Відмінності між версіями «Чекіна Н.І.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Місто\село, район, область)
(Контактні дані)
Рядок 38: Рядок 38:
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
моб. телефон: 0977453985
 +
електрона адреса: cshekinanata@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Версія за 09:20, 6 листопада 2014


Назва навчальної теми

Запитання про природу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, образотворче мистецтво, літературне читання

Вік учнів, клас

10 років, 4клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом я на засіданні методичного об’єднання ознайомила колег з методом проектів, продемонструвавши їм свій Буклет,Буклет 2. Проект з природознавства був спрямований на формування природознавчої компетентності учнів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу і людину, основ екологічних знань,опанування способів навчально – пізнавальної і природоохоронної діяльності, розвиток ціннісних орієнтацій у ставленні до природи. І відповідає чинному Державному стандарту початкової загальної освіти та Програмі з природознавства для 4 класу: Тема 5 «Запитання до природи». Під час роботи в проекті учні мають змогу самостійно дослідити стан водойм нашої місцевості та причини їх забруднення, дізнатися про природоохоронні заходи,що проводяться в нашому місті. Важливим етапом роботи над проектом є висунення власних пропозицій щодо ефективного збереження живої та неживої природи в рідному краї. Одним з аспектів роботи є формування дослідницьких якостей дітей: пошук, систематизація та узагальнення інформації, створення продукту, презентація проекту та самооцінка діяльності. Продуктами діяльності в проекті стали : презентація, блог, буклет.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється упродовж всієї роботи над проектом згідно критеріїв оцінювання знань, умінь, навичок учнів початкової школи. Перед початком проекту проводиться попереднє оцінювання за допомогою усного опитування, запитань з підказками, а також форми оцінювання вміння аналізувати. Протягом проекту вчитель спостерігає роботу груп, надаючи при цьому допомогу(усні консультації, допоміжні завдання).Контрольний список для самооцінки свого блогу допомагає учням утримувати увагу на очікуваній поведінці. А Форма оцінювання прикладу учнівської роботи допомагає учням зрозуміти, до чого вони повинні прагнути , вміти об’єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проекту відбувається оцінка групової роботи, вкладу кожного учня. Для цього вчитель може скористатися Формою оцінювання дослідження блогу. В групах відбувається Самооцінка прикладу учнівських робіт. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту. Для цього існує Контрольний список.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель збирає від батьків учнів Дозволи знайомить учнів з Контрольним списком оцінки веб – сайтів, з Документом Доступу до сайтів працювати в мережі Інтернет. Опрацьовує умови, за якими робота над проектом буде успішною. Для роботи з Інтернет – ресурсами . Перед тим,як приступити до участі в проекті, вчитель показує дітям приклад своєї власної Презентації, яка готує дітей до сприймання нової інформації. Разом з учнями організовує три робочі групи. На початковому етапі роботи над проектом вчитель аналізує з учнями План вивчення теми та План впровадження проекту, формує мету проекту. В доступній формі аналізує Навички 21 століття. Для того, щоб з’ясувати рівень знань учнів, їх прагнення до пошуку та самостійного дослідження, опрацьовується Таблиця ЗХД.Щоб націлити школярів на те, до чого вони повинні прагнути в своїй пошуковій діяльності, вчитель розкриває їм зміст Документ для поточного оцінювання знань. Далі кожна група отримує завдання для роботи в проекті, обговорює та складає план дослідження. Перша – спостерігає та виявляє поширені рослини прісних водойм, досліджує їх значення в житті тварин річок, робить фото замальовки(при допомозі батьків),малюнки. Друга – досліджує стан прісних водойм нашого краю, виявляє джерела їх забруднення, розкриває значення річок в житті людини. Третя група проводить опитування серед школярів про те, як слід піклуватися про охорону прісних водойм. Вчитель знайомить дітей цієї групи з Форма для опитування і Результати опитування і діаграми. В заключній частині роботи над проектом діти презентують свої творчі доробки. Перша – Буклет «Рослини водойм»,Буклет 2, друга – створену ними Презентацію «Ой ти, річечко, ріка». А третя група – створений учнівський Блог «Охорона водойм»,в якому міститься анкета – опитувальник. Після цього учні проводять самооцінку приклад самооцінювання та взаємооцінку за допомогою відомих форм, контрольних списків, оцінюють ефективність своєї роботи. Завершенням роботи над проектом є рефлексія та відзначення найактивніших учасників. В ході роботи вчитель використовує навички фасалітатора, спрямовує дитячу діяльність, створює публікацію 2 з підказками, .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Чекіна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Ставницька ЗОШ І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ставниця, Летичівський р-н, Хмельницька обл.

Контактні дані

моб. телефон: 0977453985 електрона адреса: cshekinanata@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери