Відмінності між версіями «Портфоліо Савелова Т. В. для учнів 11 класу з теми "Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування?"»
(→Оцінювання (стислий опис і інструменти)) |
|||
Рядок 25: | Рядок 25: | ||
Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами: | Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами: | ||
− | * [https://docs.google.com/forms/d/ | + | * [https://docs.google.com/forms/d/1ZgwoCZo8VeT8CVUysm-sPUEjPX18uKBgB2E5Sqi9w_Y/viewfororm вхідне тестування]; |
* формулююче оцінювання; | * формулююче оцінювання; | ||
* [https://docs.google.com/file/d/0B6Bj1lLrR0jMS2g0WlJ3VUlaNkU/edit таблиця ЗХД]. | * [https://docs.google.com/file/d/0B6Bj1lLrR0jMS2g0WlJ3VUlaNkU/edit таблиця ЗХД]. |
Версія за 17:59, 2 лютого 2014
Зміст
Назва навчальної теми
Із літератури кінця ХХ - початку ХХІ століття
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література , художня культура , історія
Вік учнів, клас
16-17 років. 11 клас.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні знайомляться з постмодернізмом як одним з найяскравіших літературних явищ 2 половини ХХ ст. Учні розповідають про головні віхи життєвого і творчого шляху сербського письменника Милорада Павича та знайомляться з оповіданням "Дамаскин" , знаходять риси постмодернізму в ньому можливість вибору читання твору на двох перехрестях (в т.ч. на комп'ютері).
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування «Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування?» учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекти учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.
Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами:
- вхідне тестування;
- формулююче оцінювання;
- таблиця ЗХД.
Самооцінювання учнівської роботи
Діяльність учнів та вчителя
При вивченні теми «Постмодернізм М. Павич "Дамаскин"» учні виконують дослідження про вплив теплових двигунів на навколишнє середовище, пра переваги дизельного чи карбюраторного двигуна.
Зробити аналіз знань, умінь і навичок учнів з попередніх тем, а саме «Постмодернізм». Продемонструвати вчительську презентацію «Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування» для з’ясування навчальних потреб учнів.
Під час вивчення теми учні використовують Інтернет для знаходження додаткового матеріалу по темі «Постмодернізм М. Павич "Дамаскин"», вивчають екологічні проблеми сучасності, ознайомлюються з альтернативними джерелами енергії та їх застосування в сучасних умовах.
Учні використовують створену вчителем учнівську презентацію для обрання теми проекту, правильного вибору Ключових, Тематичних та Змістових питань, для розробки форми само оцінювання.
Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт здійснюється за схемом ЗХД (Знаю, Хочу, Довідався).
В ході вивчення теми використовуються різні форми та методи навчання (наприклад, Мозкова атака, Мікрофон та інше), систематично проводиться Рефлексія для формування і оцінювання само спрямованості учнів та відслідковування їх фактичних знань.
Вчитель систематично допомагає учням різних груп глибше розкрити тему проекту, він надає різні інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню Учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. Заповнюється форма 3-Х-Д. Впродовж роботи над проектом кожна група заповнює узагальнені висновки одержанні ними впродовж вивчення теми.
Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію, оцінки за вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, оцінки за опитування, оцінки за контрольну роботу.
На початку вивчення теми провести бліц-тестування з метою оцінки рівня досягнень учнів. Результати тестування обговорити. Учитель проводить урок, на якому дає основні поняття про функції, готує список літератури з теми проекту. Клас поділяється на 2 групи: історики , літературознавці. Оголошуються критерії оцінювання роботи учнів. Учні обговорюють тему проекту,цілі, завдання, вживаються в ситуацію, складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.
Для визначення рівня знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити З-Х-Д таблицю. Після цього учитель пропонує учням проект. Для того щоб учні чітко розуміли, що від них вимагають, учитель демонструє свою - презентацію.
Перша група учнів «Історики» знаходить матеріали про монастирі , собори , візантійської культури . За результатами своєї діяльності учні роблять власні висновки. Друга група «Літературознавці» опрацьовують образи головних героїв твору : Дамаскина , Атилії
Впродовж роботи над проектом вчитель консультує групи; Учні обговорюють результати,оформляють проект згідно з планом, оцінюють свою роботу і роботу учнів своєї групи. Наприкінці роботи над проектом вчитель оцінює роботу груп, оцінює узагальнюючі висновки, учні заповнюють таблицю З-Х-Д.
https://docs.google.com/file/d/0B6Bj1lLrR0jMZ3AxZU9RUHZVRTg/edit Авторське право]
критерії оцінювання публікації
--***Корисні посилання***==
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель світової літератури , української мови та літератури
Навчальний заклад
Апостолівська ЗШ І-ІІІ ст. №4
Місто\село, район, область
м. Апостолове
Дніпропетровська область
Контактні дані
savelova.tamara@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
18-30 березня 2013 року
Місце проведення тренінгу
Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4