Відмінності між версіями «Проект «Цікаве? Корисне? Разом» для учнів 11 класу»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 52: Рядок 52:
  
 
Тема «Як  нецікавий урок  зробити найцікавішим» стала, мабуть, поворотним моментом в проекті: підключились всі, з’явились нові ідеї, натхнення.
 
Тема «Як  нецікавий урок  зробити найцікавішим» стала, мабуть, поворотним моментом в проекті: підключились всі, з’явились нові ідеї, натхнення.
 +
 +
 +
[[Категорія: Конкурс "Успішний проект"]]

Версія за 17:30, 28 червня 2009

Уроки інформатики в світі інформаційних технологій. На вулиці XXI вік і світ довкола змінюється так швидко, що ми вже не завжди встигаємо наздогнати цей поїзд. Розрив між реальними досягненнями інформаційних технологій і шкільною інформатикою стає все більшим, а це в першу чергу, позначається на відношенні учнів до предмету. Що можна зробити, щоб інтерес не втрачався?

По-перше, додати до звичайних тем всі надбання у сфері технологій, які учні використовують поза школою, а по-друге, зконструювати курс з авторських учнівських доробок, адже все, що зроблено самостійно, має особливу цінність.

Учні 11 класу мають достатньо досвіду та знань для того, щоб прийняти участь у такому проекті і запропонувати своє бачення предмету, не відступаючи при цьому за межі шкільної програми. Частина учнів займається науково-дослідницькою роботою по лінії Малої академії наук України, приймає участь у різноманітних конкурсах з інформаційних технологій («Екософт», Intel–Еко Україна, інших), що також знайшло відображення у даному проекті.

Мета проекту : долучити учнів до ідеї «модернізації» тем шкільного курсу інформатики за допомогою використання можливостей інформаційних технологій та проектної діяльності.

Ідея проекту виникла на зборах методичного об’єднання вчителів інформатики , під час яких вчителі різних учбових закладів скаржилися на втрату цікавості до предмету, а також під час обговорення з учнями різниці між реальними вимогами до володіння інформаційними технологіями та тим, як вони викладаються в більшості шкіл.

Під час реалізації проекту учні 11 класу самостійно вибирали розділ та тему шкільного курсу інформатики, яка на їх погляд потребує більшого використання сучасних інформаційних технологій або нестандартних підходів. Далі ми склали план роботи кожного учня або учнів (частина тем розроблялись командами у складі 2-3 учнів). Основними пунктами плану були:

- пошук існуючих нетрадиційних підходів до теми;

- пошук джерел інформації, які б висвітлювали тему в світі нових доробок;

- комплекс заходів «модернізації» (наприклад, фото та відео зйомка, освоєння нових програмних продуктів, складання опорних конспектів, підключення можливостей технології web 2.0ю співпраця з вчителями з інших предметів та інше)

- розробка урока (уроків) по темі з усіма наглядними матеріалами;

- представлення розробки на захисті.

- проведення уроку в режимі реального часу.


В результаті була складена інформаційна підтримка курсу інформатики 11 класу, проведений захист доробок та уроки по кожній темі. Але основним результатом була корисна і плідна сумісна праця над проектом, яка не тільки дала поштовх цікавості до шкільної інформатики та розуміння творчого, емоційно-позитивного ставлення до звичайного уроку, але й основи проектної роботи для тих, хто не займався цим раніше, комунікативні навички, початок педагогічної життєвої практики.

Протягом року учні не тільки створювали цей спільний проект, але й довели деякі з тем до рівня творчих робот і виступали з нами на різних конкурсах міського, обласного та Всеукраїнського рівня. Так, наприклад, тема «Використання офiсних програм для підтримки проектної дiяльності» спочатку була продемонстрована на прикладах розробок з математики, психології, біології, а потім ці приклади стали проектами для МАНу і отримали призові місця на конкурсі–захисті робіт МАН. А на прикладі використовування стандартної програми Windows Movia Maker були створені кліпи, фільми і про життя гімназії, і для початкової школи, і для супроводу різних шкільних предметів.

Один з наслідків роботи над проектом - зміна ставлення до шкільного навчання як по конкретному предмету, так і взагалі. Ні один з учнів не залишився осторонь, ні один не відмовився від роботи над проектом, хоча участь у ньому з самого початку була винятково добровільною. Але навіть ті, що з перших днів не виявили бажання до співпраці, протягом першого місяця поступово підключились до роботи.

	Головним результатом проекту я вважаю створення позитивної атмосфери співпраці, відчуття задоволення від реального результату. 

Моє особисте надбання при роботі над цим проектом – це ще одне підтвердження того, що запорука успіху – віра в кожного. І що не талановитих дітей взагалі не буває.

В травні 2008 року проект було представлено на міському семінарі з впровадження інформаційних технологій в навчанні і він отримав дуже схвальні відгуки всіх присутніх.

В 2008-2009 року проект продовжується в гімназії тепер вже в 2-х випускних класах і вже почалась робота над новими темами.

Ця робота починалась як бажання змінити щось на краще, але все те, що приєдналось по ходу до неї, що стало і ідеєю, і змістом, і натхненням – наша гордість.



Як проект зробив важливий крок

Одна з найменш цікавих, але обов’язкових тем шкільного курсу – правила поведінки в кабінеті інформатики.

«За 3 роки я вже не вивчати ті правила можу, а навчати» - сказала наша Оля і вирішила створити такі правила, які б одразу всім сподобались - «Людям цікаві власні фотографії, так?»

Зйомки тривали години дві після уроків і перейшли в чаювання. Все побули і моделями, і авторами, і режисерами.

Тема «Як нецікавий урок зробити найцікавішим» стала, мабуть, поворотним моментом в проекті: підключились всі, з’явились нові ідеї, натхнення.