Відмінності між версіями «1 група - Історики»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: Виникнення інтернету Четвертого жовтня 1957 відбулася подія, якій належало змінити світ...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Виникнення інтернету
+
Сьогодні важко зустріти людину, яка не чула б про глобальну мережу INTERNET . Основне призначення INTERNET полягає в  наданні широкому кругу її користувачів, засобів для взаємного обміну інформацією. Через глобальну мережу здійснюються пошук і отримання потрібної інформації з найрізноманітніших питань, обмін листами, файлами, звуковими і відео програмами.
 
+
За допомогою мережі можливо ведення телефонних переговорів. INTERNET - це щось особливе. Із двох причин. По-перше, це найбільша комп'ютерна мережа в світі. По-друге, велика частина INTERNET відкрита для всіх охочих за певну платню, і ця платня в наші дні досить низька.
Четвертого жовтня 1957 відбулася подія, якій належало змінити світ. Радянський Союз успішно запустив перший штучний супутник на орбіту Землі. Супутник-1 шокував світ, особливо США, у яких в розробці була власна програма запуску супутників, але вона ще не стартувала.
+
Досягненням стало винайдення INTERNET, що поєднує у собі функції практично всіх сучасних ЗМІ - преси, фотожурналістики, радіо, телебачення. Мережа має ще й власні ознаки - гіпертексти, гіперпосилання, мультимедіа. А ефект присутності, який вважається однією зі специфічних властивостей телебачення, в Інтернеті знайшов не тільки своє втілення, але й сприяв його розвитку. "Віртуальні розмови", прямі ефіри, телемости, телеконференції -  все це в режимі "ріал тайм" (real time – реальний час) - це ті складники, без яких нині не можна уявити мережу.
 
+
INTERNET, як і обчислювальна техніка, вчинила перехід від забави експертів до інструменту щоденного користування. І сам процес переходу був абсолютно аналогічний. Мережа поступово ставала простіша у використовуванні частково тому, що устаткування стало краще, а частково тому, що сама стала швидше і надійніше. І найсміливіші з тих, хто спочатку не наважувалися зв'язуватися з INTERNET, почали її використовувати.
Ця подія безпосередньо призвела до створення Агентства передових дослідницьких проектів Міністерства оборони США – DARPA (Department of Defence ARPA – Advanced Research Projects Agency). На організацію поклали завдання досліджень і розробки передових ідей і технологій, які виходять за рамки поточних потреб. Створення Інтернету стало по всій видимості найвідомішим проектом цього Агентства (і абсолютно точно самим використовуваним).
+
Ці нові користувачі породили величезну потребу в нових ресурсах і кращому інструментарії. Поліпшувалися старі засоби, з'являлися нові, призначені для доступу до нових ресурсів, що полегшувало використовування мережі. І ось вже інша група людей стала розуміти користь INTERNET. Процес повторювався. Цей круговорот продовжує розвиватися і до цього дня.
 
+
Але з іншого боку, більшість людей  котрі проводять час у соціальних мережах, не можуть сказати своєму співрозмовнику в житті того ж, що вони запросто пишуть у мережі. Це можуть бути зізнання у коханні, ласкаві слова, погрози, образи і т.п. З цього можна зробити висновок, що більшість людей, заходячи в соціальну мережу, перетворюються в дещо іншу людину, а іноді й повністю міняють свій образ і характер…
У 1960 році психолог і вчений в галузі комп’ютерних технологій Джозеф Ліклайдер (Joseph Licklider) опублікував роботу «Симбіоз комп’ютера й людини” (Man-Computer Symbiosis), у якій чітко виражена ідея комп’ютерів, об’єднаних в мережу і використовуються для зберігання та вилучення інформації. У 1962 році Ліклайдер, очолюючи відділ обробки інформації в ARPA, сформував групу для подальших комп’ютерних досліджень, яку покинув перш, ніж була зроблена робота з реалізації ідей.
+
Поза сумнівом, кінець кінцем, всі прийдуть до розуміння того, що наступає Ера Інформації, потреба в ній зростає і зростатиме лавино подібно, кількість споживачів теж. Нікуди від цього не подітися. І всі ми - потенційні користувачі глобальної інформаційної мережі. Загалом, всі користувачі шукають одного: спілкування і інформації. І вони знаходять це серед людей і комп'ютерів.
 
+
План створення комп’ютерної мережі (яка отримала назву ARPANET) був представлений в жовтні 1967-го. А вже в грудні 1969 була створена і заробила перша комп’ютерна мережа, що складалася з 4 машин. Основною проблемою у створенні мережі було об’єднання фізично розділених мереж без зв’язку мережевих ресурсів постійними з’єднаннями. Техніка, яка вирішила проблему, отримала назву Комутація пакетів (packet switching). Це рішення передбачає розбиття запитів даних на маленькі частини (пакети), які можуть швидко оброблятися без блокування з іншими вузлами мережі. Даний принцип до цих пір використовується в роботі Інтернету.
+
 
+
Концепція отримала широке застосування. Інші мережі зароджувалися, використовуючи ту ж саму техніку комутації пакетів. Наприклад, X.25, розроблена Міжнародним телекомунікаційним союзом, стала основною для першої університетської мережі Великобританії – JANET (мережа дозволяла британським університетам відправляти і приймати файли і електронну пошту). Американська громадська мережа CompuServe дозволяла невеликим компаніям і громадянам отримувати почасово доступ до комп’ютерних ресурсів, а потім і до Інтернету. Ці мережі, незважаючи на наявність великої кількості з’єднань, були більш приватними і закритими, ніж Інтернет сьогодні.
+
 
+
Поширення різних мережевих протоколів незабаром стало проблемою, коли почалися спроби з’єднати розрізнені мережі. Тим не менш, рішення було на увазі. Роберт Кан (Robert Kahn) працюючи над проектом супутникової пакетної мережі для ARPA, почав визначати ряд правил для більш відкритої мережевої архітектури, яка повинна була замінити поточний протокол, який використовували в ARPANET. Пізніше до нього приєднався Вінтон Серф зі Стенфордського університету. Удвох вони створили систему, яка маскує відмінності між мережевими протоколами, використовуючи новий стандарт. У публікації чернетки специфікації в грудні 1974 система названа як Internet Transmission Control Program (Програма контролю передачі даних в Інтернеті).
+

Версія за 13:30, 19 червня 2013

Сьогодні важко зустріти людину, яка не чула б про глобальну мережу INTERNET . Основне призначення INTERNET полягає в наданні широкому кругу її користувачів, засобів для взаємного обміну інформацією. Через глобальну мережу здійснюються пошук і отримання потрібної інформації з найрізноманітніших питань, обмін листами, файлами, звуковими і відео програмами. За допомогою мережі можливо ведення телефонних переговорів. INTERNET - це щось особливе. Із двох причин. По-перше, це найбільша комп'ютерна мережа в світі. По-друге, велика частина INTERNET відкрита для всіх охочих за певну платню, і ця платня в наші дні досить низька. Досягненням стало винайдення INTERNET, що поєднує у собі функції практично всіх сучасних ЗМІ - преси, фотожурналістики, радіо, телебачення. Мережа має ще й власні ознаки - гіпертексти, гіперпосилання, мультимедіа. А ефект присутності, який вважається однією зі специфічних властивостей телебачення, в Інтернеті знайшов не тільки своє втілення, але й сприяв його розвитку. "Віртуальні розмови", прямі ефіри, телемости, телеконференції - все це в режимі "ріал тайм" (real time – реальний час) - це ті складники, без яких нині не можна уявити мережу. INTERNET, як і обчислювальна техніка, вчинила перехід від забави експертів до інструменту щоденного користування. І сам процес переходу був абсолютно аналогічний. Мережа поступово ставала простіша у використовуванні частково тому, що устаткування стало краще, а частково тому, що сама стала швидше і надійніше. І найсміливіші з тих, хто спочатку не наважувалися зв'язуватися з INTERNET, почали її використовувати. Ці нові користувачі породили величезну потребу в нових ресурсах і кращому інструментарії. Поліпшувалися старі засоби, з'являлися нові, призначені для доступу до нових ресурсів, що полегшувало використовування мережі. І ось вже інша група людей стала розуміти користь INTERNET. Процес повторювався. Цей круговорот продовжує розвиватися і до цього дня. Але з іншого боку, більшість людей котрі проводять час у соціальних мережах, не можуть сказати своєму співрозмовнику в житті того ж, що вони запросто пишуть у мережі. Це можуть бути зізнання у коханні, ласкаві слова, погрози, образи і т.п. З цього можна зробити висновок, що більшість людей, заходячи в соціальну мережу, перетворюються в дещо іншу людину, а іноді й повністю міняють свій образ і характер… Поза сумнівом, кінець кінцем, всі прийдуть до розуміння того, що наступає Ера Інформації, потреба в ній зростає і зростатиме лавино подібно, кількість споживачів теж. Нікуди від цього не подітися. І всі ми - потенційні користувачі глобальної інформаційної мережі. Загалом, всі користувачі шукають одного: спілкування і інформації. І вони знаходять це серед людей і комп'ютерів.