Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Велетенська природна водойма"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 29: Рядок 29:
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
1) Вчитель проводить опитування, щоб оцінити готовність учнів до роботи над проектом. За результатами опитування формулюються питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. Учні знайомляться з темою проекту «Велетенська природна водойма»,  переглядаючи презентацію вчителя, яка висвітлює головні ідеї проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. А саме, користуючись Інтернет-ресурсами, джерелами бібліотеки, переглянувши Інтернет-статті та відеоролики, дослідіть та обґрунтуйте: хто і коли досліджував Тихий океан, що  спричинює  утворення  течій  в  океані та як вони рухаються в Тихому океані, які  особливості  перехідної  зони  Тихого  океану  та які рослини і тварини поширені в Океанії.
+
1) Вчитель проводить опитування, щоб оцінити готовність учнів до роботи над проектом. За результатами опитування формулюються питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. Учні знайомляться з темою проекту «Велетенська природна водойма»,  переглядаючи [https://docs.google.com/file/d/0B5z9B8rDnQzTRTk4WXpmZzQzclU/edit?usp=sharing презентацію] вчителя, яка висвітлює головні ідеї проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. А саме, користуючись Інтернет-ресурсами, джерелами бібліотеки, переглянувши Інтернет-статті та відеоролики, дослідіть та обґрунтуйте: хто і коли досліджував Тихий океан, що  спричинює  утворення  течій  в  океані та як вони рухаються в Тихому океані, які  особливості  перехідної  зони  Тихого  океану  та які рослини і тварини поширені в Океанії.
  
 
Слабким учням надаються:
 
Слабким учням надаються:

Версія за 22:56, 31 березня 2013

Назва навчальної теми

Тихий океан. Океанія

Ffffffffffffffff.jpg Ffffffffffffffff1.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Наш проект розроблений для учнів 7 класу, тема «Тихий океан. Океанія». Під час вивчення даної теми учні систематизують та поглиблять знання про географічне положення і розміри океану; з’ясують особливості будови та рельєфу дна; вдосконалять навички роботи з картами атласу і додатковою літературою. Учні почнуть формувати навички 21 століття, оскільки їм доведеться робити самостійні висновки, спираючись на вивчений матеріал та власний досвід. Учні, розширюючи свій кругозір, досліджуватимуть природні багатства Тихого океану, його географічне положення та розміри, причини утворення течій та їх рух. Учні вдосконалять навички роботи в групі, уміння приймати рішення та співпрацювати з однокласниками

План вивчення теми

План вивчення

План впровадження

Оцінювання

Метод проектів передбачає формуюче оцінювання, тобто таке, що відбувається постійно та зосереджене на потребах учнів. Воно акцентує увагу як на змісті навчальної теми, так і на навичках 21 століття. Я планую використати вхідне опитування до початку вивчення теми для того, щоб спланувати процес навчання, дізнатися про попередні знання і навички учнів, встановити рівень вхідних знань. Учням надаються контрольні списки для самоконтролю та форми оцінювання продуктів своєї діяльності (завантажені із сайту оцінювання), які використовуються упродовж всього виконання проекту. Для учнів назначаються консультації в позаурочний час та он-лайн консультації у чітко визначений час, для якісної роботи, щоб забезпечити зворотній зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та своєчасно відповідати на їх запитання. Варто підказати або показати учням, як навчитися оцінювати себе самому. Розроблені інструменти такі, як "Мозковий штурм", "асоціативний кущ", таблиця «ЗХД», «Дошка запитань», упродовж всього проекту використовуються для того, щоб отримувати відомості щодо процесу навчання учнів. По закінченню учні пишуть контрольну роботу та підраховують набрані бали.

Діяльність учнів та вчителя

1) Вчитель проводить опитування, щоб оцінити готовність учнів до роботи над проектом. За результатами опитування формулюються питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. Учні знайомляться з темою проекту «Велетенська природна водойма», переглядаючи презентацію вчителя, яка висвітлює головні ідеї проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. А саме, користуючись Інтернет-ресурсами, джерелами бібліотеки, переглянувши Інтернет-статті та відеоролики, дослідіть та обґрунтуйте: хто і коли досліджував Тихий океан, що спричинює утворення течій в океані та як вони рухаються в Тихому океані, які особливості перехідної зони Тихого океану та які рослини і тварини поширені в Океанії.

Слабким учням надаються:

• додатковий час для виконання окремих завдань;

• спрощені завдання;

• консультації учнів-консультантів та, за необхідності, психолога;

• скласти окремі аспекти плану на більшу кількість кроків;

Для сильних учнів можна розширити тему, розробити додатковий розділ до основного продукту діяльності та представити його, запропонувати зробити складніше дослідження, запропонувати стати експертом роботи групи.


2) Учні об’єднуються в 3 групи (за жеребкуванням). Кожна група розподіляє ролі, що виконують різні члени групи. 1 група – виконують пошукову роботу географічного положення та рельєфу дна, 2 група - виконують дослідницьку роботу історичного аспекту (хто і коли відкрив Тихий океан), 3 група - досліджує рослинний та тваринний світ Океанії.

3) Результати учнівської роботи весь час підлягають оцінюванню, середня сума балів - оцінка за роботу в проекті. Результати дослідження учні публікують на блозі "Велетенська природна водойма".

4) Протягом роботи в проекті учні: критично оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію, користуються інструктивними матеріалами, законами про авторське право, тому при використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Анатоліївна Кормиш

Фах, навчальний предмет

Педагог-організатор

Навчальний заклад

Гейківська СЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ранній ранок Криворізького р-ну Дніпропетровської обл.

Контактні дані

kormishol@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18/03/13 - 30/03/13

Місце проведення тренінгу

Христофорівська СЗШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Хуторна Вікторія Анатоліївна