Відмінності між версіями «Портфоліо Ірини Канайкіної з теми "Світ очима метелика"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Відомості про автора)
Рядок 89: Рядок 89:
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
 +
Ірина Канайкіна
  
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
 +
вчитель початкових класів
  
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ
 +
 +
ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
м.Фастів
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==

Версія за 12:26, 2 квітня 2014


Назва навчальної теми

Світ очима метелика

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Червона книга України Навчання грамоти « чому мама не зраділа?» В. Сухомлинський.

Вік учнів, клас

1 клас. 6-7-8 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Ми розпочинаємо навчальний проект « Червона книга України»..У цьому проекті учні ознайомлюються

з державним документом « Червона книга України». Діти мають усвідомити для чого необхідний цей

документ. Як люди можуть впливати на довкілля. Дізнаються про існування Червоної книги Світу, та

конкретних регіонів. Ознайомляться з зникаючими видами нашої місцевості, створять план по охороні та

збереженню рослин, занесених у Червону книгу України.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють Організаційну діограму, в якій наводять відомості про те ,

що вони розуміють, показують попередні знання що до рослинного світу України, та зокрема про рослини ,

які зникають або зникли. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів, для того

щоб з’ясувати попередні знання учнів цієї теми за презентацією «Червоний колір – колір застереження»

для проведення мозкової атаки. Учні постійно працюють над таблицею З-Х-Д, поступово заповнюють

її. Цей документ допомагає вчителю відслідити, як саме йде процес навчання учнів. До того , як учні

почнуть працювати над міні-проектом зі створення бюлетеню, учні розробляють шаблон документу для самоспрямування «Мій журнал досліджень», для того , щоб спрямувати своє навчання та дослідження.

Впродовж роботи над проектом учні також використовують форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів.

Коли учні достатньо ознайомляться з рослинним світом рідного краю, учитель перевірить їх журнали спостережень, щоб дізнатися, чи потребують учні додаткових інструкції для збору інформації та правильного її запису. Коли проекти учнів буде завершено, вони напишуть есе-

рефлексію щодо вивченого. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За 3 тиждні до початку проекту провести підготовчу роботу.спланувати екскурсіЇ в місцевий парк «Роща»,до Київського природничого музею. Заздалегідь узгоджуємо і освітлюємо план проведення проекту з адміністрацією школи та батьками. Початок проекту Прочитайте разом з учнями оповідання В.Сухомлинського «Чому мама не зраділа». Обговоріть її разом з учнями, звертаючи їх увагу на те, як можна відповісти на назву -запитання. Нехай учні заповнять Т-таблицю записуючи в одній колонці те, як можна підвищіти настрій матусі,приїхавши з лісу, а в другій колонці – чому мама не зраділа,третя колонка- як змінити хід подій , щоб кінцівка оповідання була радісною для мами. Запропонуйте учням подумати, як можна змінити події оповідання на краще? Обговоріть з учнями за яких умов мамині очі сяяли від радості. Запишіть відповіді учнів на великому аркуші паперу, який ви будете використовувати в ході проекту. Оголосіть початок проекту Червона книга України, використовуючи учительську «Світ очима метелика» Постановка Ключового запитання та визначення початкових знань учнів Поставте учням Ключове запитання Що робить неможливе можливим? Нехай учні обговорять це запитання в малих групах чи в парах та занотують свої відповіді та наведуть приклади, які ілюструють їх ідеї. Попросіть учнів подумати про приклади з їх щоденного життя, які говорять про неймовірне та як це неймовірне можна зробити реальністю. Нехай кожна мала група (чи пара) поділиться з усім класом своїми ідеями. Запишіть ідеї учнів на великому аркуші паперу і нехай цей аркуш висить в класі впродовж всього вивчення теми, що вони час від часу до нього поверталися і доповнювали, чи спростовували свої думки. • Почніть писати журнал спостережень. Учні будуть використовувати цей журнал, щоб записувати дані, малювати малюнки, діаграми і таблиці. Дуже важливо, щоб учні писали в журнал відповіді на питання вчителя .Використовуйте журнал спостережень, щоб відслідковувати, як іде їх процес навчання. Спонукайте учнів написати перший запис в журналі, розмірковуючи над Ключовим запитанням навчальної теми, нехай вони запишуть воє перше бачення відповіді на це запитання. Пізніше знову повертайтесь до обговорення цього питання. Створіть таблицю З_Х_Д – « Чому мама не зраділа» і починайте її поступово заповнювати. Спонукайте запитаннями учнів до постійного обговорення таких запитань: Для чого було створено Червону книгу України; що ми можемо зробити для збереження рідкісних тварин і рослин; які Рослини нашої місцевості, занесені до Червоної книги України? Постійно записуйте їх відповіді до таблиці З-Х-Д, до та після кожної вправи та елементу дослідження. Впродовж всього проекту звертайтесь до таблиці і після кожного дослідження та обговорення добавляйте в таблицю нову інформацію. Використайте презентацію вчителя «Світ очима метелика»

Створення учнівської презентації Учні в малих групах починають працювати над груповою презентацією «Червоний колір – колір застереження», в якх вони мають дати відповіді на Тематичні і Змістові запитання Чи можуть люди і тварини жити без рослин? та Що потрібно рослинам , для того, щоб жити? Учнівська презентація має містити наступну інформацію: • Опис проекту Червона книга України. • Важливість рослин • План збереження зникаючих видів рослин • Вірші про конвалію в різних формах (сінквіни, акровірші, білі вірші, тощо) • Факти з червоної книги про конвалію

Покажіть учням свій заздалегідь підготовлений приклад учнівського брошури [https://docs.google.com/file/d/0B_9Ts63J4SorMm5ZX1ltWjFJaGc/edit , обговоріть з ними вимоги до створення такого документу. Роздайте контрольний список створення брошуриі обговоріть його разом з учнями. Після того, як учні ознайомляться з Контрольним списком перегляньте разом з ними приклад учнівської роботи знову, щоб показати, як цей приклад відповідає вимогам. Ці інформаційні бюлетені будуть надіслані всім учням, роздруковані та надані всім батькам учнів, щоб показати родинам, що учні вивчили в класі. Учні мають показати, як їх проекти відповідають змісту шкільної програми. Учні мають зробити свої інформаційні бюлетені до того, як завершиться вивчення теми і після того, як учні вивчать все про рослини та розроблять груповий план. Графіки та вірші можуть бути створені учнями на інших уроках, наприклад з математики чи читання. Ви можете провести з учнями додаткові заняття про написання віршів (сінквейнів - сенканів, акровіршів, білих віршів тощо), про побудову графіків і діаграм, про те, як вставляти їх у інформаційні бюлетені, як використовувати програму Publisher. Або ж ви можете навчити їх всьому цьому до початку проекту. Після того, як інформаційний бюлетень завершено нехай учні заповнять аркуш з взаємооцінювання, щоб відмітити участь кожного в груповій роботі.

Аналіз результатів

Наприкінці тижня поставте перед учнями Тематичне запитання Чи потрібна Червона книга? Чим може дитина допомогти природі рідного краю?Нехай учні проаналізують результати своєї роботи. Учні порівнюють і підсумовують (синтезують) всю одержану в класі інформацію і роблять висновок про необхідність існування Червоної книги України. Вони записують ці висновки в свої журнали досліджень. Нехай вони використають Форми оцінювання для того, щоб зробити само оцінювання своїх висновків. Висновки

Учні зробили свої спостереження і дослідження та  зробили висновки, нехай вони знову переглянуть свої передбачення , які вони зробили на початку вивчення теми, нехай вони запишуть, чому вони навчилися в ході цього проекту. Об’єднайте учнів у нові малі групи для обговорення таких Ключового та Тематичних запитань:

• Що робить неможливе можливим? • Чи можемо змінити природу навколо нас ? • Чому рослини є такими важливими для нас? Нагадайте учням, щоб вони використовували свої отримані результати та приклади з експериментів для підтримки та аргументації своїх висновків та ідей. Продовжте обговорення всім класом Ключового запитання та запишіть відповіді учнів поряд з їх попередніми ідеями, які вони висловили на початку вивчення теми. Запитайте учнів, чому вони навчилися, відповідаючи на Ключове, Тематичні та Змістовні запитання (записуйте їх відповіді на аркуші паперу або на дошці), щоб допомогти їм відповідати на запитання. Запропонуйте учням дати письмову відповідь на Ключове запитання (одним реченням) та навести приклади з реального життя, які підтверджують їх думку.

Знову прочитайте оповідання В. Сухомлинського « Чому мама не зраділа?» Дайте їм деякий час обговорити можливість іншого варіанту завершення оповідання.

Заключний етап

Нехай учні визначать, що з вивченої теми їм найбільше сподобалося та напишуть про це невеликий твір про те, що вони дізналися з експериментів та чому навчилися. Потім поросіть їх , використовуючи частину Організація роботи над проектом з Форми оцінювання та свій план роботи в проекті, описати,  як вони організували свою роботу в проекті. 

Хорошими ілюстраціями до учнівських порт фоліо будуть цифрові фотографії з учнями, які роблять експерименти та працюють над проектом. Додайте учнівські твори-рефлексії до їх порт фоліо.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Канайкіна


Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов

Місто\село, район, область

м.Фастів

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери