Відмінності між версіями «Всі професії потрібні - обирай на смак»
Рядок 4: | Рядок 4: | ||
Тип уроку: урок - презентація | Тип уроку: урок - презентація | ||
− | + | Хід уроку | |
І.Вступне слово вчителя | І.Вступне слово вчителя | ||
Рядок 170: | Рядок 170: | ||
мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | ||
− | + | Лікар – професія вічна | |
ІV. Презентація професії лікар. | ІV. Презентація професії лікар. | ||
Рядок 196: | Рядок 196: | ||
Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | ||
− | + | 3 учень | |
З понеділка по суботу | З понеділка по суботу |
Поточна версія на 21:10, 12 лютого 2015
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.
Тип уроку: урок - презентація
Хід уроку
І.Вступне слово вчителя
Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.
З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.
А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
- Роботящі руки гори вернуть.
- Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
- Очам страшно, а руки роблять.
- Маленька праця краща за велике безділля.
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.
А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.
1учень
Він з комп`ютером на ти,
Розумніших не знайти
Віртуальний творить міст
Диво - майстер…(програміст)
2 учень
Літаком керує вправно,
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший…( пілот )
3 учень
Треба знати, що без плану
Не збудуєте й майдану,
Точно вирахує вектор
Геніальний… ( архітектор )
4 учень
Він, як лікар Айболить,
Знає що і де болить,
Кличуть фермер і свинар
Порятуй… ( ветеринар )
5 учень
Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже,- Без істерик
Допоможе нам… ( електрик )
6 учень
Хоче знати дітвора
Звідки виросла гора?
Таємниці зніме полог
Мандрівник - герой… ( геолог )
7 учень
У кафе чи ресторані
Допоможе пану й пані
Страв обрати варіант
Пособить… ( офіціант )
8 учень
Він закони добре знає-
Помилку відраз впізнає.
Буд ь - який важливий лист
Враз напише вам… ( юрист )
9 учень
Всім відомо, що давно
Люди винайшли кіно.
А знімає фільм не мер,
А відомий… ( режисер )
Добре, молодці.
А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
- Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
- Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
- Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
- Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
- Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?
ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер )
ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном )
КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар )
ІІІ.Результати анкетування учнів класу.
Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:
Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );
Вчителем хочуть бути 3 учні;
Вихователем – 1;
Шахтарем – 4 ;
Перукарем – 4 ;
Спортсменом – 4;
Нотаріусом – 1 ;
Балериною – 1 ;
Дресирувальником – 1 ;
Художником – 1 ;
Стилістом – 1 ;
Вченим – 1 .
А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
Лікар – професія вічна
ІV. Презентація професії лікар.
1. Вірші
1 учень
Хто в лікарні по палаті
Ходить в білому халаті?
Хто людей з біди рятує?
Хто хвороби всі лікує?
2 учень
Хто призначить процедури
І таблетки, і мікстури?
Щоб здоровим буть до віку.
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
3 учень
З понеділка по суботу
Ходить лікар на роботу.
Якщо раптом захворію,
Може вийти і в неділю.
4 учень
Він мені призначить ліки,
Перевірить горло, ніс.
Скаже їсти борщ і кашу,
Щоб одужав я й підріс.
Вчитель
Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».
Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.
V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.
1.Презентація професії лікар ( слайди ).
2.Практична діяльність медсестри:
а) демонстрація різних видів пов`язок;
б) лікувальний масаж;
3.Тест лікаря Айболить :
1. Чим вимірюють t тіла?
а) барометром;
б) водоміром;
в) термометром;
г) рукою.
2. Коли болить зуб, до кого звертатися?
а) до мами;
б) до коваля;
в) в бібліотеку;
г) до стоматолога.
3. Хто в лікарні носить білий халат?
а) кентервільський привид;
б) Карлсон;
в) лікар.
4. Коли болять вуха і горло, звертаються:
а) до сусіда;
б) до ЛОРа;
в) до знахарки.
5. Якщо сильно захворів, додому викликають:
а) голубий вертоліт;
б) таксі;
в) карету швидкої допомоги.
6. Навіщо миють руки?
а) щоб батьки не лаяли;
б) щоб змити мікроби;
в) так казала вчителька.
7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:
а) сонячні окуляри;
б) протигаз;
в) паранжу;
г) марлеву пов`язку.
4.Вручення дітям подарунка- заохочення.
VІ. Підсумок уроку
Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:
• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.
• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.
• Формула правильного вибору:
« Потрібно, зможу, хочу».