Відмінності між версіями «Портфоліо "Охорона рослин"»
(→Назва навчальної теми) |
(→Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)) |
||
Рядок 17: | Рядок 17: | ||
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | =Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | ||
− | На першому уроці із даної теми учні ознайомлюються з особливостями використання методу проектів, | + | На першому уроці із даної теми учні ознайомлюються з особливостями використання методу проектів, отримують інструктивні матеріали, проводиться бесіда з батьками та школярами. Протягом цього ж уроку визначається первинний рівень знань та умінь учнів, визначаються навчальні потреби учнів, формуються навчальні цілі. Потім учні об’єднуються в групи та отримують дослідницькі завдання: встановити в яких середовищах існують рослини; вивчити як рослини взаємодіють з грибами та бактеріями та розглянути, які існують основні заходи охорони рослинного світу. Ці завдання учні розкриватимуть протягом наступних уроків. В ході роботи над проектом в учнів будуть формуватися загальноонавчальні навички та навички 21 століття. |
=План вивчення теми (вставити файл)= | =План вивчення теми (вставити файл)= |
Версія за 22:48, 30 березня 2013
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Організми і середовище існування
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний - біологія, дотичні - географія, екологія, хімія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
На першому уроці із даної теми учні ознайомлюються з особливостями використання методу проектів, отримують інструктивні матеріали, проводиться бесіда з батьками та школярами. Протягом цього ж уроку визначається первинний рівень знань та умінь учнів, визначаються навчальні потреби учнів, формуються навчальні цілі. Потім учні об’єднуються в групи та отримують дослідницькі завдання: встановити в яких середовищах існують рослини; вивчити як рослини взаємодіють з грибами та бактеріями та розглянути, які існують основні заходи охорони рослинного світу. Ці завдання учні розкриватимуть протягом наступних уроків. В ході роботи над проектом в учнів будуть формуватися загальноонавчальні навички та навички 21 століття.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Процес оцінювання у проекті «Охорона рослин» має бути чітким та систематичним, включати оцінювання всіх ЗУН: загально навчальних та навичок 21 століття. Перед початком роботи над проектом учні заповнюють таблицю ЗХД, щоб дізнатись про навчальні потреби школярів та розробити майбутній шлях успішної співпраці в системі «учитель-учень». Також досить ефективним є впровадження регулярних консультацій з учнями, як безпосередньо індивідуальних, так і онлайн-консультацій, аби постійно підтримувався зворотній зв’язок. Я розробила спеціальні форми оцінювання: «Асоціативний кущ», таблиця «ЗХД», «Організаційна діаграма», «Дошка запитань». По закінченню роботи учні пишуть контрольну роботу у вигляді тестів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом «Охорона рослин» учні заповнюють таблицю ЗХД для того, щоб школярі оцінили рівень своїх стартових знань з цієї теми та усвідомили перспективу отримання нових знань. Також перед початком проекту «Охорона рослин» вчитель знайомить батьків з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет, в якому описані: сутність методу проектів, цікаві питання з історії впровадження проектів, основні ознаки проектної діяльності.
Окрім всього необхідно отримати Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, організувати заповнення Форми щодо збереження конфіденційності учня та Форми батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. В процесі роботи учитель формує 3 групи учнів, формулюючи перед ними такі завдання: встановити в яких середовищах існують рослини; вивчити як рослини взаємодіють з грибами та бактеріями та розглянути, які існують основні заходи охорони рослинного світу. При цьому учитель виступає лише у ролі консультанта, координуючи діяльність кожного учня.
Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією щодо природоохоронної діяльності людини, що має на меті збереження природного біорізноманіття. Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Виконання цієї вправи дасть можливість учням навчитися більш критично ставитися до будь-якої інформації, перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі, користуються Контрольним списком планування проекту. При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження. В Інтернеті учні зможуть скористатись вчительським блогом для отримання необхідної консультації та інформації, ресурсами goоgl,окрім того в певний день і в чітко встановлений час проводиться для учнів онлайн-конференція по обговоренню проміжних результатів роботи над проектом та проблем, які можуть виникнути в учнів в ході роботи. Діяльність учнів в ході виконання проектів,оцінюватиметься само- та взаємооцінюванням, аналізом журналів спостережень,а також продуктів проекту.
Наприкінці проекту учитель проводить з учнями контрольне тестування та організовує захист дітьми своїх проектів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Макаренко Ольга Петрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель біології та хімії
Навчальний заклад
Кіровська СЗШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Кіровка Криворізького району Дніпропетровської області
Контактні дані
makarenko01071987@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
18.03.13 - 30.03.13
Місце проведення тренінгу
Христофорівська СЗШ
Тренери
Хуторна Вікторія Анатоліївна