Відмінності між версіями «Начальний проект "Знайомство з Середньовіччям"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
Рядок 21: Рядок 21:
 
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням "Що на справді називають « Темними віками" .Попросіть  учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть  їх відповіді.  Оголошуються тематичні запитання: Дослідити політичну карту Європи?
 
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням "Що на справді називають « Темними віками" .Попросіть  учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть  їх відповіді.  Оголошуються тематичні запитання: Дослідити політичну карту Європи?
 
Дослідити речові історичні джерела з історії Раннього Середньовіччя? Дослідити зміни в світогляді і  свідомості людини епохи Середньовіччя?
 
Дослідити речові історичні джерела з історії Раннього Середньовіччя? Дослідити зміни в світогляді і  свідомості людини епохи Середньовіччя?
  Вчитель пояснює  учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї  роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез.   Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з'ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.
+
  Вчитель пояснює  учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї  роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез.Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з'ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.
 
Далі  Учні об'єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки. Розподіляються ролі у групи.  Кожна група повинна:   
 
Далі  Учні об'єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки. Розподіляються ролі у групи.  Кожна група повинна:   
 
І-група - Географи (досліджують політичну карту Європи )
 
І-група - Географи (досліджують політичну карту Європи )

Поточна версія на 18:40, 8 квітня 2014

Назва навчальної теми

Знайомство з Середновіччям

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Знайомство з Середньовіччям» виконували з курсу всесвітньої історії в 7 класі під час вивчення теми «Народження середньовічного світу, особливості його розвитку». Взявши на себе роль вчених-дослідників кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (Чому Середньовіччя називають «Темними віками»). Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Кінцевим продуктом буде створення блогу «Блог археологів». Зрештою оцінюють і представляють результати своїх досліджень на конференції яка організована як он-лайн захист.

План вивчення теми (вставити файл)

вивчення теми

виконання навчального проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для виявлення навчальних потреб учнів я використала методи З-Х-Д та організаційну діаграму. Вчитель просить учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми, креслить таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів. Потім попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Після того вчитель просить заповнити організаційну діаграму.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням "Що на справді називають « Темними віками" .Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Оголошуються тематичні запитання: Дослідити політичну карту Європи? Дослідити речові історичні джерела з історії Раннього Середньовіччя? Дослідити зміни в світогляді і свідомості людини епохи Середньовіччя?

Вчитель пояснює   учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї  роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез.Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з'ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.

Далі Учні об'єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки. Розподіляються ролі у групи. Кожна група повинна: І-група - Географи (досліджують політичну карту Європи ) ІІ-група – Архітектори (досліджують речові історичні джерела з історії Раннього Середньовіччя) ІІІ-група – Соціологи (досліджують зміни в світогляді і свідомості людини цієї епохи)

Вчитель показує учням різноманітні  приклади оцінювання учнівських робіт. Потім разом з учнями розробляє критерії для самооцінювання.   Учні використовують форму для само оцінювання згідно критеріїв. 

Потім Учні шукають інформацію в Інтернеті, ознайомлюються з презентацій про авторське право та плагіат, навчаються правилам зберігання інформації на комп’ютері, отримують від учителя форму оцінювання веб-ресурсів та визначають можливість використання Інтернет-ресурсів.

Учні під час роботи над проектом спілкуються в чаті для скорішого обміну інформації між групами та використовують електронну пошту для обміну документами  та звітування вчителю три рази на тиждень.

На кінець Вчитель пояснює учням, яким чином демонструються результати власних робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії з громади, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки або вікі-сайт. Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Чому середньовіччя називають « Темними віками»?


[Учнівський приклад]

Відомості про автора

=Ім'я, прізвище

Біла Тетяна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ст

Місто\село, район, область

с. Першотравневе, Нікопольський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.03-29.03

Місце проведення тренінгу

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Вікторія Гнєзділова