Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Школа пішохідних наук"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Відомості про автора)
Рядок 43: Рядок 43:
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
'''Бутчак Оксана Василівна'''
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
вчитель початкових класів
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
КЗО "СЗШ № 54" ДМР
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
м. Дніпро
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==

Версія за 13:30, 30 січня 2017


Назва навчальної теми

Школа пішохідних наук

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект розроблено для кращого засвоєння циклу тем з курсу «Основи здоров’я». В Державному освітньому стандарті ця тема представлена як «Соціальна складова здоров’я». Висвітлення даної теми також має місце в навчальних предметах «Літературне читання», «Образотворче мистецтво», а також регулярно застосовується у виховній роботі та під час профілактичних інструктажів.

Вік учнів, клас

2 клас, вік дітей 7-8 років.

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Школа пішохідних наук» відповідає навчальним темам «Безпека на дорозі», «Як переходити дорогу. Дорожня розмітка», « Перехрестя», які у учнів 2 класу складають цикл уроків з правил дорожнього руху і вивчаються у лютому-березні. Проектом передбачено орієнтований пошук відповідей на поставлені запитання. В основу проекту покладено застосування активних методів навчання та впровадження елементів проектної діяльності. Проект має на увазі співпрацю «вчитель - учні - батьки». Вчителю відведено консультативну та організаційну роль. Учням - навчально-пошукову, з елементами творчості.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів відбувається за допомогою усного опитування, тестувань, діаграм Вена, таблиці «ЗХД», оціночних таблиць, форм оцінювання наприкінці кожного етапу проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту учні знайомляться з буклетом «Метод проектів». Вчитель проводить вхідне тестування, щоб оцінити рівень знань учнів. Учні заповнюють таблицю «ЗХД». Вчитель, враховуючи бажання учнів, ділить їх на групи: теоретики, дослідники, літератори, творча група. Учні кожної групи шукають потрібну інформацію у підручниках, додатковій літературі, а також використовують Інтернет - ресурси.

Робота 1 групи: учні групи «Літератори» шукають загадки та вірші по темі ПДР, складають оповідання.

Робота 2 група :«Теоретики» шукають теоретичні відомості стосовно учасників дорожнього руху, правил безпечної поведінки на дорозі.

Робота 3 група: учні групи «Дослідники» досліджують стан доріг та тротуарів пришкільної території, наявність на дорогах технічних засобів та знаків дорожнього руху, рахують кількість світлофорів на території сусідніх житлових масивів.

Робота 4 групи: «Творча група» анонсує і проводить конкурс малюнків за темою «Знай і поважай ПДР», займається розробкою блогу, оформлює зібрані матеріали у презентацію.

На кожному етапі роботи вчитель корегує роботу учнів. Вчитель знайомить учнів з правилами роботи в Інтернеті та з презентацією про авторські права. В ході роботи над проектом учні вибирають найголовніше та найбільш доцільне, що стосується теми та завданню групи. Учні роблять висновки та оформлюють їх у вигляді презентації, публікації. Творча група узагальнює всю інформацію та оформлює її у вигляді загальної презентації та блогу. Захист проекту відбувається перед однолітками та батьками.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бутчак Оксана Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ № 54" ДМР

Місто\село, район, область

м. Дніпро

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери