібне допоможе! Зважить, викладе, покаже і «спасибі» за купівлю скаже!
перспективи
Немає професії корисної, немає справи цікавіше, Чим продукти продавати, людям радість доставляти! Ось коли я подорослішаю в продавці піду швидше!
споріднені професії
Буду вам я продавати сир, морквину, мармелад. Не забуду дати цукерок І, звичайно ж, сметанки - Вашій кицьці на обід!
Номінація для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи
(загальні поняття, вірші, малюнки, світлини та інше)
Професiя: Продавець продовольчих товарiв
Назва роботи
ЕКСКУРСІЯ У МАГАЗИН
Здрастуйте хлоп’ята! Сьогодні ми відправимося на екскурсію до супермаркету "СИЛЬПО", щоб більше дізнатися про професію "Продавець продовольчих товарів".
характер роботи
Супермаркет - великий магазин самообслуговування з широким асортиментом товарів. Усі ми ходимо в магазини. У магазинах продавці продають нам апельсини, каву, чай і льодяники. І картоплю, і морквину, буряк, лук і огірки швидко, ввічливо і вправно нам завісять продавці. Ось професія яка, хто ж такі продавці? Продавець - працівник магазину, який продає товари. У чому ж полягає робота продавця продовольчих товарів? Дивіться, хлопці - магазин щезакритий, але продавці вжетам. Вони приходять в магазин до його відкриття, щоб встигнути розставити товари на свої місця. Ну ось, магазин відкрився і починають заходити покупці. Покупець - це людина,яка робить купівлю і оплачує її. Продавець зустрічає покупця привітною посмішкою, адже головні якості продавця - це добре, шанобливе відношення до людей, ввічливість і тактовність.
зовнішній вигляд
Дуже важливо, щоб продавець був акуратно одягнений іпричесав. У кожному магазині придумують однакову спецодяг для усіх продавців. Спецодяг - це спеціально розроблений одяг для продавців (халат, фартух, головний убір, нарукавники та ін.)
умови роботи
Подивитеся хлоп’ята,як багато тут різних товарів. Адже продавець повинен добре знати свій товар, його властивості, пам'ятати ціни. Для цього продавцеві потрібна хороша пам'ять. А ось продавець зважує товар на вагах,упаковує купівлю і повідомляє покупцеві ціну. Для того, щоб стати продавцем,треба уміти добре рахувати. Веси торговельні - цей пристрій для зважування товару і визначення його вартості. У супермаркетах продавці виконують і роль консультантів: допомагають покупцям з вибором, роз'яснюють призначення продуктів, показують в якому місці лежить потрібний товар. Консультант - це продавець, до якого покупець може звернутися по допомогу у інформації про необхідний товар. Покупець ходить і самостійно вибирає потрібні товари. А при виході з супермаркету розплачується на касі. Каса - електронно-механічний пристрій для розрахунку з покупцем за його купівлю.
споріднені професії
Продавець продовольчих товарів, отримавши додаткові знання, може продавати непродовольчі товари, працювати касиром.
освітня підготовка
Професія продавця тільки на перший погляд може здатися простою і доступною. Насправді це серйозна і складна професія. Тому, хлоп’ята щоб статьхорошим продавцем, треба вчитися. У нашому місті є чудовий учбовий заклад - Севастопольський професійний торговно-кулінарний ліцей. У ліцеї створена відмінна матеріально-технічна база по підготовці продавців. Закінчивши в школі 9 класів, ви можете прийти вчитися в ліцей, де отримаєте загальне середнє освіту і навчитеся професії "Продавець".
перспективи
А після закінчення ліцею, за умови старання і успіхів в роботі, звичайний продавець може дорости до керівника відділу, менеджера по продажах. Диплом продавця продовольчих товарів відкриє вам дорогу до багато престижних супермаркетів м. Севастополя СIЛЬПО», «Новус», «Апельсин», «АТБ», «Фуршет», «Велмарт»», «Экомаркет» та iншi торговельні підприємства. Хороше знання своїх професійних обов'язків, відповідальність допоможуть побудувати успішну кар'єру у сфері торгівлі. Хлопці, наша екскурсія закінчилася. Наступного разу ми відвідаємо Севастопольський професійний торгово-кулінарний ліцей. Щороку в квітні ліцей проводить День відкритих дверей, тоді ми познайомимося ближче з цим учбовим закладом. Ліцей знаходиться за адресою: м. Севастополь Проспект Жовтневої Революції № 89 Телефони: 41-37-20 41-37- 11 41-37-12 Проїзд: тролейбус № 10,14,18
Номінація для старших класів загальноосвітньої школи
(загальні поняття, коротка історія професії, малюнки та світлини навчально-виробничого процесу та інше)
Професiя: Продавець продовольчих товарiв
Назва роботи або текст заголовка
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Дорогий дев'ятикласник! Ти вже сам можеш приймати рішення. Ти усвідомлюєш відповідальність за своє життя і розумієш, що твоє майбутнє залежить від тебе. Але не знаєш, як цей вибір утілити в життя? Ми тобі допоможемо зробити правильний вибір професії… Ласкаво просимо у Севастопольський професійний торгово-кулінарний ліцей!
освітня підготовка
Сьогодні День відкритих дверей і ми запрошуємо детальніше познайомитися з професією "Продавець продовольчих товарів". Наш ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників по професії: "Продавець продовольчих товарів" на базі 9 класів. Термін навчання 3 року. Випускники здобувають середню освіту і професію: "Продавець продовольчих товарів".
характер роботи
У світі, мабуть, немає іншої професії, з представниками якої ми зустрічалися б так часто. Зайшли в магазин за продуктами або захотілося кави, морозива, соку. Знадобилося купити хліб чи овочі – ми йдемо у магазин і скрізь зустрічаємося з продавцями продовольчих товарів. Продавець - наймасовіша і поширеніша професія у сфері обслуговування. Сьогодні продавець - найбільш затребувана спеціальність на ринку праці. Попит на продавців великий, оскільки торгівля бурхливо розвивається. Постійно з'являються нові магазини, ринки, торговельні центри, супермаркети, які постійно випробовують потреба в кваліфікованих продавцях. Сучасний продавець - це грамотний, кваліфікований фахівець в області товарознавства, консультацій і помічник покупця. Серед усього різноманіття товарів, пропонованих сьогодні покупцям, продовольчі товари займають особливе місце. І професія продавця продовольчих товарів володіє поруч відмітних особливостей.
умови роботи
Продавець продовольчих товарів обслуговує покупців в супермаркетах, спеціалізованих(овочевих, рибнихмолочних, хлібних) і універсальних магазинах. Працює індивідуально або у складі бригади в спеціально обладнаних торговельних залах, павільйонах, на виставках - в приміщенні або на відкритому повітрі, по тому, що ковзає графіку. Продавці продовольчих товарів можуть спеціалізуватися на продажі хлібних, бакалійних, кондитерських, м'ясних, кулінарних виробів, овочів і фруктів, виробів гастрономів, рибних страв. Залежно від спеціалізації, продавець продовольчих товарів може використовувати ваги, різальний інструмент, касові апарати, пакувальне устаткування.Продавець продовольчих товарів розповідає покупцям про асортимент, пропонує взаємозамінний товар, підраховує його вартість, перевіряє реквізити чека, упаковує товар, видає купівлю. Продавець продовольчих товарів стежить за своєчасним поповненням запасів товарів термінами їх реалізації, цінами, займається оформленням вітрин. Важливий елемент діяльності продавця продовольчих товарів - це вивчення попиту покупців. Сучасні продавці не можуть обійтися сьогодні без глибоких і усебічних знань. Основні галузі знань продавця продовольчих товарів: організація і технологія торговельних процесів; товарознавство продовольчих товарів; психологія і етика ділових стосунків; охорона праці; техніка і механізація торговельних розрахунків; основи бухгалтерського обліку.
зовнішній вигляд
Продавець, постійно спілкуючись з самими різними людьми, повинен мати високу загальну і професійну культуру. Перше враження багато в чому залежить від зовнішнього вигляду продавця. Для продавців продовольчих магазинів кращий зразок спецодягу - сукня або халат з тканин світлих тонів і головний убір у тон сукні. Робочий одяг має бути однаковим для усіх співробітників цього торговельного підприємства, щоб персонал виділявся серед покупців. Кожен продавець має бейдж встановленого зразка з ім'ям і написом "продавець". Зовнішній вигляд продавця продовольчих товарів має бути бездоганний: чистий, охайний одяг і взуття; акуратна, доглянута зачіска; непомітний макіяж у дівчат; легкий запах парфюма.
вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
Продавець повинен володіти такими цінними якостями, як стриманість, тактовність, терпіння, уміння поступатися в спорах або конфліктних ситуаціях. Уміння управляти своїми емоціями, своїм настроєм, поведінкою і розвинена мова - неодмінні умови хорошої роботи в торгівлі. Хорошому продавцеві потрібні стійкість уваги, хороша пам'ять, окомір, точне просторове сприйняття величини і форми предмета, чітка дикція, арифметичні здібності. Велику допомогу в роботі надасть хороша підготовка по математиці, у тому числі навички усного рахунку.