Відмінності між версіями «Портфоліо проекту Бадян Л.Р.»
(→План вивчення теми (вставити файл)) |
(→Оцінювання (стислий опис і інструменти)) |
||
Рядок 21: | Рядок 21: | ||
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)= | =Оцінювання (стислий опис і інструменти)= | ||
− | На початку проекту учні проходять вхідний контроль з метою виявлення попередніх знань з теми «Оксиген хімічний елемент. Кисень проста речовина.». Учитель демонструє презентацію проекту і обговорюються цілі, основні питання та план впровадження проекту. Проводиться мозкова атака де вчитель задає питання з підказками. Учитель робить помітки в нотатках. | + | На початку проекту учні проходять [https://docs.google.com/forms/d/1MbcSoq-pH-gmPhDSpZyaJ4SqsOAnI7LcNpMwMHtnuXA/viewform вхідний контроль] з метою виявлення попередніх знань з теми «Оксиген хімічний елемент. Кисень проста речовина.». Учитель демонструє презентацію проекту і обговорюються цілі, основні питання та план впровадження проекту. Проводиться мозкова атака де вчитель задає питання з підказками. Учитель робить помітки в нотатках. |
Впродовж роботи над проектом вчитель проводить консультації де вчитель веде неформальне опитування (задає усні питання), роблячи помітки в журнал роботи над проектом. Для більш ефективного контролю за процесом роботи над проектом учні ведуть блог, який оцінюється формою оцінювання блогу. Учитель оцінює роботу учнів в групах за допомогою форми оцінювання роботи в групах. Також контролюється дослідницька робота, результати якої заносяться до журналу дослідницької роботи. | Впродовж роботи над проектом вчитель проводить консультації де вчитель веде неформальне опитування (задає усні питання), роблячи помітки в журнал роботи над проектом. Для більш ефективного контролю за процесом роботи над проектом учні ведуть блог, який оцінюється формою оцінювання блогу. Учитель оцінює роботу учнів в групах за допомогою форми оцінювання роботи в групах. Також контролюється дослідницька робота, результати якої заносяться до журналу дослідницької роботи. |
Версія за 18:04, 23 квітня 2013
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Оксиген-хімічний елемент. Кисень -проста речовина.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
хімія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Працюючи над поданим проектом протягом двох тижнів учні демонструють свої знання з теми «Оксиген хімічний елемент. Кисень проста речовина.» Розробляють назву та логотип. Збирають інформацію про поширеність та колообіг Оксигену в природі, проводять дослідження: вмісту хімічних елементів у земній корі, в людському організмі. (історія, найцікавіші факти про Оксиген та кисень. з використанням довідників, підручників, ресурсів Інтернету) . Складають буклет з рекламою «Кисень – життєдіяльнак речовина». Готують дослідження, викладають на свій блог інформацію про результати роботи над проектом та заохочують інших до вивчення теми, підбивають підсумки та захищають свої роботи. В процесі роботи над проектом учні дізнаються про історію відкриття кисню, ознайомляться з речовинами до складу яких входить Оксиген, виконають лабороторні досліди одержання та виявлення кисню. Вивчають області застосуванні кисню в житті та побуті людини. Учні об’єднуються в три групи: Історики, Мислителі, Дослідники. Кожна група виконує своє завдання: історики – «Історія відкриття кисню», мислителі – «Відсотковий вміст Оксигену в різних речовинах», дослідники – « Доказ наявності Оксигену в перманганаті калію». Результатом роботи над проектом є буклет, стаття, презентація та блог.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту учні проходять вхідний контроль з метою виявлення попередніх знань з теми «Оксиген хімічний елемент. Кисень проста речовина.». Учитель демонструє презентацію проекту і обговорюються цілі, основні питання та план впровадження проекту. Проводиться мозкова атака де вчитель задає питання з підказками. Учитель робить помітки в нотатках.
Впродовж роботи над проектом вчитель проводить консультації де вчитель веде неформальне опитування (задає усні питання), роблячи помітки в журнал роботи над проектом. Для більш ефективного контролю за процесом роботи над проектом учні ведуть блог, який оцінюється формою оцінювання блогу. Учитель оцінює роботу учнів в групах за допомогою форми оцінювання роботи в групах. Також контролюється дослідницька робота, результати якої заносяться до журналу дослідницької роботи.
Наприкінці проекту проводиться підсумкова конференція учнів де будуть представлені продукти роботи над проектом: презентація, буклет, стаття. Продукти проекту оцінюються за формою оцінювання презентації, формою оцінювання буклету, формою оцінювання статті. Також проводиться вихідний контроль знань з допомогою тестів..
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом учням пропонується переглянути буклет проекту для ознайомлення з темою і метою. Батьки дітей надають дозвіл на участь дітей у проекті та використовування у проекті Інтернет-ресурсів. Також вчитель проводить з учнями бесіду по техніці безпеки поведінки при роботі в лабораторії та за комп’ютером.
1 етап(1 тиждень) На початку проекту керівник інформує учнів про тему та цілі дослідницької роботи . Для того, щоб виявити учбовий рівень учнів, їм запропоновується пройти вхідний тест. За результатами контролю, учні об'єднуються в групи: група Істориків, група Мислителів, група Дослідників. Групи будуть проводити вивчення теми проекту різними шляхами, результати своєї діяльності будуть фіксувати у журналі для досліджень роботи над проектом . Для обговорення основних запитань теми учитель демонструє вхідну презентацію за проектом.
2 етап (2-4 уроки ) 2 тиждень На початку другого тижня проекту учні проходять неформальне опитування вчителем з метою виявлення кількості підготовленого учбового матеріалу, записують висновки у журнал спостережень за ходом проекту; викладають свої матеріали на сторінках блогів. Учитель контролює початок роботи учнів за допомогою оцінювання роботи в блогах . 3 тиждень Учні працюють в групах: підбирають матеріал про історію відкриття кисню, виявляють речовини і умови отримання кисня, підготовлюють необхідне обладнання для проведення дослідів. Етапи роботи учні викладають: у журналі роботи над проектом, на сторінках своїх блогів. Учитель проводить консультації за проектом, коментує записи у блогах, допомагає учням сформулювати планування цілей та форм роботи над проектом. 4тиждень Учні починають виготовляти макети майбутніх буклету, презентації, статті. Учитель проводить консультації, відслідковує хід проведеної роботи. Результати роботи оцінюються в журналі роботи над проектом, а також в журналі дослідницької роботи.
3 етап ( 2 тижня) 5 тиждень Учні описують результати проведених дослідів, оформляють обрані продукти діяльності(статтю, буклет, презентацію), проводять рефлексію своєї роботи, заносять групові звіти до блогу. 6 тиждень Учні захищають результати своєї діяльності, відповідають на запитання учителя та учнів, заповнюють таблицю оцінювання. Проводиться вихідний тест. Учитель оцінює якість учнівських проектів, повноту розкриття дослідницької роботи груп, підводить підсумки діяльності учнів, оголошує отримані учнями оцінки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Бадян Лариса Романівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель хімії, хімія
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа №68
Місто\село, район, область
М.Кривий Ріг, Саксаганський район, Дніпропетровська область.
Контактні дані
телефон. 0684017300
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
08.04.2013-20.04.2013
Місце проведення тренінгу
КЗШ №68
Тренер
Медведєва Світлана Валеріївна