Відмінності між версіями «Портфоліо Бондарчук Н.М.»
(→Відомості про тренінг) |
(→Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)) |
||
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | =Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | ||
− | + | Проект «У світі казок» розрахований для вивчення теми «Усна народна творчість», «.Казки». Учні діляться на групи для більш глибшого ознайомлення з темою уроку. Проект використовується, як підсумок вивчення теми. Головне завдання учнів знайти спільні і відмінні риси в літературній і народній казці | |
=План вивчення теми (вставити файл)= | =План вивчення теми (вставити файл)= |
Версія за 10:18, 7 листопада 2014
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
У світі казок
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Літературне читання
Вік учнів, клас
8 років 3 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект «У світі казок» розрахований для вивчення теми «Усна народна творчість», «.Казки». Учні діляться на групи для більш глибшого ознайомлення з темою уроку. Проект використовується, як підсумок вивчення теми. Головне завдання учнів знайти спільні і відмінні риси в літературній і народній казці
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми 3-Х-Д та «Асоціативний куща». На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список досліджень та проводять самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію» де записують свої відповіді. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікацій. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію (усно). З метою оцінювання результатів дослідження, та підсумкової публікації використовуються відповідні - форми оцінювання публікацій. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту за непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника . З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні ознайомлюються з учительською презентацією; обговорюють ключове та тематичні питання; обирають тему для дослідження з допомогою вчителя; здійснюють самоаналіз умінь і навичок («ЗХД»,«Асоціативний куш») Вчитель пропонує учням заповнити форму оцінювання творчих ідей для з’ясування їхніх стилів мислення. На основі цього учні об’єднуються у групи ; Вчителем призначаються консультанти , що володіють навичками роботи з комп’ютером і виявили бажання попрацювати у проекті. Узагальнюють зібрану інформацію і створюють діаграму ,блог.
1 група «Чомучки» здійснює дослідження, проводить опитування. Учні шукають інформацію в друкованих джерелах, Інтернеті про соціально-побутові казки. Знаходять в них правдиві і вигадані події. Порівнюють соціально-побутові казки минулого і сучасні. Знаходять відмінності у літературних казках сучасних авторів. Роблять висновки, узагальнюючи зібрану інформацію, і створять презентацію, намалюють малюнки. 2 група " Пізнайко" здійснює дослідження,проводять опитування. Діти шукають інформацію в Інтернеті, бібліотеці про те хто найчастіше зустрічається у чарівних казках. Порівнюють українські народні і літературні чарівні казки. Роблять висновки, узагальнюючи зібрану інформацію, і створять презентацію, буклет ,намалюють малюнки.
Під час роботи в малих групах учні під керівництвом вчителя працюватимуть над тестами, розгадуватимуть кросворди,загадки складатимуть «Сенкан».
Презентація проекту для батьків, учнів. Кожен крок проекту оцінюється окремо як вчителем, так і самими учнями з використанням різних форм оцінювання про які сказано вище. Вчитель координує роботу учнів,надає поради , просить батьків дати згоду для публікації роботи у мережі інтернет та збирає заповнені форми дозволу. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Вчитель проводить консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснює, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Під час реалізації проекту учні проводили тестування своїх друзів, однокласників; складали список необхідних джерел. Виготовляли буклети, листівки, плакати, презентації, створили і провели шкільне свято «Чарівний світ казки» . Організували виставку казок, які відображають добро і зло, правду та кривду, сміливість та боягузтво. Відшукали казки, які читали ще їх батьки, зробили відповідну виставку. Провели конкурс на кращого знавця казки. Крім того, присутнім керівник роздав буклети.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Бондарчук Наталія
Фах, навчальний предмет
вчитель початкових класів літературне читання
Навчальний заклад
Григорівська ЗОШ І-Ш ст.
Місто\село, район, область
Хмельницька обл. Старокостянтинівський р-н, с.Григорівка
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
03.11. 2014
Місце проведення тренінгу
Григорівська ЗОШ Ш -ШШ ст.
Тренери
Степанюк В.В.