Відмінності між версіями «Проект "Математика і музика"»
Рядок 31: | Рядок 31: | ||
<p>Працюючи по проектній методиці сам пізнаєш щось нове, цікаве, захоплююче тим самим пробуджуючи учнів до творчості, розвиваючи їх | <p>Працюючи по проектній методиці сам пізнаєш щось нове, цікаве, захоплююче тим самим пробуджуючи учнів до творчості, розвиваючи їх | ||
здібності. Використання методу проектів формує в учнів бажання вчитися, приносить їм позитивні емоції, задоволення їх інтересів, розвиває їх, вони самостверджуються, вірять в свої сили, пишаються своїми успіхами.</p> | здібності. Використання методу проектів формує в учнів бажання вчитися, приносить їм позитивні емоції, задоволення їх інтересів, розвиває їх, вони самостверджуються, вірять в свої сили, пишаються своїми успіхами.</p> | ||
+ | [[Файл:г1.jpg]] [[Файл:Г2.jpg]] [[Файл:г3.jpg]] [[Файл:г4.jpg]] | ||
<p>У подальшій своїй роботі я планую створення проектів з інших тем на уроках математики, а також у виховній роботі.</p> | <p>У подальшій своїй роботі я планую створення проектів з інших тем на уроках математики, а також у виховній роботі.</p> |
Поточна версія на 09:49, 2 грудня 2011
«Усіма можливими способами треба запалювати в дітях палке прагнення до знань і умінь»
Я.А.Каменський
«Математика і музика»
Проект охоплює два шкільні проекти математика і музика. У проекті брали участь учні 6-го класу, віком 12-13 років.
В учнів зазвичай складається думка, що математика займається виключно числами і вимірами. Але математика це набагато більше, ніж наука бухгалтерів та писарів. Більше за все математика пов’язана з логікою і є зв’язком між різними поняттями.
Навчальними програмами час обмежений і тому у вчителя не має можливості на уроках на всьому розмаїтті математичних процесів. Тут і з’являється необхідність позакласної роботи з предмету, де доцільно використати проектну технологію.
Ідея проекту виникла під час проведення декади інтегрованих уроків минулого навчального року. Метою проекту було показати, як математика може підкорити своїм законам все навколишнє середовище, в даному випадку вклад математики в розвиток музики. <p>Для впровадження проекту було поставлено ключове питання «Для чого потрібна математика музиці?».
На першому етапі проводили обговорення питання. Діти висловлювали свої думки з цього приводу. В свою чергу я, як вчитель, познайомила їх з словами видатного древньогрецького математика, філософа, астронома Піфагора, що математика – «наука від Бога, бо вона демонструє точний метод створення Всесвіту». Таким чином акцентувала увагу учнів на необхідність познайомитися з відкриттями Піфагора, для цього були визначенні проблемні питання які потрібно дослідити:
1)Що пов’язує математику і музику як два шкільних предмети?
2)Як розуміти слова Піфагора «Все є число»?
3)Як можна лікувати музикою?
4)Чи існує зв'язок між Піфагором і Бахом?
Перша група здійснювала пошуки невидимих, на перший погляд, ниточок, які пов’язують два шкільних предмети. Результатом дослідження цього питання став інтегрований урок математики і музики «Струнка симфонія чисел».
Друга група займалася з теорією Піфагора про гармонію чисел. Підібраний матеріал дітей був дуже цікавий і різноманітний. Згідно теорії Піфагора числа управляють Всесвітом і мають над ним магічну силу. Під час рішення даної проблеми учні знайомилися з основами нумерології, «магічними числами». За результатами роботи було створено буклет «Все є число».
Учні третьої групи досліджували лікувальні властивості музики. Одним із перших науково пояснив лікувальний ефект музики Піфагор, який стверджував, що музика підпорядковується вищому закону – математиці, за рахунок чого і створює в організмі гармонію. Учні підібрали різноманітні рецепти для зняття стресу, підняття настрою, а також кращого сприйняття навчального матеріалу. Зібраний матеріал помістився на сторінках бюлетеня «Як можна лікувати музикою» і в компакт – диску «Музична медицина».
Учні четвертої групи знайомилися і вивчали внесок Піфагора в розвиток музики. Співпрацюючи з вчителем музики, познайомились з творами І.Баха, який першим продемонстрував досконалість темперованого ряду. На уроці трудового навчання, з вчителем, виготовили примітивний перший музичний інструмент – монохорд і демонстрували його звучання під час захисту проекту. По результатам роботи була створена презентація «Чи існує зв'язок між Піфагором і Бахом».
Під час виконання проекту учні навчилися усвідомлювати мету, планувати свою роботу, здобувати інформацію з різних джерел, аналізувати, систематизувати, вибирати головне, навчилися проводити пошуки в всесвітній комп’ютерній мережі Інтернет, працювати в комп’ютерних програмах Microsoft Office Power Рoint і Microsoft Office Publisher.
Мали можливість більше спілкуватися, висловлювати власні думки, працювати в групі.
Шестикласники успішно справилися з поставленим завданням.
Під час роботи над проектом учні виявили велику зацікавленість, активність, згуртованість, покращили навчання. Стали краще орієнтуватися в різноманітних ситуаціях, усвідомили практичну необхідність математичних знань, розширили кругозір це і є головним результатом проекту.
Задоволення від проекту отримали учні, вчителі – колеги, батьки та директори шкіл – учасники районного семінару, де і були представленні результати.
«Ми з радістю і захопленням готувалися до уроку-проекту. Це дуже цікаво і сприяє кращому запам’ятовуванню інформації. До такого уроку значно приємніше готуватися.»(А. Радашевська.)
«Я сама вже вмію створювати презентацію. Це круто!»(О. Дорожинська)
«Діти навчилися відбирати потрібну інформацію в мережі Інтернет. Я думаю, почали розуміти важливість і необхідність вмінь працювати з комп’ютером для отримання нових знань і розширення кругозору.»(мама Кузьмішиної А.)
«Дуже здивований таким поєднанням предметів. Було багато цікавого матеріалу, навіть для нас дорослих» (С.Г.Панфілов)
Працюючи по проектній методиці сам пізнаєш щось нове, цікаве, захоплююче тим самим пробуджуючи учнів до творчості, розвиваючи їх здібності. Використання методу проектів формує в учнів бажання вчитися, приносить їм позитивні емоції, задоволення їх інтересів, розвиває їх, вони самостверджуються, вірять в свої сили, пишаються своїми успіхами.
Файл:Г1.jpg Файл:Г2.jpg Файл:Г3.jpg Файл:Г4.jpg
У подальшій своїй роботі я планую створення проектів з інших тем на уроках математики, а також у виховній роботі.