Відмінності між версіями «План вивчення теми "Інфографіка"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Оцінювання)
Рядок 25: Рядок 25:
 
Оцінювання якості підготовки учнів з інформатики здійснюється в двох аспектах: рівень володіння теоретичними знаннями та здатність до застосування вивченого матеріалу у практичній діяльності.
 
Оцінювання якості підготовки учнів з інформатики здійснюється в двох аспектах: рівень володіння теоретичними знаннями та здатність до застосування вивченого матеріалу у практичній діяльності.
 
Відповідно до ступеня оволодіння зазначеними знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень школярів з інформатики.
 
Відповідно до ступеня оволодіння зазначеними знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень школярів з інформатики.
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про проблеми збереження запасів прісної води відбувається при заповненні ними таблиці [https://docs.google.com/document/d/1A-ojtUxH6YKRaKzYxXPmGB8IjpFkWzK8YabhKrpWFTw/edit?usp=sharing 3 - X - Я - Д].
+
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про проблеми створення інфографіки відбувається при заповненні ними таблиці [https://docs.google.com/document/d/1A-ojtUxH6YKRaKzYxXPmGB8IjpFkWzK8YabhKrpWFTw/edit?usp=sharing 3 - X - Я - Д].
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 11:09, 22 червня 2015


Назва навчальної теми

Інфографіка - що це?

Основний та другорядні навчальні предмети

Основний: інформатика Другорядний: креслення

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис проекту

Проект «Інфографіка – що це?» планується для ознайомлення учнів 9 класу з поняттям та можливостями використання інфографіки. Він передбачає вивчення теми за допомогою презентацій і робот в групах. Перед початком роботи учням пропонуються яскраві буклети і плакати. Вони будуть працювати індивідуально з схемами і картками.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

До навчальних досягнень учнів з інформатики, які підлягають оцінюванню, належить: - теоретична база знань: уявлення про інформацію, її властивості, інформаційні процеси та інформаційні системи, загальні принципи розв'язування задач за допомогою комп’ютера з використанням програмного забезпечення загального та конкретно-предметного призначення, формулювання проблем і постановку задач, побудову відповідних інформаційних моделей, основи алгоритмізації і програмування, принципи будови та дії комп’ютера, уявлення про можливості використання глобальної мережі Інтернет, пошук потрібних відомостей. - практичні навички: навички роботи з пристроями введення-виведення даних, прикладним програмним забезпеченням загального і навчального призначення – програмами технічного обслуговування апаратної складової, операційними системами, програмами для архівування файлів, антивірусними програмами, редакторами текстів, графічними редакторами, засобами підготовки комп’ютерних презентацій та публікацій, табличними процесорами, системами управління базами даних, інформаційно-пошуковими системами, експертними системами. мультимедійними комп’ютерними енциклопедіями, педагогічними програмними засобами для комп’ютерної підтримки навчання з різних предметів, програмами-браузерами для перегляду гіпертекстових сторінок, програмами для роботи з електронною поштою та телеконференціями, пошуку потрібних відомостей в глобальній мережі Інтернет, створення гіпертекстових сторінок тощо; навички складання, описування та реалізації найпростіших алгоритмів і програм з використанням різних засобів їх подання, зокрема деякої мови програмування. Оцінювання якості підготовки учнів з інформатики здійснюється в двох аспектах: рівень володіння теоретичними знаннями та здатність до застосування вивченого матеріалу у практичній діяльності. Відповідно до ступеня оволодіння зазначеними знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень школярів з інформатики. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про проблеми створення інфографіки відбувається при заповненні ними таблиці 3 - X - Я - Д.

Діяльність учнів та вчителя

До початку вивчення теми

Вчитель має віднайти відповідно до віку дітей (9 клас) всі можливі посилання, пов’язані з питаннями інфографіки. Підготувати список використаних джерел для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння питань інфографіки. Роздати учням підготовлені буклети, щоб зацікавити іх до плідної роботи. Запросити на першу презентацію учнів с батьками, показати план вивчення обраної теми, розказати батькам про користь методу проектів. Роздати бать кам підготовлені для них листівки. Вступна презентація допоможе учням зрозуміти обсяг роботи, познайомить їх з темою, змотивує їх до праці.

До початку проекту в рамках вивчення теми

Вчитель пропонує учням пройти опитувальник, щоб зрозуміти наявність знань з теми - Інфографіка. Далі проводиться самостійний пошук інформації без допомоги ІКТ: учні запитують у батьків, знайомих, що вони знають про це і формують для себе нові уявлення про це. На початкових уроках проводиться обов’язкове обговорення знайдених матеріалів і аналіз інформації задля позбавлення зайвого з допомогою вчителя. Перед початком роботи з Інтернетом вчитель поясненює учням про безпечне використання мережі і збереження авторського права.


Тиждень перший

Спочатку треба поставити перед учнями головне ключове питання - "Інфографіка - що це?". Можливо провести навіть на наступному уроці бесіду чи диспут з нашої теми, щоб зрозуміти, що діти вже знають, а що треба розглянути більш детально.

Пусля ключового треба задати тематичне питання - "Для чого потрібна інфографіка?". Треба пояснити учням, що інфографіка допомагає головним чином візуалізувати дані для кращого розуміння. Запропонуйте для перегляду інфографіку для випускного на прикладі.

Після прикладу можна запитати у самих учнів де вони бачили інфографіку в житті, у школі, вдома.

Далі буде важлива частина поекту - розбиття учнів на малі групи (по 3 людини). В нас вийшло 5 груп, кожній з груп можна запропонувати придумати назву своїй команді. Групи приведені на схемі.

Для більш ефективної роботи з учнями варто запропонувати один блог для всього проекту, доступ до якого надати учням. Продовження проекту здійснюється в процесі самостійної роботи учнів. Об’єднати учнів в малі групи. Кожна група протягом тижня добирає цікаву інформацію та розміщує знайдене на блозі.

Тиждень другий

На другому тижні вчитель знайомить дітей з пошуком інформації в інтернеті, нагадує про авторське право. Дає можливість вибрати свої теми проектів з інфографіки. І пропонує познайомитись із джерелами у списку літератури. Допомагає визначитись с програмами в яких учні будуть працювати.

Тиждень третій

Цей тиждень підсумковий. На ньому проводиться кінцева конференція, на якій учні різних груп презентують свої роботи. Приклад однієї з презентацій. Групи обмінюються коментарями та обговорюють отримані результати. Запропонуйте батькам прийти на конференцію зі своїми дітьми. Одним з питань можуть бути обговорення результатів опитування, яке було сформовано в результаті обговорення з дітьми протягом першого тижня. В ході конференції запропонуйте роботу в малих групах, об’єднані в яких будуть батьки та діти.

Ім'я, прізвище

Сапенко Анна & Косьяненко Ольга

Фах, навчальний предмет

Фізико-математичний факультет, спеціальність: інформатика Предмет: Методика навчання інформатики

Навчальний заклад

Харківський Національний Педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди

Місто\село, район, область

м. Харків Московський район Харківська область

Контактні дані

annaslovil91@gmail.com - Сапенко Анна. olya.kosyaanenko@gmail.com - Косьяненко Ольга

Також можна продивитись інформацію про наш проект в нашому блозі.

Дати проведення тренінгу

1.06.2015 - 21.06.2015

Місце проведення тренінгу

ХНПУ ім. Г.С. Сковороди

Тренери

Остапенко Людмила Петрівна