|
|
Рядок 21: |
Рядок 21: |
| [Мої файли] | | [Мої файли] |
| | | |
− | | + | [https://drive.google.com/file/d/0B8xpRkjo6SxbNmRqRndUUDBKUkE/view?usp=sharing Мій урок] |
− | [[ Мій урок ]] | + | |
− | | + | |
− | | + | |
− | З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
| + | |
− | (усний журнал)
| + | |
− | Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна - дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна - дотримуватись правильної постави за партою; предметні - поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини.
| + | |
− | Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гіками калини та словами - символами на них.
| + | |
− | Хід уроку
| + | |
− | І. Організація початку уроку
| + | |
− | 1. Привітання вчителя
| + | |
− | - Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою ,з його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І ось ми знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі.
| + | |
− | 1.2 Вітання учнів
| + | |
− | В цьому класі друзі всі:
| + | |
− | Я і ти, і ми, і ви.
| + | |
− | Добрий день тому, хто зліва,
| + | |
− | Добрий день, тому, хто справа.
| + | |
− | Ми - одна сім’я.
| + | |
− | Руку дай тому, хто зліва,
| + | |
− | Руку дай тому, хто справа,
| + | |
− | Посміхнись тому, хто зліва,
| + | |
− | Посміхнись тому, хто справа,
| + | |
− | Ми – одна сім’я.
| + | |
− | ІІ Актуалізація опорних знань
| + | |
− | - 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком)
| + | |
− | - Чому?(початок нового)
| + | |
− | - Що люди роблять коли б′ють куранти?
| + | |
− | - Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання? ( від того як ми налаштуємось на його виконання).
| + | |
− | - А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати.
| + | |
− | ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності.
| + | |
− | Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно першим уроком . Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка.
| + | |
− | Можна все на світі вибирати, сину,
| + | |
− | Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину).
| + | |
− | Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю.
| + | |
− | - А тему нашого сьогоднішнього уроку прочитаємо разом
| + | |
− | «З Україною в серці»
| + | |
− | Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку - це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама.
| + | |
− | - Діти, подивіться уважно на дошку. На ній написані слова. Про що ви думаєте , коли їх читаєте?
| + | |
− | Калина, Дніпро, лелека ,вишиванка, Тарас Шевченко, барвінок, Київ, верба, тризуб, віночок, криниця
| + | |
− | - Отже, здогадались? Так, вірно. Україна - наша Вітчизна - ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки... Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня.
| + | |
− | - Всі ці слова стосуються нашого рідного краю - України.
| + | |
− | ( вчитель прикріплює по середині табличку зі словом Україна )
| + | |
− | - А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава)
| + | |
− | - Прочитайте тему нашого уроку.
| + | |
− | (діти з дошки читають тему « З Україною у серці»)
| + | |
− | - Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці?
| + | |
− | ( вчитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку)
| + | |
− | - Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну.
| + | |
− | - Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях.
| + | |
− | ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку.
| + | |
− | 3.1 Перегортаємо 1 сторінку « Україна устами поетів »
| + | |
− | - Послухайте вірш. Якими ще словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці.
| + | |
− | Що ж таке є моя Батьківщина?
| + | |
− | Під вікном червоніє калина, казочка цікава у бабусі, і тихенька пісенька матусі.
| + | |
− | Сила та незламність мого тата, вся обсаджена квітками рідна хата.
| + | |
− | Попід тином дідова криниця,
| + | |
− | Ген у полі - золота пшениця.
| + | |
− | На даху в своїм гнізді лелека
| + | |
− | І дорога у майбутнє - ой далека.
| + | |
− | І веселочка зігнулась понад ліс,
| + | |
− | І стрімкий за полем обеліск.
| + | |
− | (діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша: бабусина казка, пісня матусі, сила тата, пшениця тощо )
| + | |
− | 3.2 Перегортаємо 2 сторінку « Народ скаже - як зав’яже » .
| + | |
− | Гра - конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я »
| + | |
− | • Рідна сторона - мати, а чужа - ... ( мачуха )
| + | |
− | • Людина без Батьківщини, що ... ( пташка без пісні )
| + | |
− | • Та земля мила, де ... ( мати народила)
| + | |
− | • Всюди добре, а ... (дома краще)
| + | |
− | • Без верби і калини ( нема України)
| + | |
− | • За рідний край ... ( життя віддай)
| + | |
− | • Тільки в ріднім краї. ( солов’ї співають)
| + | |
− | - Молодці! А хто з вас може пригадати інші прислів’я про Україну?
| + | |
− | 3.3 Перегортаємо 3 сторінку « Бабусина скринька».
| + | |
− | - Здавна в українців був звичай - найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня - це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів.
| + | |
− | - Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці.
| + | |
− | • Плов, вареник , драник;
| + | |
− | • Лелека, слон, мавпа;
| + | |
− | • Пальма, калина, ялина;
| + | |
− | • Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
| + | |
− | • Береза, клен, верба ;
| + | |
− | • Місяць, зірка, тризуб;
| + | |
− | • Чорнобривці, кактус, гвоздика.
| + | |
− | • Віночок, хустинка, шапка
| + | |
− | 3.4 Перегортаємо 4 сторінку « Славетні українці».
| + | |
− | - Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена.
| + | |
− | ( діти називають видатних українців)
| + | |
− | - Пропоную переглянути слайд - шоу « Гордість Батьківщини »
| + | |
− | 3.5 Перегортаємо 5 сторінку « Поетична сторінка».
| + | |
− | - У мене є невеличкий вірш про Україну, але останні слова у кожному рядочку загубились. Я дуже прошу мені допомогти. Я буду читати вірш, а ві уважно слухайте, та доповнюйте його.
| + | |
− | - Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
| + | |
− | Моя Україна - найкраща (у світі)
| + | |
− | - Моя Україна - це ліс і озерця,
| + | |
− | безмежні степи і чарівні (джерельця)
| + | |
− | - Красиві пейзажі і гори високі, маленькі
| + | |
− | Струмочки і ріки (глибокі)
| + | |
− | - Сади чарівні, мальовничі села,
| + | |
− | Моя Україна - це пісня (весела)
| + | |
− | - Це щира, багата, як світ, її мова,
| + | |
− | Така мелодійна, крилата, (чудова)
| + | |
− | - Її обереги - верба і калина,
| + | |
− | Найкраща у світі-моя (Україна)
| + | |
− | - Бо нам найрідніша Вітчизна і мати,
| + | |
− | То як же нам, дітям, її (не кохати)
| + | |
− | - Вона дорога нам, і рідна, і мила,
| + | |
− | Бо світ перед нами, як мати (відкрила)
| + | |
− | - Вітчизна свята, дорога Україна,
| + | |
− | Для кожного з нас ти у світі (єдина)
| + | |
− | 3.6 Перегортаємо 6 сторінку « Ми патріоти ».
| + | |
− | - Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини.
| + | |
− | Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?»
| + | |
− | *Назва нашої держави? (Україна)
| + | |
− | *Столиця України? (Київ)
| + | |
− | *Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий)
| + | |
− | * Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України)
| + | |
− | *Назвати рослини - символи України. (Верба і калина)
| + | |
− | *Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник)
| + | |
− | * Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас)
| + | |
− | *Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)
| + | |
− | * Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа)
| + | |
− | * З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом - сіллю)
| + | |
− | - Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами.
| + | |
− | ІУ. Підсумок уроку.
| + | |
− | 4.1 Створення композиції « З Україною в серці ».
| + | |
− | Діти на паперових сердечках пишуть своє ім’я і прикріплюють на карту України сердечко.
| + | |
− | - Хай ця карта буде символом нашої майбутньої України - соборної, заможної, мирної та рідної всім нам.
| + | |
− | 4.2 Слово вчителя.
| + | |
− | - Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої
| + | |
− | країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття.
| + | |
− | Я бажаю вам здоров’я та успіхів у новому навчальному році!
| + | |
− | Список використаних джерел
| + | |
− | 1. Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. - Х. : Вид. група «Основа», 2013. - 159, [1] с.
| + | |
− | 2. Виховні заходи. 1-4 класи. - Тернопіль: Мандрівець, 2008.
| + | |
− | 3. Дітям про державну та народну символіку України (Упоряд. Л.М. Римар). - Х.: Вид. гр. «Основа», 2004.
| + | |
− | 4. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. - Х.: Вид. група «Основа», 2006. - 368 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)).
| + | |
− | 5. Сценарії свят в початковій школі 1 - 4 класи . - Торсінг-плюс, 2005.
| + | |
місце проживання : м. Павлоград, обл. Дніпропетровська
Місце роботи : Павлоградська загальноосвітня школа I-III ст. № 19