Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Свята нашої Батьківщини"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(/* Оцінювання (стислий опис і інструменти) Оцінювання відбувається протягом усієї роботи , але: перед початком проекту відбувається поп...)
Рядок 16: Рядок 16:
 
[https://docs.google.com/document/d/1itDxjGTG7-rpG6k4fQ7guS5iSxEHkiRsRjKia5O6fMY/edit План вивчення теми]
 
[https://docs.google.com/document/d/1itDxjGTG7-rpG6k4fQ7guS5iSxEHkiRsRjKia5O6fMY/edit План вивчення теми]
  
= Оцінювання (стислий опис і інструменти)&nbsp;<br/>Оцінювання відбувається протягом усієї роботи , але: перед початком проекту відбувається [https://drive.google.com/drive/folders/0B4pj5u5NI3SRSVJFbE5EdlBPWW попереднє оцінювання] знань учнів за допомогою схеми «З –Х – Д» , а також форми оцінювання. Ця форма написана зрозумілою учням мовою , призначення для самооцінювання ними вміння аналізувати . Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи при необхідності допомогу ( усну консультацію). При зворотньому зв`язку від однолітків записи збираються в особистій або груповій теці. [https://docs.google.com/document/d/1AFqjBbznGH50doVQCBEb4H_f5DI18jD4ZoQ1I1J5eg8/edit Контрольний список] для самооцінювання свого блоку допомогає учням отримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель потребує, щоб допомогти учням розуміти для чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проєктів відбувається оцінювання [https://docs.google.com/document/d/1J2lvMzoufhryCPfvIO9lTbFVXJP0z6uUbo4-0QOKgFU/edit блогу], [https://docs.google.com/document/d/1eFsD2x2Ic5EQE-Hw130XOTHDqjrQDuouRTRnlGqxLfk/edit презентації], [https://docs.google.com/document/d/1fsY6kMIK7FVl8Zik2a0DyirZBEVG7od2IUup34y56ec/edit публікації] і власних висловлювань, вкладу кожного учня.Для цьогоу читель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих ситуацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахування всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту. =
+
= Оцінювання (стислий опис і інструменти)&nbsp;<br/><br/>Оцінювання відбувається протягом усієї роботи , але: перед початком проекту відбувається [https://drive.google.com/drive/folders/0B4pj5u5NI3SRSVJFbE5EdlBPWW попереднє оцінювання] знань учнів за допомогою схеми «З –Х – Д» , а також форми оцінювання. Ця форма написана зрозумілою учням мовою , призначення для самооцінювання ними вміння аналізувати . Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи при необхідності допомогу ( усну консультацію). При зворотньому зв`язку від однолітків записи збираються в особистій або груповій теці. [https://docs.google.com/document/d/1AFqjBbznGH50doVQCBEb4H_f5DI18jD4ZoQ1I1J5eg8/edit Контрольний список] для самооцінювання свого блоку допомогає учням отримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель потребує, щоб допомогти учням розуміти для чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проєктів відбувається оцінювання [https://docs.google.com/document/d/1J2lvMzoufhryCPfvIO9lTbFVXJP0z6uUbo4-0QOKgFU/edit блогу], [https://docs.google.com/document/d/1eFsD2x2Ic5EQE-Hw130XOTHDqjrQDuouRTRnlGqxLfk/edit презентації], [https://docs.google.com/document/d/1fsY6kMIK7FVl8Zik2a0DyirZBEVG7od2IUup34y56ec/edit публікації] і власних висловлювань, вкладу кожного учня.Для цьогоу читель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих ситуацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахування всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту. =
  
 
= Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи) =
 
= Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи) =

Версія за 09:43, 4 лютого 2017


Зміст

Назва навчальної теми

"Свята нашої Батьківщини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Мистецтво, українська мова, інформатика.

Вік учнів, клас

3 клас. 9-10 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект створений для учнів 3 класу з навчального предмету «Я у світі» з теми «Свята нашої Батьківщини» . Керівник проекту створює план впровадження , у якому він описує хто за що буде відповідальний, коли буде реалізовуватися робота. Працюючи в групах у дітей формується уявлення про національну культуру українського народу, діти дізнаються як, де збирають інформацію, вивчають і зберігають традиції українських свят; збагачують знання про святкування, історію і походження свят в давнину, розвиваю допитливість; проект дає змогу виховувати інтерес до історії і культури рідного краю; викликати бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти) 

Оцінювання відбувається протягом усієї роботи , але: перед початком проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою схеми «З –Х – Д» , а також форми оцінювання. Ця форма написана зрозумілою учням мовою , призначення для самооцінювання ними вміння аналізувати . Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи при необхідності допомогу ( усну консультацію). При зворотньому зв`язку від однолітків записи збираються в особистій або груповій теці. Контрольний список для самооцінювання свого блоку допомогає учням отримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель потребує, щоб допомогти учням розуміти для чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проєктів відбувається оцінювання блогу, презентації, публікації і власних висловлювань, вкладу кожного учня.Для цьогоу читель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих ситуацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахування всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

  •  Діяльність учнів та вчителя перед початком роботи згідно складеного плану впровадження проекту, батьки даютьдозвіл на публікацію роботи в інтернеті. Перед виконанням роботи ми провели онлайн опитування серед інших стосовно питання знань традицій і свят своєї Батьківщини після отримання результатів вчитель роздає вказівки особам задіяним в реалізації проекту( класний керівник, бібліотекар, батьки) . Вчитель пропонує учням та батькам переглянути публікацію про «Метод проектів», проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп`ютерної грамотності учнів, вміння користуватися інтернет –ресурсами та знань з данної теми,ознайомлює учнів з інформацією проавторське право.

На початку роботи вчитель знайомить учнів з презентацією вчителя . Переглядаючи презентацію учні ознайомлюються з проблемою дослідження, ключовим, тематичним та змістовим питанням, котрі пропонує вчитель, об`єднуються у 3 групи за напрямком роботи (за інтересами) та визначають значущість кожного із членів групи.

  • Перша група « Зберігачі» - досліджують питання способу збереження української історії і традицій. Збереження народних традицій , вироблених впродовж тисячоліть, вивчення досліду та мудрості наших Пращурів. Оформлюють свої дослідження у презентації .
  • Друга група «Шукачі» - досліджують питання загальних знань людей о святах та традиціях та оформлюють результати у блозі . Діти шукать інформацію, щоб дати іншим уявлення про національну культуру українського народу, дають можливість дізнаютися де збирають інформацію, вивчать і зберігать традиції українських свят; збагачувати знання про святкування, історію і походження свят в давнину. Блог дає змогу виховувати інтерес до історії і культури рідного краю; Діти викликають бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю.
  •     Третя група “Провідники “ - досліджують питання по святкову їжу, свою вироблену роботу оформлюють в публікації. Вчитель учням пропонує список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, завітати до бібліотеки разом з батьками. Нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. Важливо показати погану якість розміщених в мережі робіт та наголосити на необхідності навчання. Вчитель наголошує учням на тому, що в разі виникнення проблем їм можуть допомогти (особиста увага викладача) це допоможе їм набратися мужності та спонукатиме до завзяття в роботі.

     Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою, беруть участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування, спільного використання (створення, редагування) з іншими людьми документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі ;отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту. Дослідження проводиться протягом місяця. В кінці дослідження учні презентують свої результати: обидві групи об’єднуються та створюють малюнки, на яких зображені традиції свят різних регіонів України та презентують на виховній годині або шкільній виставці. Позакінченню проекту вчитель надає інформацію у шкільну газету, або розміщує інформацію на власному сайті школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Буряк

Фах, навчальний предмет

Спеціальність "Початкова освіта"

Навчальний заклад

ВП «Лисичанський педагогічний коледж» імені Тараса Шевченка

Місто\село, район, область

місто Лисичанськ

Контактні дані

buryak.yulechka@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.01.17-03.02.17

Місце проведення тренінгу

ВП «Лисичанський педагогічний коледж» імені Тараса Шевченка

Тренери

Ляшенко Катерина Іванівна, Крилова Марина Олександрівна