Відмінності між версіями «Користувач:Зоя Топольник»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мій внесок)
(Корисні посилання:)
Рядок 44: Рядок 44:
  
 
=='''Корисні посилання:'''==
 
=='''Корисні посилання:'''==
 +
Урок 12
 +
Тема. Що таке  графічний редактор Paint? ).
 +
Мета. Ознайомити учнів із піктограмою графічного редактора Paint, розміщенням панелі інструментів, інструментом «Олівець». Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Олівець» для створення малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву.  Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.
 +
Обладнання.  Малюнки, завдання на картках для  Розумників і Розумниць.
 +
Хід уроку
 +
I. Організація класу. Ось і продзвенів дзвінок.
 +
Розклади скоріш, дружок,
 +
Все охайно, все в рядки –
 +
І щоденник для оцінки,
 +
Книгу, зошит, олівці,
 +
Чи готові до уроку  всі?
 +
II. Мотивація навчальної діяльності.
 +
Ми дуже часто вживаємо слово «мистецтво». Який зміст вкладено в це слово?
 +
Мистецтво – це відображення реальної дійсності в художніх образах. До нього належить література, музика, театр, образотворче мистецтво, кіно, цирк і телебачення.
 +
Так в образотворчому мистецтві явища навколишнього життя відображаються з допомогою ліній, тональних співвідношень, кольорових поєднань, об’ємних форм і ритмів.
 +
Образотворче мистецтво поділяється на окремі види, кожний з яких має специфічну мову. Давайте дізнаємося, який вид образотворчого мистецтва ми сьогодні  будемо розглядати.
 +
Розставте букви в порядку зростання:
 +
А К Г Р І Ф А
 +
 +
Так, сьогодні ми в гостях у країни «Графіка». Оскільки у нас урок «Сходинки до інформатики», то малюнки ми будемо виконувати не у альбомі, а на комп’ютері.
 +
III. Актуалізація опорних знань.
 +
Давайте пригадаємо: Якого кольору країна «Графіка»? Хто мешкає у цій країні? Чим можна виконувати чорно-білі малюнки?
 +
Графіка (від давньогрецького «графо» – малюю, пишу). Графічні роботи виконуються олівцем, вуглем, тушшю, пером. Основним матеріалом, на якому виконується твір, є папір.
 +
Лінія, штрих і тон є основними вира¬жальними засобами графіки. Уміло використовуючи лінії,  штрихи і тони, художники створюють графічний образ.
 +
Лінійний малюнок передає лише обрис предметів, однак він може передати й тип характеру, рух. Художник, надаючи лінії незначних коливань, зображуючи її більш тонкою або товстою, створює певний характер лінії. Лінійний малюнок буває, як правило, світлим, легким, узагальненим.
 +
Малюнок тоном дозволяє дати більш повну характеристику предмета й середовища. Передати об'ємність форми можна за допомогою штриха, який може бути товстим і тонким, коротким і довгим. Штрихи можуть лягати близько один до одного, створюючи враження плями, наноситися як вертикально, так і горизонтально. Перехресне штрихування допоможе зобразити глибокі тіні.
 +
Але існують в житті явища і предмети, які потребують інших спеціальних засобів вираження. Крапки, наприклад, чудово передають деякі ніжні прозорі поверхні. (Вчитель під час пояснення демонструє репродукції, дитячі малюнки.)
 +
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
 +
Ознайомлення з програмою Paint та її піктограмою. Запуск графічного редактора Paint.
 +
Оскільки малюнки ми будемо виконувати на комп’ютері, то давайте познайомимося із відповідною програмою. Англійське слово paint означає «писати фарбами». Саме таку назву має програма, з якою ми будемо працювати.
 +
Піктограма цієї програми знаходиться на робочому столі комп’ютера. Вона має вигляд стаканчика, в якому поміщено різноманітні пензлики та олівці.
 +
Щоб запустити програму Рaint, потрібно клацнути двічі лівою кнопкою мишки по цій піктограмі.
 +
Ознайомлення з панеллю інструментів та інструментом «Олівець».
 +
У вікні програми Рaint ви бачите білий аркуш – це полотно. Саме на ньому ви будете створювати малюнок.
 +
А ліворуч знаходяться інструменти, якими будемо користуватися під час малювання на комп’ютері. Цей набір кнопок називається панеллю інструментів. Сьогодні ми ознайомимось одним із інструментів, з яким ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
 +
Всяк школяр його шанує,
 +
Бо він пише, ще й малює.
 +
Хто ж цей славний молодець?
 +
Це звичайно, … (Олівець)
 +
Малюючи в альбомі ви олівець тримаєте легенько, ледь торкаючись паперу, намічаючи лініями головне, а потім вносимо доповнення у малюнок більш чіткими лініями, збагачуючи його деталями.
 +
Щоб створити зображення на полотні комп’ютера, потрібно:
 +
 обрати інструмент «Олівець»;
 +
 перенести його на полотно і зупинитись там, де збираєшся малювати;
 +
 пересувати мишку при натиснутій лівій кнопці.
 +
Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.
 +
Гра «Істинне-хибне» про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером. (Якщо твердження істинне діти говорять «Тік-так і тільки так», якщо хибне – «Тік-так, це не так»)
 +
? Відстань від екрана до очей повинна бути не менше 50 см.
 +
? Працюючи за комп’ютером не можна їсти.
 +
? При роботі за комп’ютером руки завжди повинні бути брудними і мокрими.
 +
? Сидіти потрібно так, щоб спина була рівною, лікті – на столі.
 +
? При роботі за комп’ютером не можна торкатися шнурів, роз’ємів та розеток.
 +
Робота з комп’ютером.
 +
Завдання. Намалюйте, не відпускаючи ліву кнопку мишки, лінію, що звиваючись і переплітаючись, утворювала б візерунок. Вільний простір заповніть крапками, штрихами.
 +
Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.
 +
Демонстрація творчих робіт учнів.
 +
V. Гімнастика для очей.
 +
VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.
 +
В гостях у Розмалюйка. Домалюй малюнок за початком.
 +
[http://clip2net.com/s/5GVoPf]
 +
Задачі для допитливих.
 +
1. Висота будинку 12 м, а тополі 10 м. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 метри?
 +
2. Двоє рибалок після риболовлі обмінялися повідомленнями про свій улов. Перший сказав, що до п'яти двох не добрав, а другий заявив, що в нього п'ять та дві. Скільки вони піймали рибок разом?
 +
Сторінка ерудита. Слово «олівець» - чужинець. Пов’язане зі словом «олово». Писали спочатку на пергаменті олов’яними паличками. Потім у XVI ст.. в Англії знайшли графіт. Ним пишемо і понині, тільки поміщений він у дерев’яну оправу. Отже, для виготовлення олівця застосовують і деревину. Олівці потрібно берегти від ударів, бо від ударів кришиться графіт.
 +
VII. Підсумок уроку.
 +
Що ми здобули на уроці? Що нового дізнались? Яке завдання було найцікавішим?

Версія за 20:38, 4 вересня 2013

Прізвище, ім'я, по батькові:

Топольник Зоя Михайлівна

Топольник Зоя


Регіон: Голованівський район, Кіровоградська область

Місце роботи: Роздільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Посада: Вчитель Інформатики і Фізики

Мій внесок

[1] А чи знаєте Ви, що секундний звук здатний змінити ваш настрій на цілий день?

Піддослідні давали суб'єктивну оцінку звуку - від приємного плескоту води до жахливого скрипу металу по склу. Це і дозволило дослідникам пошукати прояви, характерні для приємних або неприємних звуків. До найчарівніших звуків відносяться:

[ http://scoolphysics.ucoz.ua/uchnyam/8kl/kristall.gif] [2] Главным отличием кристаллов от других твёрдых тел является наличие кристаллической решётки – совокупности периодически расположенных атомов, молекул или ионов.


              Педагогічне есе 

Впевнена, що вчителями не стають, ними народжуються. Хоча, звичайно, вчитель – це не тільки Божий дар, а й дуже відповідальна та наполеглива праця і серце, віддане дітям.

Щоденне спілкування з дітьми дає мені силу, радість життя, надію на те, що і я буду чимось корисна для України. Почуваюся щасливою, коли в дитини загоряються цікавістю оченята, коли я бачу, що в дитячій голівці народжується ідея, коли дитина з радістю поспішає вранці до школи.

Увесь час пам’ятаю, що повинна бути для учнів зразком у всьому, тому постійно тримаю руку на пульсі сучасності.

Мої проекти

Butterfly

Мої файли

Конспект уроку Конспект уроку

Корисні посилання:

Урок 12 Тема. Що таке графічний редактор Paint? ). Мета. Ознайомити учнів із піктограмою графічного редактора Paint, розміщенням панелі інструментів, інструментом «Олівець». Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Олівець» для створення малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву. Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером. Обладнання. Малюнки, завдання на картках для Розумників і Розумниць. Хід уроку I. Організація класу. Ось і продзвенів дзвінок. Розклади скоріш, дружок, Все охайно, все в рядки – І щоденник для оцінки, Книгу, зошит, олівці, Чи готові до уроку всі? II. Мотивація навчальної діяльності. Ми дуже часто вживаємо слово «мистецтво». Який зміст вкладено в це слово? Мистецтво – це відображення реальної дійсності в художніх образах. До нього належить література, музика, театр, образотворче мистецтво, кіно, цирк і телебачення. Так в образотворчому мистецтві явища навколишнього життя відображаються з допомогою ліній, тональних співвідношень, кольорових поєднань, об’ємних форм і ритмів. Образотворче мистецтво поділяється на окремі види, кожний з яких має специфічну мову. Давайте дізнаємося, який вид образотворчого мистецтва ми сьогодні будемо розглядати.

Розставте букви в порядку зростання: 

А К Г Р І Ф А

Так, сьогодні ми в гостях у країни «Графіка». Оскільки у нас урок «Сходинки до інформатики», то малюнки ми будемо виконувати не у альбомі, а на комп’ютері. III. Актуалізація опорних знань. Давайте пригадаємо: Якого кольору країна «Графіка»? Хто мешкає у цій країні? Чим можна виконувати чорно-білі малюнки? Графіка (від давньогрецького «графо» – малюю, пишу). Графічні роботи виконуються олівцем, вуглем, тушшю, пером. Основним матеріалом, на якому виконується твір, є папір. Лінія, штрих і тон є основними вира¬жальними засобами графіки. Уміло використовуючи лінії, штрихи і тони, художники створюють графічний образ. Лінійний малюнок передає лише обрис предметів, однак він може передати й тип характеру, рух. Художник, надаючи лінії незначних коливань, зображуючи її більш тонкою або товстою, створює певний характер лінії. Лінійний малюнок буває, як правило, світлим, легким, узагальненим. Малюнок тоном дозволяє дати більш повну характеристику предмета й середовища. Передати об'ємність форми можна за допомогою штриха, який може бути товстим і тонким, коротким і довгим. Штрихи можуть лягати близько один до одного, створюючи враження плями, наноситися як вертикально, так і горизонтально. Перехресне штрихування допоможе зобразити глибокі тіні. Але існують в житті явища і предмети, які потребують інших спеціальних засобів вираження. Крапки, наприклад, чудово передають деякі ніжні прозорі поверхні. (Вчитель під час пояснення демонструє репродукції, дитячі малюнки.) IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу. Ознайомлення з програмою Paint та її піктограмою. Запуск графічного редактора Paint. Оскільки малюнки ми будемо виконувати на комп’ютері, то давайте познайомимося із відповідною програмою. Англійське слово paint означає «писати фарбами». Саме таку назву має програма, з якою ми будемо працювати. Піктограма цієї програми знаходиться на робочому столі комп’ютера. Вона має вигляд стаканчика, в якому поміщено різноманітні пензлики та олівці. Щоб запустити програму Рaint, потрібно клацнути двічі лівою кнопкою мишки по цій піктограмі. Ознайомлення з панеллю інструментів та інструментом «Олівець». У вікні програми Рaint ви бачите білий аркуш – це полотно. Саме на ньому ви будете створювати малюнок. А ліворуч знаходяться інструменти, якими будемо користуватися під час малювання на комп’ютері. Цей набір кнопок називається панеллю інструментів. Сьогодні ми ознайомимось одним із інструментів, з яким ви дізнаєтеся, відгадавши загадку: Всяк школяр його шанує, Бо він пише, ще й малює. Хто ж цей славний молодець? Це звичайно, … (Олівець) Малюючи в альбомі ви олівець тримаєте легенько, ледь торкаючись паперу, намічаючи лініями головне, а потім вносимо доповнення у малюнок більш чіткими лініями, збагачуючи його деталями. Щоб створити зображення на полотні комп’ютера, потрібно:  обрати інструмент «Олівець»;  перенести його на полотно і зупинитись там, де збираєшся малювати;  пересувати мишку при натиснутій лівій кнопці. Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint. Гра «Істинне-хибне» про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером. (Якщо твердження істинне діти говорять «Тік-так і тільки так», якщо хибне – «Тік-так, це не так») ? Відстань від екрана до очей повинна бути не менше 50 см. ? Працюючи за комп’ютером не можна їсти. ? При роботі за комп’ютером руки завжди повинні бути брудними і мокрими. ? Сидіти потрібно так, щоб спина була рівною, лікті – на столі. ? При роботі за комп’ютером не можна торкатися шнурів, роз’ємів та розеток. Робота з комп’ютером. Завдання. Намалюйте, не відпускаючи ліву кнопку мишки, лінію, що звиваючись і переплітаючись, утворювала б візерунок. Вільний простір заповніть крапками, штрихами. Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність. Демонстрація творчих робіт учнів. V. Гімнастика для очей. VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць. В гостях у Розмалюйка. Домалюй малюнок за початком. [3] Задачі для допитливих. 1. Висота будинку 12 м, а тополі 10 м. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 метри? 2. Двоє рибалок після риболовлі обмінялися повідомленнями про свій улов. Перший сказав, що до п'яти двох не добрав, а другий заявив, що в нього п'ять та дві. Скільки вони піймали рибок разом? Сторінка ерудита. Слово «олівець» - чужинець. Пов’язане зі словом «олово». Писали спочатку на пергаменті олов’яними паличками. Потім у XVI ст.. в Англії знайшли графіт. Ним пишемо і понині, тільки поміщений він у дерев’яну оправу. Отже, для виготовлення олівця застосовують і деревину. Олівці потрібно берегти від ударів, бо від ударів кришиться графіт. VII. Підсумок уроку. Що ми здобули на уроці? Що нового дізнались? Яке завдання було найцікавішим?