Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "назва"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 15: Рядок 15:
 
=Діяльність учнів та вчителя =
 
=Діяльність учнів та вчителя =
  
Учні протягом теми вивчають і доводять теорему про суму кутів трикутника, властивість зовнішнього кута трикутника, види трикутників, ознаки рівності трикутників, властивості і ознаку рівнобедреного трикутника, прямокутного трикутника.
+
Вчитель.
1 й тиждень. Упродовж першого тижня учні знайомляться з темою роботи , отримують базові знання про  метод проектів з буклету, заповнюють таблицю З-Х-Д.[https://drive.google.com/#folders/0B_JnC_fsjEIqc2NvRzc3YjhiWWc]
+
І тиждень
2 й тиждень. На другому тижні всі учні ознайомлюються з презентацією «Ідеї проекту»,[https://drive.google.com/#folders/0B_JnC_fsjEIqc2NvRzc3YjhiWWc] проводять між собою анкетування.[ https://drive.google.com/#folders/0B_JnC_fsjEIqSVZvY3gya094UE0] Ознайомлюються з вимогами оцінювання проектної роботи.[https://drive.google.com/#folders/0B_JnC_fsjEIqc2NvRzc3YjhiWWc] Для заохочення учнів до роботи, вони переглядають презентацію вчителя.
+
Навчальна тема починається із повідомлення вчителем ключового запитання «Чи потрібна фізика людині?». Проводиться мозковий штурм про доцільність вивчання людиною фізики та використання її фізичних приладів.  Вчитель пропонує учням відповісти на запитання (таблиця ЗХД). Потім представляє презентацію навчального проекту. Учням пропонується пошукове завдання: 1) які фізичні прилади людина застосовує у побуті?, 2) які сучасні уявлення про фізику, 3) які фізичні явища ви  спостерігаєте навколо себе?.
3 й тиждень. На третьому  тижні учні  починають збір інформації, розподіляють між собою обов’язки, учні з високим та середнім рівнями навчальних досягнень займаються пошуком інформації, а учні з середнім та низьким рівнями навчальних досягнень займаються пошуком картинок за пунктами плану . Учні отримують  завдання: знайти матеріал за змістом презентації . Вчитель контролює процес роботи, проводить індивідуальні консультації.
+
Після соціального опитування, вчитель допомагає дітям утворити малі групи за їх бажанням працювати командами і видає завдання кожній команді
4 й тиждень. Під час четвертого тижня роботи відбувається обговорення та обробка зібраної інформації.
+
Кожна група має окремі завдання.
5-й тиждень. Відбувається самоперевірка учнями своєї роботи, згідно критеріїв оцінювання проектної роботи. Вчитель спостерігає за самоперевіркою , вказує на недоліки. Учні у процесі роботи усувають недоліки.
+
І група: 1) Підбирають матеріали, статті з газет, шукають інформацію в Інтернеті                                      2) Систематизують перші уявлення  про фізику стародавніми вченими
6 й тиждень. Учні починають роботу над створенням  мультимедійної презентації «Трикутники навколо нас»
+
              3) Сформулюють сучасні уявлення про  фізику
7й тиждень . Учні   продовжують роботу над  складанням мультимедійної презентації.  Під час цієї роботи відбувається контроль  своїх дії згідно критеріїв оцінювання . Проводять попередню самооцінку, під наглядом вчителя, виправляють недоліки.
+
              4) Збирають факти використання знань з фізики в житті людини
8 й тиждень. На сьомому тижні відбудеться презентація та захист учнівських робіт. [https://drive.google.com/#folders/0B_JnC_fsjEIqamF5OFdmS1pKN1k]
+
ІІ група: 1)Обробляють та аналізують отриману інформацію
9 й тиждень. Проводиться «Бізнес - гра» з теми « Трикутники» та письмова контрольна робота.
+
              2) Відстоюють цінність вивчення фізики для розвитку людства.
 +
ІІІ група: 1) Створюють власну мультимедійну презентацію.
 +
                2) Роблять висновки
 +
Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернетвидає Контрольний список для оцінки веб-сайтів, проводить консультації і контроль на кожному етапі роботи.
 +
Учні. Для виконання завдання кожна команда обговорює і розподіляє завдання між учасникамиУчасники накопичують необхідні джерела і ресурси в мережі інтернет, оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. Учні накопичують матеріал щодо своїх завдань, проводять пошукову роботу, обмірковують можливі досліди. Створюють блог, в якому  спілкуються між собою, розміщують посилання на зібрані джерела, обмінюються думками.
 +
ІІ. Тиждень.
 +
Учні  проводять власні спостереження, виконують завдання, використовуючи зібраний матеріал, роблять необхідні міркування, отримують результати, обговорюють отримані результати у створених блогах та через миттєві повідомлення. Отримують консультації вчителя.
 +
ІІІ тиждень:
 +
Учні продовжують виконувати завдання, розв’язують проблеми, застосовуючи набуті знання, оформлюють звіт своєї роботи у вигляді презентацій,[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#folders/0B63cA-CfOddJNU91WExjLXBzVzQ] публікацій або вікі-сторінки,роблять відповідно до свого завдання висновки. Захист проекту здійснюється у вигляді позакласного заходу, на якій кожна група доповідатиме результати своїх міркувань.
 +
При виконанні дослідження учні отримають знання, передбачені в навчальній програмі та державних стандартах; учні зможуть реально здійснити дослідження, враховуючи часові обмеження теми; у ході виконання проектних дослідницьких завдань формуються навички 21 століття та навички мислення вищих рівнів; навчаться раціонально розподіляти час, працювати в команді.
  
 
=План вивчення теми =
 
=План вивчення теми =

Версія за 10:32, 29 серпня 2013


Назва навчальної теми

Фізика навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: фізика, 7 клас, Розділ 1. Починаємо вивчати фізику Другорядні предмети: інформатика, українська мова

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель. І тиждень Навчальна тема починається із повідомлення вчителем ключового запитання «Чи потрібна фізика людині?». Проводиться мозковий штурм про доцільність вивчання людиною фізики та використання її фізичних приладів. Вчитель пропонує учням відповісти на запитання (таблиця ЗХД). Потім представляє презентацію навчального проекту. Учням пропонується пошукове завдання: 1) які фізичні прилади людина застосовує у побуті?, 2) які сучасні уявлення про фізику, 3) які фізичні явища ви спостерігаєте навколо себе?. Після соціального опитування, вчитель допомагає дітям утворити малі групи за їх бажанням працювати командами і видає завдання кожній команді Кожна група має окремі завдання. І група: 1) Підбирають матеріали, статті з газет, шукають інформацію в Інтернеті 2) Систематизують перші уявлення про фізику стародавніми вченими

              3) Сформулюють сучасні уявлення про  фізику
              4) Збирають факти використання знань з фізики в житті людини

ІІ група: 1)Обробляють та аналізують отриману інформацію

              2) Відстоюють цінність вивчення фізики  для розвитку людства.

ІІІ група: 1) Створюють власну мультимедійну презентацію.

                2) Роблять висновки

Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет, видає Контрольний список для оцінки веб-сайтів, проводить консультації і контроль на кожному етапі роботи. Учні. Для виконання завдання кожна команда обговорює і розподіляє завдання між учасниками. Учасники накопичують необхідні джерела і ресурси в мережі інтернет, оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. Учні накопичують матеріал щодо своїх завдань, проводять пошукову роботу, обмірковують можливі досліди. Створюють блог, в якому спілкуються між собою, розміщують посилання на зібрані джерела, обмінюються думками. ІІ. Тиждень. Учні проводять власні спостереження, виконують завдання, використовуючи зібраний матеріал, роблять необхідні міркування, отримують результати, обговорюють отримані результати у створених блогах та через миттєві повідомлення. Отримують консультації вчителя.

ІІІ тиждень:

Учні продовжують виконувати завдання, розв’язують проблеми, застосовуючи набуті знання, оформлюють звіт своєї роботи у вигляді презентацій,[1] публікацій або вікі-сторінки,роблять відповідно до свого завдання висновки. Захист проекту здійснюється у вигляді позакласного заходу, на якій кожна група доповідатиме результати своїх міркувань. При виконанні дослідження учні отримають знання, передбачені в навчальній програмі та державних стандартах; учні зможуть реально здійснити дослідження, враховуючи часові обмеження теми; у ході виконання проектних дослідницьких завдань формуються навички 21 століття та навички мислення вищих рівнів; навчаться раціонально розподіляти час, працювати в команді.

План вивчення теми

[2]

Оцінювання

На початку проекту вчитель застосовує бесіду та фронтальне опитування з метою виявлення знань учнів про трикутник та його елементи. На наступному уроці вчитель пропонує учням математичних диктант на картках з теми «Трикутник. Елементи трикутника». Впродовж теми учням пропонується гра «Математичне лото», самостійна робота. Підсумком роботи є бізнес-гра та контрольна робота, що оцінює вчитель.

Стислий опис роботи

Геометрія 7 клас Трикутник і його елементи. Рівність геометричних фігур. Ознаки рівності трикутників. Види трикутників. Рівнобедрений трикутник, його властивості і ознака. Висота, бісектриса і медіана трикутника. Ознаки рівності прямокутних трикутників. Властивості прямокутних трикутників. Сума кутів трикутника. Зовнішній кут трикутника та його властивості. Нерівність трикутника.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Затонська В.М.

Фах, навчальний предмет

Алгебра, Геометрія

Навчальний заклад

РОРНЦ

Місто\село, район, область

м. Рубіжне

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

РОНРЦ

Тренери

Ярмиста Д.В.