Відмінності між версіями «Проектна робота "Гармонія в математиці"»
(Створена сторінка: =Назва навчальної теми= Гармонія в математиці =Основний та другорядні (дотичні) навчал...) |
(→Діяльність учнів та вчителя) |
||
Рядок 40: | Рядок 40: | ||
− | [[Файл: | + | [[Файл:orel123.jpg|350 px]] [[Файл:orel11.jpg|350 px]] |
[https://drive.google.com/file/d/0B_9Ie-wvitzaS0pZblgxcjhOaHc/view?usp=sharing Авторське право] | [https://drive.google.com/file/d/0B_9Ie-wvitzaS0pZblgxcjhOaHc/view?usp=sharing Авторське право] |
Поточна версія на 17:31, 23 квітня 2016
Зміст
Назва навчальної теми
Гармонія в математиці
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, природознавство
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту
В проекті учні досліджують різні види симетрій в геометрії, просторові геометричні фігури (куб, правильна чотирикутна піраміда, конус, циліндр ) і знаходяться центр, вісь, площину симетрії; проводять аналіз об’єктів навколишнього середовища, виявляють серед них ті, які мають симетрію (в природі, архітектурі, витворах мистецтва та ін.) Цей проект покликаний ознайомити учнів з правилами написання вірша, прозового твору, під час його виконання учні повинні бути творчими,гуманними,комунікабельними.
План вивчення теми
[План вивчення теми]
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту учні проходять онлайн-анкетування, яке визначає вхідні знання учнів по темі проекту, ступінь зацікавленості даною темою та очікування учнів. В ході групової роботи учні досліджують, доводять унікальність материка, здійснюють порівняльний аналіз. В цьому їм на допомогу прийде форма самооцінки досліджень. Перед учнями поставлені змістовні запитання на які вони мають дати відповіді. На даному етапі роботи вчитель консультує учнів та групи та веде журнал спостережень за участю кожного учасника групи. Учні розробляють презентації на підставі критеріїв, які є у формі самооцінки презентації. На підсумковому уроці проекту групи презентують свої напрацювання. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, їхній захист, а також участь у мозковому штурмі. Кінцевим кроком формуючого оцінювання є виконання тестів. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка.
Самооцінювання учнівської роботи
Діяльність учнів та вчителя
На початку роботи над проектом учитель показує презентацію, мета якої викликати інтерес учнів до навчальної діяльності та визначити навчальні потреби учнів. Після презентації учні проходять онлайн-анкетування і поділяються на групи, в яких сформульовані завдання і навчальні цілі проекту. Учні в групах вирішують організаційні моменти роботи за яким вони зможуть реалізувати поставлені завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту.Спільним проблемним запитанням для груп є ключове запитання. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується із вчителем і відповідає проекту. Для пошуку інформації учні використовують можливості інтернету та виконують це завдання у вигляді самостійної роботи. На даному етапі вчитель надає учням інструкції щодо правил пошуку інформації в інтернеті. Вчитель для кращої орієнтації в інтернеті надає посиланням на інтернет-ресурси, які допоможуть учням у роботі. Для проведення досліджень вчитель надає зразок проведення досліджень за однією із ознак унікальності. Групи створюють презентацію та блог. Вчитель оцінює роботу кожної групи, проводить мозковий штурм методом заповненням діаграми Венна. Після цього учні проходять тестування. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Орел Альона Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
вчитель математики та інформатики
Навчальний заклад
КНЗ "Лозуватська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка"
Місто\село, район, область
село Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область
Дати проведення тренінгу
11.04.2016 - 23.04.2016 р.
Місце проведення тренінгу
КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"
Тренер
Шабелян Ірина Миколаївна